Uczniowie z gorlickiej Budowlanki wiedzą jak bezpiecznie usuwać azbest

  • 29.01.2020, 12:25
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie z gorlickiej Budowlanki wiedzą jak bezpiecznie usuwać azbest
Stu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach, kształcących się w zawodach związanych z budownictwem, przeszło szkolenie z bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest.

Zasadniczym celem szkolenia było zapoznanie uczniów z możliwie najszerszą wiedzą z zakresu bezpiecznego prowadzenia prac związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.

Uczniowie, którzy niebawem wejdą na rynek pracy, zapewne niejednokrotnie spotkają się z tym, tak popularnym kiedyś materiałem budowlanym. Wiedza o skutkach zdrowotnych związanych z nieprawidłowym jego usuwaniem może się im przydać.

Dodatkową korzyścią dla uczestników, była możliwość uzyskania zaświadczeń uprawniających do nadzoru i prowadzenia prac związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.

Materiał nadesłany

Barbara Ćmiech

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

baca
baca 29.01.2020, 13:11
Notak zdjąć eternit z dachu to rzeczywiście trzeba mieć nadzwyczajną wiedzę.
Polak
Polak 31.01.2020, 11:17
A owszem. Trzeba wiedzieć, że należy zdejmować całe płyty, nie łamać, nie kruszyć, używać odzieży, rękawic i masek ochronnych. Większość cebulaków i górali jak Baca myśli, że azbest jest OK podobnie jak palenie plastikiem w piecu, HIV to problem tylko gejów, a Sobieski to tylko wódka.
Zbyszek
Zbyszek 29.01.2020, 13:35
Ważne, że się uczą! Będą wiedzieli co i jak i zrobią to dobrze.

Pozostałe