Może powstanie film „Beskid bez kitu”?! Albo zabierze nas pani na wycieczkę po miejscach z książki?

  • 20.02.2020, 11:12
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Może powstanie film „Beskid bez kitu”?! Albo zabierze nas pani na wycieczkę po miejscach z książki? Foto: archiwum Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów / Barbara Zasowska
To było wyjątkowe spotkanie autorskie, pełne opowieści o niezwykłych miejscach i ludziach, obfitujące w zaskakujące pytania najmłodszych czytelników Marii Strzeleckiej.

Sala wystawowa Dworu Karwacjanów wypełniła się wczoraj wieczorem (19 lutego) po brzegi. Okazało się, że liczba gości przewyższyła liczbę krzeseł, ale nikomu to zupełnie nie przeszkadzało, a inspirująca rozmowa Marii Strzeleckiej i prowadzącej spotkanie – Marleny Pachli sprawiła, że wszyscy słuchali jak zaczarowani książkowych „smaczków”.

Autorka opowiadała o swojej niezwykłej miłości do Beskidu Niskiego i o tym, jak zrodził się pomysł na książkę, na jej formułę, opowiadania i ilustracje. Z uśmiechem mówiła o swoich podróżach i pasjach.

Nie zbrakło pytań zarówno tych od dorosłych, jak i od dzieci, które zaproponowały autorce wspólny spacer po Beskidzie Niskim i dopytywały czy powstanie kiedyś film na podstawie opowiadania.

Na koniec każdy mógł poprosić o dedykację w książce i wspólne zdjęcie.

Foto: archiwum Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów / Barbara Zasowska

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe