Dzienny Dom Seniora powstanie w Gorlicach. Koszt? Ponad 2 mln zł.

  • 05.02.2020, 15:22
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Dzienny Dom Seniora powstanie w Gorlicach. Koszt? Ponad 2 mln zł. fot. Mateusz Książkiewicz / bobowa24.pl
W lipcu zeszłego roku Miasto Gorlice złożyło wniosek w ramach RPO Małopolska 2014 – 2020, o dofinansowanie projektu Aktywny Senior, zakładającego stworzenie Dziennego Domu Seniora w naszym mieście.

Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał do dofinansowania gorlicki projekt, którego wartość to 2 325 807,15 zł, z czego dofinansowanie stanowi aż 2 156 511,15 zł.

„Aktywny Senior” - Dzienny Dom Seniora w Gorlicach to projekt, którego celem jest zwiększenie dostępności i jakości wsparcia dziennego oraz aktywizacja osób niesamodzielnych z powiatu gorlickiego, w szczególności z Miasta Gorlice (min 50% uczestników), w wieku 60+.

Projekt zakłada utworzenie i prowadzenie Dziennego Domu Pobytu (DDP) dla osób starszych i obejmie prace związane z odpowiednim zaadaptowaniem pomieszczeń i łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także zakup niezbędnego wyposażenia.

Dzienny Dom Pobytu w Gorlicach, będzie przeznaczony dla 30 osób i  zaoferuje korzystającym m.in. sale zajęciowe, gabinet terapeutyczny, sale do zajęć usprawniających, oranżerię oraz część biurową, a także wyposażoną kuchnię i jadalnię.

Oferta DDP obejmie usługi opiekuńcze, aktywizacyjne oraz wspomagające. W Domu będzie można skorzystać z pomocy m.in. terapeutów, psychologa, fizjoterapeuty/rehabilitanta, pracownika socjalnego, logopedy, dietetyka. Ponadto, zaangażowany będzie personel sprzątający oraz osoby do gotowania posiłków. W ramach projektu, zapewniony zostanie dowóz oraz wyżywienie dla uczestników. Placówka będzie działać min. 8 godz./dzień, w godzinach dostosowanych do potrzeb uczestników i ich rodzin.

Wniosek o dofinansowanie zadania pn.: „Aktywny Senior" - Dzienny Dom Seniora w Gorlicach, został złożony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Malopolskiego na lata 2014-2020, 9. Osi Priorytetowej Region spójny społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.3 Usługi opiekuńcze oraz interwencja kryzysowa – SPR.

źródło: gorlice.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rozczarowana
Rozczarowana 06.02.2020, 08:13
I po co marnować pieniądze na coś takiego? Nie dość, że na "reprezentacyjnej" ulicy 3 maja jest klub seniora, to jeszcze jakiś Dzienny Dom seniora? To do tego klubu chodzą w nocy? Zamiast inwestować w młodych żeby ich tu zatrzymać (nie każdy chce tylko rodzić dzieci) to wybierają zmarnowane inwestycje. Gratuluję myślenia, a potem płacz, że młodzi wyjechali.
Yol
Yol 06.02.2020, 18:19
Będziesz miała trochę lat więcej a nie wiesz jaką będziesz miała starość to przypomnisz sobie jaką głupotę napisałaś.Życzę zdrowia,sił i nie samotnej starości
adam1
adam1 05.02.2020, 22:31
Tu nie chodzi o pomoc seniorom, tylko o zagospodarowanie ponad 2 mln zł.
via karpatia
via karpatia 05.02.2020, 21:16
Jak jest na 3-go Maja to teraz powstanie na Zawodziu.
Siostra Zakonna
Siostra Zakonna 05.02.2020, 18:10
Tyle razy pisałam że w cmentarze należy inwestować w Gorlicach.
Giza
Giza 05.02.2020, 16:51
Dobrze. Przyda się. Wszakże Gorlice to miasto emerytów i rencistów. Ludzie młodzi są zmuszeni do wyjazdu w Polskę lub za granicę, bo nie każdy będzie ślusarzem, spawaczem, magazynierem czy monterem. Pozostałe stanowiska biurowe to pozajmowane na X lat po znajomości, nikt nic nie robi, aby chociażby wybudować jakiś biurowiec, mieszkanie dla młodych itp. Więc już praktycznie sami seniorzy zostaną. W imieniu młodych - nie dziękujemy.
Barbara
Barbara 05.02.2020, 16:37
Dzienny Dom Seniora miał zostać wybudowany w lokalu po byłej kotłowni na Kościuszki, ale większa część mieszkańców starszych bo tylko tacy tam tam zostali, to wybrali prawie jednogłośnie że będą dawać się przesłuchiwać w sklepie Marysia i będą się spowiadali pod uchylonymi oknami przy ul. Kościuszki i dodali że będą donosić do Spółdzielni Mieszkaniowej w celu by gnębić Policję.
Ona
Ona 05.02.2020, 15:41
Chyba przecież już jest na 3 maja a kolejny powstaje po to by mieli miejsca pracy i by pracownicy sprawowali kontrolę nad Gorlicami.

Pozostałe