SOR w Nowym Sączu zamknięty! Jest podejrzenie koronawirusa AKTUALIZACJA

  • 14.02.2020, 13:44
  • Żródło: dts24.pl / sadeczanin.info

Podziel się:

Oceń:

SOR w Nowym Sączu zamknięty! Jest podejrzenie koronawirusa AKTUALIZACJA fot. ilustracyjne
Szpitalny Oddział Ratunkowy w nowosądeckim szpitalu im. J. Śniadeckiego został zamknięty. Stało się to dziś (14 lutego) około godz. 11.

Około godz. 11 do sądeckiego szpitala został przywieziony pacjent, u którego stwierdzono objawy polegające na dusznościach i gorączce. Został on przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie został przebadany przez lekarzy. Okoliczności tego przypadku skłoniły personel do podjęcia środków zabezpieczających w przypadku postępowania z pojawieniem się koronawirusa.

Jak ustalono mężczyzna jest pracownikiem Portu Lotniczego w Balicach.

Dziś sądecki SOR został zamknięty a wszystkie pomieszczenia, w których przebywał pacjent muszą zostać zdezynfekowane. Personel szpitalu został zobligowany do założenia strojów ochronnych w postaci żółtych strojów i masek. Pacjent został umieszczony w izolatce.

Osoby, które będą wymagały pilnej pomocy medycznej trafiają dziś do szpitala w Krynicy-Zdroju oraz Gorlicach.

AKTUALIZACJA, 17.02.2020, godz. 20.00

Wyniki badań, które przeprowadzone zostały w Warszawie dały wynik negatywny, mężczyzna, który od piątku przebywa w izolatce nowosądeckiego szpitala, nie jest zarażony koronawirusem. Testy wykluczyły obecność tego wirusa w organizmie pacjenta.

źródło: dts24.pl / sadeczanin.info

Źródło: dts24.pl / sadeczanin.info

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaro
Jaro 15.02.2020, 19:44
CHORZY NA RAKA DOSTALI F...KA
Zed
Zed 15.02.2020, 18:40
Czy są jakieś statystyki ile każdego roku umiera ludzi na grypę w Chinach lub na powikłania po grypie?
Wera
Wera 15.02.2020, 17:55
Myjcie często ręce
nn
nn 15.02.2020, 17:11
A Limanowa?
Lek
Lek 15.02.2020, 15:59
Niewesoło, bo tam gdzie przebywał to też powinno zostać zlikwidowane. Typu Karetka, Dworzec.
xxx
xxx 15.02.2020, 15:55
Szpital ma 48 lat na odpowiedz.
Pig
Pig 15.02.2020, 12:44
Może szpital się wypowiedzieć czy to jest potwierdzony przypadek wirusa czy będziemy czekać miesiąc na odpowiedź??
I... co dalej?
I... co dalej? 15.02.2020, 10:35
Niezbyt przyjemna informacja :( Szczerze obawiam się tego calego koronawirusa, nie chce chorować na to, zreszta na żadne choroby nie chce... 😕😔Mam nadzieje, ze ten Pan szybko wroci do zdrowia 💪
Gorliczanka
Gorliczanka 15.02.2020, 00:49
Jeeeennyyy... miejmy nadzieję , że to tylko podejrzenie a nie wirus.. Ludziska juz nigdzie nie mozna zyc spokojnie...
MrRed
MrRed 14.02.2020, 18:16
jestem tak spokojny, jak zawsze. uwazam, ze to bardzo bezproblemowy sposób zagłady ludzkości - wirus. jesli mamy przetrwać, to przetrwamy, jesli nie - żadne zabiegi nie pomogą. skoro facet z Balic, to szybko poznamy kolejne przypadki
jd
jd 14.02.2020, 15:23
przypał troche
Genio
Genio 14.02.2020, 14:35
No to się zaczęło.
Dziczku
Dziczku 14.02.2020, 15:02
Zaczęło się i oby nie było to co piszą bo oficjalnie inkubacja wirusa nie wynosi 14 dni a 21 więc jest lipa.. Na ten moment już nie żyje 1384 osoby a 67 tys jest zarażonych. To info ogólne ale faktycznie może być x10. Trzeba się pilnować bo służba zdrowia u nas lezy i kwiczy...
fsd