„Zwiastowanie Gabriela” w wykonaniu zjawiskowej Zuzanny Malisz

  • 01.02.2020, 18:34
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Betlejem w Polsce to wyjątkowa trasa koncertowa, która gromadzi muzyków z całego świata i kilkutysięczną publiczność. W ubiegłym roku, dzięki Kapeli Maliszów, miała również gorlicki akcent. Posłuchajcie!

Jutro (2 lutego) obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, które nazywane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej i w polskiej tradycji ostatecznie kończy okres Bożego Narodzenia, choć według współczesnego kalendarza liturgicznego skończył się on w Niedzielę Chrztu Pańskiego.

W domach rozbieramy choinki, a w kościołach przestajemy śpiewać kolędy, dlatego jeszcze dzisiaj mamy dla Was wyjątkowy, świąteczny utwór, którego mogliście wcześniej nie słyszeć – „Zwiastowanie Gabriela” w wykonaniu Zuzanny Malisz, która wraz z tatą Janem i bratem Kacprem współtworzy Kapelę Maliszów.

Razem z Kapelą Maliszów brałam udział w ubiegłorocznej trasie koncertowej Betlejem w Polsce. Była ona bardzo wyjątkowa, bo razem z muzykami z całego świata zawitaliśmy do 13 polskich miast, kolędowaliśmy z kilkutysięczną publicznością i głosiliśmy opowieść o narodzinach Chrystusa, grając utwory z przeróżnych zakątków świata i różnych epok – wspomina Zuzanna Malisz.

Tekst ludowej baskijskiej pieśni „Zwiastowanie Gabriela” został napisany w oparciu o ewangeliczny przekaz św. Łukasza. Ewangelista opisuje spotkanie Archanioła Gabriela z Marią; „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i poradzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”.

...

Kapeli Maliszów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ale gdyby ktoś jeszcze o nich nie słyszał, to więcej o tej rodzinnej kapeli z Męciny Małej możecie przeczytać TUTAJ.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dominika
Dominika 01.02.2020, 21:10
<3 <3 <3

Pozostałe