100 nowych obwodnic w całej Polsce. Gorlice poza planem.

  • 09.02.2020, 19:40
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

100 nowych obwodnic w całej Polsce. Gorlice poza planem. źródło: www.gov.pl
Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej – to główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

W ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś.

Niestety na mapie nowych obwodnic trudno doszukać się Gorlic, nasze miasto nie zostało ujęte w tej długoterminowej prognozie i raczej nie zanosi się na to by tam się pojawiło.

Województwo małopolskie dostanie szansę na przeprowadzenie inwestycji w Trzebini, Limanowej, Makowie Podhalańskim, Nowym Targu, Piwnicznej, Tarnowie i Wadowicach. Tuż obok na nową drogę mogą liczyć Jaślanie, Sanoczanie, mieszkańcy Kołaczyc i Brzostka, Pilzna, Przemyśla, Kolbuszowej, Nowej Dęby i Miejsca Piastowego.

Biorąc pod uwagę ośrodki leżące w ciągu drogi krajowej nr 28, bez obwodnicy pozostaje już naprawdę niewiele miast. Zanosi się na to, że w ciągu kolejnych 10 lat nie mamy na nią co liczyć, biorąc pod uwagę strategiczne plany rządowego Ministerstwa Infrastruktury.

O szczegółach programu można przeczytać na stronie Ministerstwa - LINK.

wykorzystano informacje ze strony: www.gov.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Góral
Góral 12.02.2020, 17:17
Gorliczanie muszą wyciągnąć wnioski, że kiedy Gorlice stawali z nóg to były tam kolejne głośne afery, więc ciężko o kolejne zaufania. A który inwestor ci przyjedzie do Miasta na zasadach Gruzji? I to nie jest hejt. Aha prawie już zapomniałem, że w Gorlicach prawie same są ofiary.
Kierowca
Kierowca 12.02.2020, 17:08
A mało to takich osób w Gorlicach że zachowują się jak Jaś Fasola, że parkują tam gdzie wolno, lub blokują przejazdy a potem się nie dziwmy że ktoś zostawi na skrzyżowaniu Tira w poprzek i zablokuje Gorlickie drogi na 12 h.
Prawnik
Prawnik 12.02.2020, 16:58
W Gorlicach od lat jest tak że wypuszczą trzy lub cztery babcie lub dziadków za tradycyjne dwa papierosy i każdej władzy rozróby są na rękę, bo nie muszą się starać, tylko siedzieć na stanowiskach, wmawiając że od was wszystko zależy a my władza i tak zrobimy swoje czyli nową aferę. A jak ktoś nie ma matury to ciężko będzie mu te zagrywki zrozumieć.
haha
haha 12.02.2020, 13:56
hahahahahha tutaj nic nie powstanie, nic, a nic. Mają gdzieś Gorlice. Gniećcie się dalej w korkach.
Marszałek
Marszałek 11.02.2020, 12:57
Gorlice liczą się na mapie województwa Małopolskiego, podobnie jak Sękowa.
~~~~ja
~~~~ja 11.02.2020, 11:54
Ludzie zrozumcie, że obwodnica NIGDY nie powstanie choćbyście mieli po 100 posłów z ziemi Gorlickiej choćby byli z Waszej ulubionej partii w sejmie póki LOKALNE władze nie staną na wysokości zadania i nie dogadają się z mieszkańcami, bo wytyczoną wcześniej lokalizację zablokowały protesty mieszkańców.
NIE MOŻNA ująć w planie inwestycji czegoś co na dobrą sprawę obecnie nawet nie ma wytyczonej trasy, bo jak OKREŚLIĆ KOSZTY, które trzeba uwzględnić?
Gdzie rozpocząć budowę? Zanim przebieg trasy zostałby wytyczony (nie jest to takie proste przynajmniej dla naszych lokalnych władz) to środki przeznaczone na budowę trzeba by zwrócić ponieważ nie zostały wykorzystane.
Niestety NIKT nie zadbał o przeprowadzenie odpowiednich prac przygotowawczych a bez tego choćby wszystkie inne kryteria (np. związane z natężeniem ruchu) były spełnione a posłowie nie wiem jak się starali to i tak nic z tego nie będzie.
Jak szukacie winnych to szukajcie ich wśród lokalnych władz a także wśród siebie jako mieszkańców.
Poseł
Poseł 11.02.2020, 12:53
Powstanie obwodnica w Małopolsce, bo 50% Gorliczan mieszka w Małopolsce, a my jesteśmy już jako całokształt a nie enklawą.
Janek
Janek 10.02.2020, 23:35
Dobrze pamiętamy jak pani poseł blokowała budowę obwodnicy krakowska Ropica w zamian za fikcyjny remont turbo ronda należy podziękować również tvg Gorlice i byłej pani redaktor w ramach kampanii wyborczej wyszukiwała przeciwników
obejścia byle dokopać Kukli . I kasę na droge diabli wzięli .Pani redaktor dzisiaj gdzie ???.
Wyborca
Wyborca 11.02.2020, 12:31
Blokowali? A jaki mieli w tym cel??
la
la 10.02.2020, 20:23
bo Gorlice to nie miasto:)
co za łby
co za łby 12.02.2020, 13:56
A ty i górla to co to? Skąd? Jasło czy Nowy Sącz? :/
Zamilczeć, nie obrażać.
Problem? To pomóżcie rozwinąć Gorlice a nie hejtować "anonimowo" w necie.
Góral
Góral 12.02.2020, 16:39
Każdy mówi by rozwiązać Gorlice, skoro nie dają sobie radę samodzielnie.
Góral
Góral 10.02.2020, 21:47
Poniżej 20 tyś mieszkańców i na granicy województwa, to jest dziura i bieda jak zasiał aż piszczy
Ziom
Ziom 10.02.2020, 15:55
No po co te głupoty wypisywać jak przecież to nie obwodnica tylko zach obejście Gorlic a obwodnica to południowa która na prawdę usprawniła by tranzyt od Nowego Sącza w kierunku Jasło Rzeszów ale nie bo wszystko zależy od tego gdzie mieszka władza obecna czy też poprzednia najlepiej wymyślić małe g... i szumnie nazwać obwodnicą te 2.5 km drogi
Gorlice 2025
Gorlice 2025 10.02.2020, 15:05
Powstanie obwodnica, powstaną fabryki i zakłady pracy i co jeszcze chcecie bym obiecał? Tylko tyle że nastąpi to po wyborach i w Krakowie he he.
Rzeszów
Rzeszów 10.02.2020, 14:46
Zawsze tak bywa jak rządzą wszyscy i zajmują się błahostkami, to Energi braknie na to by sobie coś załatwić, ale Gorliczanie jakoś tego nie rozumieją. Ale kiedyś zrozumieją że układy i układziki spowodują dziady.
Biznesmen z Gorlic
Biznesmen z Gorlic 10.02.2020, 14:13
Teraz Nam w Gorlicach został wspierać największych, bo lokalne firmy i sklepy nie wytrzymają tego wszystkiego.
Mruk
Mruk 10.02.2020, 12:57
Jak Gorlice doprowadzi się do zera i będzie się zaczynać wszystko od nowa, to skończą się nękania przez różne instytucje i urzędy.
Gorliczanin
Gorliczanin 10.02.2020, 12:34
Skoro ludzie są jacy są gnębiciele, to niech na Gorlice i Powiat Gorlicki zablokują każdy grosz i o to właśnie chodzi. SUPER. Może coś to da do myślenia, że nie ma co cwaniakować Urzędnikom i Kierownikom bo tylko tacy zostali i jesteśmy na granicy Województwa i bliżej nam do Rzeszowa, który by nam na pewno pomógł, gdy by my byli na Podkarpaciu.
Gorliczanin
Gorliczanin 10.02.2020, 10:57
Nowy Sącz będzie miał "Sądeczankę" dwupasmówkę łączącą z autostradą w Brzesku. Jasło unowocześnione połączenie z Pilznem, bo poza czterema obwodnicami (Jasło, Brzostek, Kołaczyce, Pilzno) przebudowana zostanie cała droga. A Gorlice? Co robią władze i posłowie? !!!! Czarna dziura !!!! Posłowie innych regionów lobbowali w swoich sprawach, a nasi czym się zajmowali ?!!!
KM
KM 10.02.2020, 10:35
DROGA NR
Marek
Marek 10.02.2020, 10:32
Jak zaczęli budowę obwodnicy Biecza to było pisane w którymś portalu że w planach do 2028 roku powstanie południowa obwodnica Gorlic zaczynająca się w Szymbarku prowadząca przez Dominikowice, Kobylankę,łącząc się w Libuszy z obwodnicą Biecza.Co się stało z tymi planami?Tylko taka obwodnica ratuje Gorlice przed korkami.
Roman Wesoły
Roman Wesoły 10.02.2020, 11:04
Ludzie zablokowali kilka lat temu. A i władzom chyba była nie na rękę.
Potem wymyślili tą zachodnią - chyba właśnie ci, którym przeszkadzała południowa - nie patrząc na to, że akurat ta druga jest bez sensu.
kkk..
kkk.. 10.02.2020, 10:29
a kiedy pojedzie pługo- piaskarka do Nowicy?
eks
eks 10.02.2020, 09:28
ludzie pobudka ,skończcie wierzyć w obiecanki poseł Bartusiowej i najlepiej całej parti rządzącej cały czas robią was w bambuko ,zaślepiają was kasą i obietnicami złotych czasów
xxx
xxx 10.02.2020, 09:28
Przez niezgodę i stałe zamieszania w Gorlicach, plan drogi Ropica Polska - ul. Krakowska przeszedł do lamusa.

Pozostałe