Gorlice. Trwa przesłuchanie podejrzanego o próbę gwałtu AKTUALIZACJA

  • 12.02.2020, 12:54
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gorlice. Trwa przesłuchanie podejrzanego o próbę gwałtu AKTUALIZACJA Foto: ilustracyjne/własne
Wczoraj (11 lutego) Gorlicami wstrząsnęła informacja o zatrzymaniu mężczyzny podejrzewanego o gwałt na 13-letniej dziewczynce, którego miał się dopuścić 46-letni partner matki dziecka. Dzisiaj (12 lutego) przesłuchana została dziewczynka. Trwa przesłuchanie podejrzanego o popełnienie przestępstwa mężczyzny.

Zgłoszenia dokonała matka dziewczynki w poniedziałek (10 lutego). Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 46-letniego konkubenta matki, którego ta podejrzewała nawet o gwałt na córce. Mężczyzna w chwili zatrzymania był kompletnie pijany. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Wiemy, że dziewczynka została już przebadana przez ginekologa, jak również przesłuchana przez sąd.

W tej chwili trwa przesłuchanie podejrzanego mężczyzny, dziewczynka została przesłuchana w godzinach porannych. Generalnie w takich sprawach trzeba mówić bardzo ostrożnie, dlatego nie będę mógł zdradzić zbyt wielu szczegółów, być może coś więcej będziemy mogli powiedzieć po zakończeniu przesłuchania mężczyzny – powiedział w rozmowie z nami Tadeusz Cebo, szef Prokuratury Rejonowej w Gorlicach.

Gdyby potwierdziła się wersja zdarzeń zgodnie ze zgłoszeniem, mężczyźnie za gwałt na małoletniej może grozić kara od 3 do 15 lat więzienia, a w trybie kwalifikowanym, przy szczególnym okrucieństwie, od 5 do 15 lat pozbawienia wolności.

AKTUALIZACJA, 12.02.2020, g. 15.15

Mężczyzna usłyszał zarzut dwukrotnego popełnienia tej zbrodni. Prokurator wnioskuje o areszt tymczasowy dla 46-latka. Ten nie przyznaje się jednak do winy.

Barbara Ćmiech

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Milo
Milo 19.02.2020, 05:16
Musialo do tragedii i traumy dla dziecka dojsc by policja podjela kolejne kroki. W gorlicach mieszka typ ktory niejednokrotnie prubowal zgwalcic dziecko i jest podejrzenie ze robi to na swojej uposledzonej córce. No ale zgloszenia na policje i mops sa zamiarane pod dywan niestety
Kraków
Kraków 17.02.2020, 20:15
W Gorlicach ludzie zajmują się plotkami, zamiast zebrać się i walczyć o dobro wspólne, takie jak obwodnice i rozwój Gorlic.
Ks
Ks 17.02.2020, 20:13
Zawsze ofiara jest winna według Sąsiadów.
Pomyślcie
Pomyślcie 13.02.2020, 14:50
Czy ktoś kto pisze o ujawnieniu wizerunku, nazwiska tego czlowieka zastanowił się nad dobrem skrzywdzonego dziecka? Czy ona by chciała, zeby całe Gorlice wiedziały, ze została zgwałcona? On dostanie (miejmy nadzieję) jakąś tam karę, ale ta dziewczynka nie dosc, ze juz ma traume na cale zycie, stanie się obiektem wytykania palcami i jej dramat się tylko spotęguje.
Student Prawka.
Student Prawka. 13.02.2020, 14:27
Jestem za reformą sądów, tak samo jak za likwidacją Powiatów. A nie by za cukierka było 12 lat a za gwałt 5 lat w zawiasach.
An
An 13.02.2020, 11:45
W Polsce media wydają wyroki, nie sądy.
Ja
Ja 13.02.2020, 10:38
Dlaczego nie napiszecie wprost kto dokonal tego okrutnego czynu ? Takich zwyroli powinno sie publicznie okazywac ludzia. Dla mnie dorzywocie i cela z jakims pedalskim koksem
O
O 12.02.2020, 18:04
Jezeli naprawde to zrobil to okazsc go publicznie i na dozywocie
Michał
Michał 12.02.2020, 14:10
W obieg bardzo łatwo puścić nieprawdziwe, niepotwierdzone informacje, a później nikt tego nie sprostuje. Polskie media w tym kraju to jakaś patologia.
jola
jola 12.02.2020, 21:32
Są jeszcze polskie media?
Terry
Terry 15.02.2020, 16:59
Jola nie jest polska?!
Adam
Adam 13.02.2020, 07:09
Wszystkie są polskie i nie twórz kłamliwych historii powtarzając za pisem. Mamy już dość tego szczucia!
~~~~ja
~~~~ja 13.02.2020, 11:32
@Adam Szczucia? A sprawdzałeś, które media do jakich spółek należą? Polskie media a polskojęzyczne to dwie różne rzeczy.
Za PiS-em? To tak trudno samemu sprawdzić kto jest właścicielem danej TV, radia, gazety czy portalu informacyjnego? Może sam sprawdź choćby te większe ogólnopolskie zanim komuś zarzucisz kłamstwo., bo naprawdę mało jest polskich.
Ale właściwie po co ja się produkuję leming tego nie zrozumie...
Terry
Terry 15.02.2020, 17:07
Kolego "Ja" wiesz co wydaje mi się, że Ty byś najchętniej widział wszystkie media pod przewodnictwem lub przynajmniej zaprzyjaźnione jedynej słusznej partii. Najlepiej żeby tak samo myślały jak "ja".

Pozostałe