Nietypowy problem strażaków – wyjeżdżają do... rozładowanych baterii

  • 05.02.2020, 10:15
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Nietypowy problem strażaków –  wyjeżdżają do... rozładowanych baterii Foto: ilustracyjne/własne
Powodem naszej wczorajszej (4 lutego) interwencji w jednym z domu przy ulicy Potockiego w Bieczu była... rozładowana bateria w czujce tlenku węgla – mówi młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Na miejsce oczywiście wyruszył zastęp, który sprawdził pomieszczenia na obecność tlenku węgla, jednak strażackie mierniki nie odnotowały jego obecności.

Rzecznik gorlickich strażaków podkreśla, że czujka na pewno już wcześniej sygnalizowała niski stan naładowania baterii, dawała komunikat – świetlny i dźwiękowy, że się rozładowuje.

Posiadanie czujnika czadu może nam uratować życie, ale użytkownicy zapominają, że raz do roku trzeba w niej zwyczajnie wymienić baterię – dodaje rzecznik Surmacz.

Strażacy z Gorlickiego co jakiś czas wyjeżdżają więc do rozładowanych baterii, bo wczorajsza interwencja nie jest odosobniona.

Z drugiej strony to dobrze, że urządzenie sygnalizuje rozładowującą się baterię, to na pewno lepsza opcja niż gdyby ta po cichu się wyczerpała, nikt by tego nie zauważył i zwyczajnie by nie zadziałała w chwili, gdy byłaby potrzebna.

A Ty, kiedy ostatni raz wymieniałeś baterię w czujniku czadu?

Barbara Ćmiech

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Strażak
Strażak 05.02.2020, 21:16
Pamiętajmy jeszcze o tym że większość czujek ma przycisk z napisem TEST. Minimum raz w tygodniu powinno go się nacisnąć aby sprawdzić czy czujka jest sprawna.
P. S.
Jeszcze jedno czytajcie instrukcje obsługi nie jest długa a co poniekturym może pomóc w ogarnięcia tak skomplikowanego urządzenia ???
zoo
zoo 07.02.2020, 01:39
A jak wymienić baterie i co ile się wymienia bo mi chodzi bardzo cicho.
ona
ona 05.02.2020, 13:39
Dziękujemy za przypominanie bo ratujecie tym życie i dziwimy się że jesteście z Gorlic

Pozostałe