Rodzina Makowców z Rożnowic chce odbudować dom. Miał być remont, a skończyło się dramatem.

  • 22.02.2020, 09:10
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Rodzina Makowców z Rożnowic chce odbudować dom. Miał być remont, a skończyło się dramatem. fot. roznowice.pl
Prace przy budowie instalacji odwodnieniowej domu stały się początkiem nieszczęścia, jakie spotkało Joannę i Zbigniewa Makowców z Rożnowic (gm. Biecz).

W budynku od kilku lat pojawiał się problem dużej wilgotności, więc zaplanowano prace, które miały rozwiązać ten dyskomfort.

W pierwszym dniu robót częściowo odsłonięto fundamenty domu. W nocy rodzinę obudziły trzaski, które jak się później okazało spowodowane były pękającą ścianą budynku od strony południowej. Dom nie nadawał się ani do remontu, ani tym bardziej do użytku.
 

Pisaliśmy o tym we wrześniu ubiegłego roku >>> Remont, który skończył się destrukcją. Rożnowiczanie stracili dach nad głową.
 

Od tego czasu do wsparcia rodzinie ruszyło wielu darczyńców, którzy jak mogli pomagali rodzinie Makowców stanąć na nogi.

Sprawą zainteresowała się również Telewizja Polska Program 3 w Rzeszowie. Reporterka stacji Beata Bartman w swoim materiale opowiedziała o losie rodziny z Rożnowic. Zapraszamy do obejrzenia poruszającego materiału.

 

 

Z ciekawą inicjatywą wystąpiła firma „Myszkoland” Pawła Mroza oraz Grupa Animacyjna „Zwariowani”. To właśnie oni podjęli się organizacji pikniku charytatywnego, na który zapraszają wszystkie dzieci.

Będzie dmuchany zamek oraz wielka zjeżdżalnia a atrakcjom towarzyszyć będą animatorzy z grupy Zwariowani.

Początek imprezy o godz. 14.00 w niedzielę (23.02.2020) w Szkole Podstawowej w Libuszy.

5 godzin wyśmienitej zabawy gwarantowane.
 

Patronami medialnymi imprezy są portale halogorlice.info oraz roznowice.pl, TVP3 Oddział w Rzeszowie (materiał filmowy)

Tomasz Stasiowski


Pozostałe