Wszystko drożeje. Bilety też.

  • 22.01.2020, 08:47
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Wszystko drożeje. Bilety też.
Od 1 lutego pasażerowie korzystający z przewozów Kolei Małopolskich będą musieli liczyć się z podwyżką cen biletów na przejazd pociągiem.

Od początku lutego trzeba liczyć się z podniesionymi cenami o 10% w przypadku biletów jednorazowych i 10 zł dla większości biletów okresowych.

Przykładowo, żeby teraz dostać się z Tarnowa do Nowego Sącza, trzeba zapłacić 10 zł, po podwyżce będzie to 11 zł. Planując podróż w drugą stronę, Jasła, Rzeszowa też trzeba liczyć się z wyższą opłatą, tu przewoźnik podniósł ceny 15 grudnia 2019 roku. Za przejazd z Jasła do Rzeszowa musimy zapłacić 11,70 zł (zamiast 10,90 zł).

Inne najpopularniejsze połączenia Kolei Małopolskich:

  • Kraków Główny – Krzeszowice: 5,50 zł (bilet jednorazowy) / 110 zł (bilet okresowy)
  • Kraków Główny – Bochnia: 6,50 zł / 165 zł
  • Kraków Główny – Tarnów: 13,00 zł / 235 zł
  • Kraków Główny – Nowy Sącz: 16,50 zł / 265 zł
  • Kraków Główny – Zakopane: 15,50 zł / 260 zł
  • Kraków Główny – Kraków Lotnisko: 12,00 zł / 90 zł
  • Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia: 4,00 zł / 90 zł
  • Kraków Główny – Miechów: 6,50 zł / 165 zł
  • Kraków Główny – Sędziszów: 12,00 zł / 215 zł
  • Kraków Główny – Trzebinia: 6,50 zł / 165 zł
  • Kraków Główny – Oświęcim: 10,00 zł / 205 zł
  • Kraków Lotnisko – Wieliczka Rynek Kopalnia: 16,00 zł / 110 zł
  • Tarnów – Nowy Sącz: 11,00 zł / 230 zł
  • Nowy Sącz – Piwniczna-Zdrój: 4,40 zł / 100 zł lub Taryfa Sądecka: 6,00 zł / 141 zł
  • Gorlice-Zagórzany - Kraków Główny 15 zł (do 31.01.2020)

Kolej przewidziała też wiele zniżek.

Taniej na kolei będzie dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi (bilet miesięczny w cenie 10 zł, dobowy za złotówkę), działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (ulga 100 proc.). Kolej wprowadza także bilet Małego Małopolanina - dzieci od ukończenia 4. roku życia do rozpoczęcia szkoły będą płacić za przejazd połowę ceny biletu. 

Koleje Małopolskie wzrost cen tłumaczą „wzrostem kosztów świadczenia usług przewozowych”.

źródło: sadeczanin.info / wyborcza.pl / koleje malopolskie

Tomasz Stasiowski

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SMS
SMS 22.01.2020, 22:13
Do ~~~~ja.
Daj sobie spokój z tymi twoimi dennymi komentarzami , których pełno na każdym portalu. Jedź do Kur.......wizji, może cię tam zatrudnią do pisania pasków informacyjnych. Poziom identyczny.
~~~~ja
~~~~ja 23.01.2020, 09:57
Kolejny mądry się odezwał.
1) Gdzie to niby moich komentarzy jest pełno?
2) Może napisałem nieprawdę?
No żelazny elektorat do którego nic nie dociera lub płatne trolle zawsze będą bronić swoich.


Szczera
Szczera 22.01.2020, 19:51
Gorlice będą normalnym Miastem. Bo PIS pozamyka tych co mają układy i układziki.
pragmatyk
pragmatyk 23.01.2020, 16:54
A kto pozamyka tych z PiSu to dopiero szarańcza ...
eks
eks 22.01.2020, 11:59
chcieliście dobrej zmiany to płacić bedziecie więcej
WIEŚ
WIEŚ 22.01.2020, 11:36
Tym, którym WSZYSTKO kojarzy się z PiS to powinni wziąć głęboki oddech.
rada za free
rada za free 22.01.2020, 15:28
A tym którzy nigdy i nigdzie nie widzą związku PiSu z tymi czy innymi wydarzeniami zalecam wizytę u lekarza od Oczu / Okulista /... Mantra "Wina Tuska " już nie przejdzie...Ciemny lud nie kupuję już tej bredni.
~~~~ja
~~~~ja 22.01.2020, 11:24
Co tam bilety poczekajmy na podwyżki jakie zafundowało nam ostatnio PO (KO) głosując w PE nie przeciwko PiS (jak to sobie tłumaczą a naiwni wierzą) a przeciwko Polsce dokładnie wszystkim Polakom.
Jak myślicie czy tylko zwolennicy PiS odczują podwyżki np. związane ze zmniejszonymi lub brakiem dopłat dla rolników?
Tak właśnie ich obchodzi Polska i Polacy... tu chodzi o dobro ale ich własne!
To kolejny dowód, że oni nawet nie będąc przy korycie potrafią skutecznie działać przeciwko Polsce od gospodarki po jej mieszkańców (co zresztą jest powiązane).
exit
exit 22.01.2020, 12:40
----ja
człowieku, ty cytujesz dokładnie to co ci tv rządowa wmawia. Naprawdę wierzysz w to że groźba zablokowania kasy z UE to wina PO czy KO? A gdzie jest twój premier i jego rząd? W jaki sposób stara się temu zaradzić? Co w ogóle i czy cokolwiek zamierz zrobić? Ogarnij się i zacznij myśleć. Twoja partia rządzi od 5 lat a wina ciągle Tuska
~~~~ja
~~~~ja 22.01.2020, 13:51
A poza tobą wszyscy zdrowi? Kto głosował za tym co uderzy we wszystkich Polaków? Zwykła targowica - wystąpienie przeciwko Polsce (tym razem pod hasłem obrony "wolnych sądów") dla ochrony własnych dóbr.
Taki ból mają o koryto, że nie cofną się przed niczym ale faktycznie wiele na tym nie tracą, bo widać ich zatwardziały elektorat nie rozumie jak właśnie ich "uszczęśliwiają".
tokay
tokay 22.01.2020, 17:51
a wrak kiedy sprowadzą?
Przypominam "wystarczy chcieć"
haha
haha 22.01.2020, 10:45
Jeszcze mu powinni dopłacić za nagminne narażanie życia w obronie mieszkańców przed władzami komunistycznymi.....
Sandra
Sandra 22.01.2020, 10:06
Czyli Piotrowicz jako działacz opozycji antykomunistycznej będzie jeździł za friko ? Matko Boska .........
Lolo
Lolo 22.01.2020, 15:43
Pewnie tak a jeszcze weźmie bilet od kogoś i doliczy do kosztów podróży służbowych. Tak sie robi hajsy
Z Jasła
Z Jasła 22.01.2020, 15:38
Na niego poszło już tyle wybielacza Ace że do niego lud PiSowski zacznie się już modlić , taki chłop święty .Zaczął już sam w te brednie wierzyć...Do Egzekutywy PZPR na siłę wzięli ,nawet Krzyż Zasługi za karę dali...PodPiSy tak wyblakły na Aktach Oskarżeń w Stanie Wojennym ścigające Opozycjonistów Solidarności , że chłop zapomniał co wówczas robił...Tylko różne Pikule pamiętają kto ich przesłuchiwał...Żenada !

Pozostałe