Sprawdź, jakie książki polecają na luty gorliccy bibliotekarze

  • 05.02.2020, 12:05
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Sprawdź, jakie książki polecają na luty gorliccy bibliotekarze
Na liście znalazły się pozycje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży!

Joanna Kalisz-Dziki, wszystkim rozsmakowanym w galicyjskiej kuchni i historii, poleca album Kolej na Stary Dworzec, którego wydanie zainicjowała restauratorka – Danuta Szpyrka.

Jolanta Stawiarska rekomenduje okraszoną dużą dawką humoru opowieść o górskich legendach i zwyczajach, przedstawioną w książce Marka Koneckiego Lodowy rycerz i inne górskie osobliwości.

Anna Nigborowicz poleca młodzieży poetycką, wielowarstwową, pełną zwrotów akcji sagę rodzinną, spisaną w powieści Markusa Zusaka Gliniany most.

Ewa Bochenek, przedstawia publikację Jak powstał język. Historia największego wynalazku ludzkości, autorstwa Daniela L. Everetta, przybliżającą czytelnikowi obecny stan wiedzy o najpotężniejszym medium w dziejach świata i jego nierozwikłanych jeszcze tajemnicach.

Grażyna Zastępa poleca osadzoną w realiach Nowego Jorku lat 40. XX w., intrygującą powieść o silnej kobiecie, przedstawioną w książce Manhattan Beach, autorstwa Jennifer Egan.

Bożena Dykla zachęca do lektury powieści Anny Cieplak Lekki bagaż – utrzymanej w stylistyce paradokumentu książki, poruszającej ważne z perspektywy małych społeczności zagadnienia.

Marta Karp rekomenduje wstrząsający reportaż o tragicznym fragmencie historii Dolnego Śląska, przedstawionym w książce Joanny Lamparskiej Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen.

Bartłomiej Kiełtyka, zainteresowanych biografią wielkiego futurologa, ale także absurdami i smaczkami literackiego życia PRL-u, zachęca do lektury książki Wojciecha Orlińskiego Lem. Życie nie z tej ziemi.

Wypożyczalnia dla Dorosłych w lutym proponuje książki z działu Regionalia.

Źródło info: MBP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zr
zr 06.02.2020, 13:54
Sanep ; Boże odpuść komu pilniej
Sanep
Sanep 05.02.2020, 17:40
Halo tu ziemia mamy rok 2020 a makulatura powinna iść na opał by było ciepło, bo nie sztuka sobie do domu nanieś moli i innych stworzonek, które graniczą z cudem by to wytępić.

Pozostałe