Dofinansowania do fotowoltaiki w 2020 roku, co warto wiedzieć?

  • 12.02.2020, 15:00
  • Kamila Prokop

Podziel się:

Dofinansowania do fotowoltaiki w 2020 roku, co warto wiedzieć?
Ceny energii elektrycznej w tym roku wzrosły już o 12%!!! To pewne, że w kolejnych latach podwyżki będą jeszcze większe. Jeżeli ta tendencja się utrzyma Polska będzie miała najwyższe ceny prądu w Europie. Koszt energii elektrycznej stanowi sporą część naszych stałych rachunków. Coraz większa ilość urządzeń elektrycznych podłączonych do gniazdek sprawia, że koszty energii elektrycznej pochłaniają nieraz nawet 30-35% kosztów naszego domowego budżetu.

Największy wzrost cen czeka nas do 2030 roku. Opłaty za prąd elektryczny dla małych i średnich przedsiębiorstw wzrosną o około 19,2%, w stosunku do kosztów z 2020 roku. Zwiększenie opłat za energię elektryczną nie ominie również gospodarstw domowych, dla których szacunkowy koszt rachunków za prąd wzrośnie jeszcze bardziej, bo o 23%!

Najrozsądniejszym sposobem wyjścia z tej sytuacji są inwestycje w odnawialne źródła energii. Obecnie najlepszym i najprostszym sposobem na uniknięcie wzrostu cen prądu jest montaż instalacji fotowoltaicznej, dzięki której możemy produkować swój własny, zielony prąd. Programy wsparcia ze strony rządu, takie jak „Mój Prąd”, czyli jednorazowe dofinansowanie w kwocie 5000 zł, którego II tura ruszyła 13 stycznia 2020 r. oraz możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej (około kilku tysięcy zł dla przeciętnej instalacji) sprawia, że czas zwrotu inwestycji w zieloną energię jest teraz znacznie szybszy.
Długie gwarancje paneli fotowoltaicznych zapewniają bezproblemową i wydajną pracę, a poprawnie zamontowana instalacja nie wymaga praktycznie żadnego serwisu. Im wyższa będzie cena prądu tym automatycznie szybszy zwrot kosztów instalacji fotowoltaicznej. Do tego wzrasta wartość nieruchomości, na której produkujemy zieloną energię, a instalacja fotowoltaiczna sama w sobie staje się po prostu rozsądną inwestycją, w czasie kiedy lokaty bankowe czy fundusze inwestycyjne nie dają nam dużej stopy zwrotu.

Jak podkreśla Grzegorz Mordarski - szef firmy Solgro Polska z Nowego Sącza - branża fotowoltaiczna przeżywa obecnie rozkwit.

W 2019 roku wykonaliśmy montaż instalacji fotowoltaicznej w Miejskim Zespole Szkół nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego w Gorlicach oraz blisko 40 instalacji na budynkach mieszkańców powiatu Gorlickiego. Wszystkie prognozy wskazują na to, że ten rok będzie dla nas rekordowy. Instalacje firmy Solgro, która ponad 10 lat działa na rynku fotowoltaicznym pojawiły się już praktycznie w każdej miejscowości w rejonie, poszerzamy też działalność o kolejne województwa. Podstawą jest doświadczenie i zaufanie naszych klientów, szybkość realizacji oraz dobry jakościowo osprzęt - dodaje Pan Grzegorz.

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej? Chcesz skorzystać z dofinansowania „Mój Prąd” i ulgi termomodernizacyjnej? Chcesz osiągnąć niezależność energetyczną i nie przejmować się rosnącymi rachunkami za prąd?

Zadzwoń pod numer: 18 440 20 26 lub napisz na nasz adres e-mail [email protected] lub zajrzyj na stronę www.solgro.pl

 

Kamila Prokop


Pozostałe