Zbierają złom czy może obserwują domy? Mieszkańcy są zaniepokojeni.

  • 14.02.2020, 18:19
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Zbierają złom czy może obserwują domy? Mieszkańcy są zaniepokojeni. fot. moszczenica.info
Ostrożności nigdy za wiele, taka refleksja powinna zostać po przeczytaniu tego apelu, będącego głosem mieszkanki Moszczenicy.

Jedna z czytelniczek portalu moszczenica.info przesłała zdjęcie, na którym widać pojazd dostawczy i mężczyznę. Według relacji kobiety rzekomo pyta on mieszkańców o możliwość zabrania niepotrzebnego złomu w zamian za uprzątnięcie zalegających metalowych gratów.

Proszę o udostępnienie informacji o białym samochodzie dostawczym, który od kilku dni jeździ w okolicy Turzy i Moszczenicy. Samochód jeździ bardzo powoli, a osoby w nim bacznie obserwują domy. Busa widziałam również w Staszkówce - pisze p. Ania.

Panowie pytają o złom i mimo odmowy przyjeżdżają w to samo miejsce dzień później. Jeśli widzą, że nikogo nie ma w okolicy domu, podchodzą bliżej i rozglądają się po posesji. To raczej nie jest normalne zachowanie – dodaje Pani Anna.

Prosimy o ostrożność i baczne przyglądanie się podejrzanym zachowaniom osób, które być może czyhają na okazję, by kogoś okraść.

Być może mężczyźni nie mają złych zamiarów, jednak ich postępowanie może być niepokojące. O wszystkich przypadkach naruszenia prywatności  powinniśmy powiadomić policję. Nieoceniona może być również pomoc sąsiedzka, która nieraz jest lepsza niż jakikolwiek system alarmowy.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zoo
zoo 17.02.2020, 21:13
klienci kupili i zarejestrowali 11 952 samochodów dostawczych tej marki, o 11,34% więcej niż w 2018 roku. Udział Fiata w polskim rynku aut dostawczych - 17,11%.
Sąsiad
Sąsiad 17.02.2020, 19:20
Ja miałem na budowie betoniarkę i pracowników w środku, to jak wyszedł pracownik z domu po spożyciu jedzenia, to kolesie już kawałek z nią odjechali a na krzyk pracownika zostawili ją i uciekli i co by zrobiła Policja na tak ogromną stratę i nie wiadomo kto? Ulotniła się, czy sama odjechała??
Wójt
Wójt 16.02.2020, 21:43
W Maszkowice (województwo małopolskie). Nikt nie wejdzie na ich prywatny teren, bo się pilnują przed świrami i nie mówicie że oni przesadzają, ale że mają swoje zasady Bezpieczeństwa i tak powinno być wszędzie, że obcy to Wruk.
adaś
adaś 17.02.2020, 19:44
"Wruk" haha/// się ubawiłem teraz//....
nn
nn 17.02.2020, 09:42
kto to Wruk?
Alarm
Alarm 16.02.2020, 21:38
Nieważne czy dom czy mieszkanie, ale jak jesteś świadkiem nachodzenia, to zawiadamiaj 112 i może być anonimowo.
Sąsiadka
Sąsiadka 16.02.2020, 21:12
Zastanawia mnie skąd wiedzą że mają złom? Podobnie było, jak ktoś coś mówił w mieszkaniu i go aresztowali na 3 mies. Takich ludzi to należy z dala tępić, by się w problemy nie wpakować.
Xyz
Xyz 16.02.2020, 18:48
Pod domem moim była raz sytuacja. Godzina okolo 9 10 zajeżdża czerwony bus pod dom. Wypada dwóch typów i lecą oglądać teren do około garażu z samochodem. Wypada babcia z domu, a oni w popłochu mówią, że gazu szukają skrzynki. Wpadli w auto i uciekli. Babcia tablic nie zapisała. Miejscowość Kryg. Jak to czytacie fagasy to jeszcze was złapie, bo inne zeczy raz zginęły.
Lek
Lek 16.02.2020, 15:44
Kto wierzy że nic nikomu nie zrobią, tak jak święte Mikołaje to jest w błędzie. Bo taki jest zawsze gotowy do różnych akcji
Ks.
Ks. 16.02.2020, 15:30
Dziś Media to podstawa. Bo jak media coś nagłośnią, to wtedy robi się spokój.
Psycholog
Psycholog 16.02.2020, 14:26
Takim samochodem nie jedzie się po złom, bo paliwo za drogie. Prawdziwi złomiarze mają tylko wózki i jadą do śmietnika, a nie pod domach.
Kolega
Kolega 16.02.2020, 14:22
Zbierają ale informacje.
Psycholog
Psycholog 16.02.2020, 14:12
Często trolle się wypowiadają cyt; Nic się nie bój, nic ci nie zrobi. A jak coś podpalą, to troll siedzi wtedy spokojnie i robią tak by tylko uśpić czujność.
Jj
Jj 15.02.2020, 23:49
Jak czytam te wasza głupie komentarze to az żal *** ściska.. naiwnosc i beznadzieja . Opierdo.. was przy najblizszej okazji.
Kraków
Kraków 15.02.2020, 20:13
Drodzy Gorliczanie piszę z doświadczenia. Takich należy gonić z daleka i zawiadamiać Policję, by prowadzili sprawy, bo przeważnie tacy oglądają i podpalają. Nie ważne czy to Żyd czy Jehowy. Jak tylko nie jest Listonosz to należy się go obawiać, bo nie wiadomo co im siedzi w głowie. Nawet Księża informują o wizytach duszpasterskich.
Sąsiadka
Sąsiadka 15.02.2020, 19:53
Na widok Kobiet, udają że się załatwiają i pokazują klejnoty
ds
ds 15.02.2020, 16:29
:D Czekam na plagę zabitych kurierów których pisowcy z małopolski wzieli za morderców
Gub
Gub 15.02.2020, 23:55
Dobre podsumowanie 😃
Natalia
Natalia 15.02.2020, 15:04
Mam 14 lat i Koleżanki się ich boją, bo nie wiadomo jakie to są zboki. Ostrzegano już w szkołach, by się do nich nie zbliżać.
Niezaniepokojona
Niezaniepokojona 15.02.2020, 13:39
Czy to jest prawda że szukają i podglądają Nastolatki?!
Ks.
Ks. 15.02.2020, 13:04
Uważajcie bo grasują Złodzieje lub Zboczeńcy.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.02.2020, 11:40
Brawo dla tego co zamieścił ogłoszenie, bo też chodzili w blokach mieszkalnym a kto inny okradał piwnice i tacy okradną nawet przy Policji i co z tego że go złapią jak się zostanie bez niczego.
Ajaj
Ajaj 15.02.2020, 08:32
W zeszlym roku w okolicach gminy Bobowa tez jezdzili i pytali o zlom po wsiach. Rowniez byla akcja ze jezdzili rozpadajacym sie busem i pytali czy chcesz kupic chemie z niemiec w bardzo niskiej cenie a jak nie chcesz to czy masz zlom, przy okazij dokladnie skanowali posesje. UWAZAJCIE NA NICH!!!

Pozostałe