Czas kolędowania zakończyli z przytupem. Muzyczna uczta na scenie GCK.

  • 28.01.2020, 08:00
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Czas kolędowania zakończyli z przytupem. Muzyczna uczta na scenie GCK. fot. Sławomir Tokarski
To była jedna z ostatnich okazji, by w tym jeszcze roku posłuchać bożonarodzeniowych kolęd. Na kolejne przyjdzie nam czekać znów blisko rok.

Licznie zgromadzona publiczność skorzystała z tej okazji i w niedzielę 26 stycznia wypełniła salę Gorlickiego Centrum Kultury, by podczas koncertu kolęd i pastorałek „Hej w Dzień Narodzenia” oddać się w ręce muzyków kilku współpracujących zespołów.

Znakomity program koncertu zapewnili wykonawcy pochodzący z całego powiatu gorlickiego, orkiestra smyczkowa Light String Orchestra, Szalowski Zespół Wokalny oraz Zespół wokalno-instrumentalny „Kantylena” ze Szkoły Podstawowej w Szymbarku.

Na scenie Gorlickiego Centrum Kultury można było usłyszeć przegląd znanych kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych z różnych czasów i w różnych opracowaniach muzycznych.

Pierwszą część koncertu stanowił występ gorlickiej orkiestry symfonicznej Light String Orchestra pod dyrekcją Marcina Fejklowicza, z udziałem Szalowskiego Zespołu Wokalnego. Starannie wykonane kolędy z różnych epok w opracowaniu na orkiestrę smyczkową, piękny śpiew znakomitych szalowskich wokalistów przypadły do gustu wrażliwej muzycznie gorlickiej widowni.

Drugą część koncertu wypełniła „Kantylena”, koncertująca już od 15 lat pod kierunkiem nauczyciela muzyki Grzegorz Fiegi. Z programem kolędowym, wystąpili nie tylko młodzi śpiewacy, ale także uzdolnieni absolwenci szkoły: wokalistki i muzycy.

Interesująco zaaranżowane i zinterpretowane oraz zaśpiewane z młodzieńczym entuzjazmem znane kolędy, pastorałki i piosenki związane z Bożym Narodzeniem również poruszyły liczną, gorlicką widownię. Gorące brawa kończące koncert poprowadzony z wdziękiem przez Annę Konopkę tworzyły wrażenie, że gorliczanie już tęsknią za kolejnym czasem kolędowania.

materiał nadesłany

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

K.M
K.M 28.01.2020, 13:06
Super koncert .Świetne aranżacje .Brawo.

Pozostałe