Oszust zrobił zakupy przez internet i zapłacił za nie kartą gorliczanki!

  • 13.02.2020, 10:21
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Oszust zrobił zakupy przez internet i zapłacił za nie kartą gorliczanki!
To już kolejny tego typu przypadek w ostatnim czasie... tym razem poszkodowana została mieszkanka Gorlic, która straciła kilkaset złotych.

Do kradzieży miało dojść po przełamaniu zabezpieczeń do konta na platformie Allegro, do której był przypisany numer karty płatniczej. Oszust kupił słuchawki bezprzewodowe za ponad 700 złotych i po prostu zapłacił nieswoimi pieniędzmi.

W związku z tym, że karta była przypisana do konta na Allegro, to oszust nie potrzebował żadnych kodów autoryzujących przelew, bo odbywa się to niemalże z automatu.

Mundurowi pracują nad wyjaśnieniem tej sprawy.

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 14.02.2020, 04:04
Zapewne sama wydala pieniadze kupujac kolejny badziew na allegro w tajemnicy przed mezem a potem no coz najlepiej ofiare z siebie zrobic i powiedziec ze ktos ukradl pieniadze z konta a moze to wróżka zebuszka?
Wróżka zębuszka
Wróżka zębuszka 14.02.2020, 13:01
Droga Olu nie wiem jakie Ty masz relacje z mężem lub partnerem ale ja nie muszę zatajać swoich zakupow i wydatków przed swoim. :) Zyczę Ci żebyś Ty nigdy nie musiała jak to nazwałaś "robić z siebie ofiary" w takich okolicznościach:) Pozdrawiam
Martyna
Martyna 16.02.2020, 16:52
Ale Twój mąż ma przed Tobą tajemnice i to takie żeby Ci uszy zwiędły i kisiel w ....
Ktos
Ktos 13.02.2020, 18:34
Mundurowi pracują.... Haha.... Policjant stwierdził że nie doszło do kradzieży bo sprawca nie odebrał przesyłki poniewaz na czas cofnąłem paczkę u kuriera. Szkoda czasu na zgłaszanie takich spraw na polska Policje.
Kk
Kk 13.02.2020, 18:12
U dlatego w De nie można płacić zwykłą kartą bankową w internecie.
Nie ma na nich 3 cyfrowego kodu.
~~~~ja
~~~~ja 13.02.2020, 11:49
Kolejny raz piszę NIGDY nie należy korzystać z "udogodnień" typu przypisanie karty do jakiegokolwiek portalu.
Tak samo na wszelki wypadek lepiej się nie zgadzać na kolejne płatności BLIK-iem bez potwierdzenia i nigdy nie dajemy nikomu kart do ręki tak aby mógł odczytać dane potrzebne do płatności (numer, data ważności i CVC2 lub jego odpowiednik w zależności od posiadanej karty).
Można zamówić przesyłkę do paczkomatu i praktycznie jest się całkowicie anonimowym ("lewy" np. zarejestrowany na słupa lub zagranicznego operatora który nie wymaga rejestracji) numer tel. to nie problem. Żadnego IP (Internet z tel. przypisanego do "lewej" karty), właściciel tel. nieznany a nawet przybliżony adres zamieszkania nieokreślony - nie trzeba zamawiać do najbliższego paczkomatu.
komisarz
komisarz 13.02.2020, 13:17
czyli wiesz jak oszukiwać,więc może to ty ,trzeba będzie to sprawdzić

Pozostałe