Moszczenica. Poważne zdarzenie drogowe na ulicy Gorlickiej. Motocyklistę zabrał śmigłowiec LPR. AKTUALIZACJA

  • 22.02.2020, 11:47
  • Kamila Prokop

Podziel się:

Oceń:

Moszczenica. Poważne zdarzenie drogowe na ulicy Gorlickiej. Motocyklistę zabrał śmigłowiec LPR. AKTUALIZACJA
Dzisiaj (22 lutego) około godz. 11.30 w Moszczenicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty.

Do wypadku doszło na drodze z centrum miejscowości w kierunku Staszkówki, w okolicy ul. Krętej.

Ze wstępnych informacji wynika, że 27-letni motocyklista jadąc od strony Gorlic, za łukiem jezdni stracił panowanie nad jednośladem, wypadł z drogi i z impetem uderzył w betonowy przepust. Siła uderzenia była ogromna, bo betonowy blok został przełamany a on sam wyrzucony z pojazdu około 15 metrów do pobliskiej fosy.

Na miejscu pracowali strażacy z JRG Gorlice, OSP Moszczenica, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Ratownicy podejmujący poszkodowanego po wstępnych oględzinach i stwierdzeniu stanu zagrażającego życiu, zadecydowali o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po około półgodzinnej akcji ratowniczej załoga LPR zabrała mężczyznę do szpitala w Tarnowie.

Kierujący, którzy poruszają się z centrum Moszczenicy w kierunku Staszkówki, muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

AKTUALIZACJA (info z KPP w Gorlicach)

Kierujący motocyklem yamaha, 26-letni mieszkaniec Moszczenicy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku zjechał z jezdni, wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Młody mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała, w tym głowy, został zabrany przez LPR do szpitala w Tarnowie, gdzie do teraz pozostaje, a jego stan jest określany na poważny bez jednoznacznych rokowań.

 

Miejsce zdarzenia:

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kamila Prokop

Zdjęcia (30)


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Koleżanka
Koleżanka 28.02.2020, 09:15
Wstydźcie się ludzie. To był młody, zdolny, dobry, zaradny, pomocny, chlopak. To że lubił motocykle to nie jest przecież wyrok! Znałam go od dziecka i na zawsze pozostanie moim najlepszym wspomnieniem z tamtych lat! Kto nigdy nie popełnił błędu niech pierwszy rzuci kamieniem! Nie nam oceniać dlaczego tak się stało, czy to był jego błąd czy nie było tam jego winy. a od siebie mogę tylko powiedzieć że nasz świat bardzo duzo stracił właśnie z Tym młodym chłopakiem! Do zobaczenia po drugiej stronie przyjacielu!
xxx
xxx 24.02.2020, 21:07
Rodzina powinna naprawić szkody na mostku.
ala
ala 24.02.2020, 22:45
wstydz sie człowieku
Nastolatka
Nastolatka 24.02.2020, 20:29
Szkoda motocykla
WiX
WiX 24.02.2020, 09:07
Z tego co wiem, motocyklista miał zakaz prowadzenia pojazdów do 2022 roku. Myślę że na policji tą informację potwierdzą...
Po co te napisy wozicie
Po co te napisy wozicie 23.02.2020, 22:08
Motocykle są wszędzie, na przepustach też.
Mk
Mk 23.02.2020, 17:26
Teraz zobaczcie na przepust jaka ma przepustowosc w stosunku do wykopanego rowu wzdłuż drogi... jak by te rowy przy polskich drogach były zwyczajnymi płytkimi fosami to ile ludzi by teraz żyło nie zabijając się na przepustach.......... smutne
Wera
Wera 24.02.2020, 07:28
Oczywiście to wina przepustu, rzucił się na niego
Robi
Robi 23.02.2020, 12:14
Powrotu do zdrowia
Moszczenica
Moszczenica 23.02.2020, 08:25
Kto to był?
czeslaw_rolnik
czeslaw_rolnik 23.02.2020, 07:23
Opona zdecydowanie nie do jazdy po twardej drodze asfaltowej. Na takiej kostce nie ma wogole prowadzenia, skręty, hamowanie sa niemożliwe. Nie każda opona ma również homologacje trzeba o tym pamiętać.
Krzysiu
Krzysiu 23.02.2020, 01:34
Ludzie, komentujący, znawcy i niedoszli świadkowie co mądrzejsi niż biegli... Może chłopina jechał 10 za dużo jak wszyscy, może piach zimowy na drodze, może ktoś wyjechał. Nie wiecie. Ale wiecie że młody, że motor, to wariat... Po co ten hejt. Chłopie obyś do zdrowia wrócił niech bo Bóg błogosławi.
zoo
zoo 23.02.2020, 01:09
Zgłosił by człowiek że jest przekroczenie, to został by wrogiem. A że nie zgłosi, to pewnie zostanie aniołem i będzie się modlił za innych. Więc morał jest taki, by olewać problemy i będzie bezpiecznie.
xxx
xxx 23.02.2020, 01:04
Cud że nikomu nie zrobił krzywdy a każda jazda jest na własną odpowiedzialność.
tak jest
tak jest 22.02.2020, 22:10
co cie to obchodzi zawsze się musicie znajść i szkalować innych zainteresujcie się sobą
taka prawda
taka prawda 22.02.2020, 22:09
co was to obchodzi zawsze się musicie znaleść i szkalować innych zainteresujcie się sobą
P.
P. 22.02.2020, 20:50
Młody człowieku żyj i wracaj do nas zdrowy! Stało się, pozostało nam się modlić i być przy rodzinie.
ROBI
ROBI 22.02.2020, 19:31
Pewnie jechał jak szalony to się doigrał
Cyklista
Cyklista 22.02.2020, 16:57
Pod rokiem rok mi warczały silniki od motocykli, bo tyle żyje motocyklista.
Kolega
Kolega 22.02.2020, 16:53
Powinni go zabrać albo do Gorlic bo tam jest najbliżej, lub do USA, bo tam leczą najlepiej.
adam1
adam1 22.02.2020, 16:19
Nasze drogi nie są przystosowane do tak szybkich motocykli i moim zdaniem te pojazdy nie powinny być dopuszczane do ruchu. Nowoczesne motocykle osiągają prędkość 100km/h w ciagu kilku sekund, a na większości dróg można bezpiecznie jeździć 40-60 km/h Dlatego jest tak dużo wypadków.
Max
Max 22.02.2020, 23:40
?...chyba ty jesteś nieprzystosowany 😂 do takiego przyspieszenia 😉mam za sobą 20 lat stażu.motocyklisci zazyczaj robia wiecej km w sezon niz przecietny kowlski w rok samochodem,wypadki sie zdarzaja
adam1
adam1 23.02.2020, 16:10
Max: dobrze, że ty jesteś przystosowany... Pokaz mi przykładowo w Moszczenicy odcinek drogi, na którym można bezpiecznie jechać 100 km/h - prędkość, którą każdy motocykl łatwo osiąga. Nie każdy kierowca potrafi zapanować nad swoim pojazdem
XxX
XxX 22.02.2020, 15:38
Poniżej jakiś poeta ;)

Pozostałe