Kierowcy na podwójnym gazie, zarysowane samochody na parkingu i zerwane linie telekomunikacyjne

  • 18.02.2020, 10:27
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kierowcy na podwójnym gazie, zarysowane samochody na parkingu i zerwane linie telekomunikacyjne Foto: ilustracyjne
Ostatnie dwie doby w policyjnych statystykach drogowych.

Wczoraj (17 lutego) na ulicy Jagodowej w Gorlicach kierowca samochodu ciężarowego marki Scania, który przewoził na przyczepie koparkę, zahaczył o linie telekomunikacyjne wiszące nad drogą i uszkodził je, a także słupy na trzech posesjach. Kierowca został ukarany 50 zł mandatem.

Tego samego dnia na ulicy Armii Krajowej w Gorlicach kierowca volkswagena nie zachował szczególnej ostrożności podczas cofania i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym innym volkswagenem. Sprawca został ukarany 220 zł mandatem i sześcioma punktami karnymi.

Natomiast na ulicy Węgierskiej w Gorlicach kierowca toyoty podczas cofania na parkingu zarysował peugeota, kię i subaru. Został ukarany 20 zł mandatem.

Do kolejnej stłuczki doszło w Kobylance, gdzie kierowca opla podczas wymijania, nie zachował odpowiedniego odstępu od jadącego z przeciwległego kierunku peugeota i doprowadził do zderzenia samochodów. Teraz będzie musiał zapłacić 220 zł mandat, a na jego konto wpłynęły już punkty karne.

Dzień wcześniej, w niedzielę (16 lutego) w Pagorzynie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca tejże miejscowości, który wsiadł za kółko swojego renaulta, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 3,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód przekazali wskazanej osobie. Kierowca po policyjnych czynnościach został zwolniony do domu. Odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Tego samego dnia w Wilczyskach policjanci zatrzymali kierowcę kolejnego renaulta, który wydmuchał 0,25 promila alkoholu. Pomimo tego, że jest to wykroczenie, to mieszkaniec Wilczysk również odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu.

Źródło info: KPP w Gorlicach

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szary
Szary 19.02.2020, 12:29
Ukarał bym ale telekomunikację a nie kierowcę ciągnika siodłowego bo jak to często bywa napewno nie było odpowiedniej wysokości tych kabli od drogi.
Polak
Polak 19.02.2020, 23:28
To fakt. W okolicznych wsiach kable wiszą w wielu miejscach 2-2.5m nad ziemią. Idealnie żeby je zawadzić ciągnikiem podczas prac polowych. W życiu bym mandatu nie przyjął i jeszcze bym pozew o odszkodowanie złożył.
Najwyższy czas aby firmy zaczęły płacić za słupy na działkach. Albo obniżać rachunki. 1 słup 25% taniej, 2 słupy 50% taniej i tak dalej. A powyżej 4 słupów niech płacą za dzierżawę. Zdzierają z nas ile mogą!
koko
koko 18.02.2020, 20:48
Największe jaja są z tym zdarzeniem na ulicy Węgierskiej, gdzie kierowca toyoty zarysował peugeota, kię i subaru. Został ukarany 20 zł mandatem, czyli 7, 50 zł za jedno auto!!!! Litosci !!
Pawel
Pawel 19.02.2020, 09:04
Wyższa matematyka podzielić 30 na 3.. ehh faktycznie litosci
Wibowit
Wibowit 18.02.2020, 20:21
Sprecyzujcie te badania alkomatem, bo ten gość z Pagorzyny miał 3.5 promila w organiźnie, a ten z Wilczysk wydmuchał 0,25 promila. a to co się wydmu***e to się inaczej przelicza niż zawartość we krwi.
btw a ten co zarysował 3 auta to dostał konkretny mandat, 20zł haha
Kierowca
Kierowca 18.02.2020, 13:23
A są w statystykach połamane zardzewiałe znaki na osiedlu zawodzie?!

Pozostałe