Koronawirus w Polsce?

  • 27.02.2020, 12:18
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Koronawirus w Polsce?
Ognisko zakażenia niebezpiecznie przybliżyło się do Polski, a krajowe media ze wszech stron bombardują nas informacjami o osobach z podejrzeniem zakażenia koronawirusa.

Koronawirus jest wysoce zakaźny, szybko się rozprzestrzenia, a także charakteryzuje się długim okresem inkubacji, od 7 do 21 dni. Wirus atakuje przede wszystkim płuca i wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, która objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Waldemar Kraska, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia w czasie dzisiejszego wystąpienia na posiedzeniu Senatu podkreślał, że sytuacja związana z koronawirusem jest bardzo dynamiczna. Obecnie na świecie zarażonych jest 81 tysięcy osób, zmarło ponad 2700. W Unii Europejskiej zarażonych jest 381 osób.

W Polsce nie mamy potwierdzonego koronawirusa. Wszystkie badania na obecność wirusa, które zostały wykonane w Polsce, były ujemne (było ich ponad 350).

W tej chwili z podejrzeniem koronawirusem jest hospitalizowanych 47 osób, objętych kwarantanną 55 osób, a czynnym nadzorem epidemiologicznym ponad 1570.

Media obiegła informacja o mieszkańce Łodzi, u której pierwsze testy potwierdziły obecność koronowirusa, jednak ministerstwo dementuje plotki:

Zaprzeczamy doniesieniom o wystąpieniu koronawirusa w Polsce. Prosimy nie rozsiewać plotek, że takowy jest – powiedział PAP w czwartek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Odniósł się w ten sposób do spekulacji o pierwszym w kraju przypadku koronawirusa.

 

 

INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DLA OSÓB POWRACAJĄCYCH Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH

 

Źródło info: PAP/senat.gov.pl

Barbara Ćmiech

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monika
Monika 29.02.2020, 20:44
W Gorlicach do kiedy nie zmienimy systemu, to będą nękać nawet Koronawirusy.
Maksym
Maksym 28.02.2020, 07:10
Zbiorowisko chorób największe w kościołach.na mszach.czy ktoś się nad tym zastanowił? wprowadzić zakaz zbieranin w tych firmach dla bezpieczeństwa ogółu.czy znajdzie się. Taki odważny by to powiedziec
hehe maksym smieszny typ
hehe maksym smieszny typ 28.02.2020, 13:34
Widać od rana przesiąknięty nienawiścią :D dzieciak jesteś. Weź lecz się hejtetrze "anonimowy" na kolana, bo na łeb za późno.
wycierasz sobie twarz religią, a co niby ma religia ma związek z koronawirusem? Może powiedz tym co wiecznie podróżują i siedzą w tych samolotach, autobusach. Mądry w necie, a w realu? Wiadomo jak każdy hejter. A o M*usli*mach nie powiesz nic? Boipupa? :D Pomyśl ogrze, że dziś bodajże z Pekinu wylądował chyba lotnisku Chopina samolot więc może zacznijmy od tego dlaczego wolno samolotom przylatywać z Chin!? Powinien być ZAKAZ z obu stron, a nie nie że z Chin sobie przylatują samoloty, chore!!
Gość
Gość 27.02.2020, 21:56
W ludziach jest zbyt wiele zawisci brak zrozumienia drugiego człowieka. Czlowiek człowiekowi wilkiem jak hiena. Wiec jesli swiat sie troche przeludni naprawdę nie zaszkodzi a może choc przez to chwile zastanowia sie co poniektórzy czy naprawde warto
Uczennica
Uczennica 27.02.2020, 20:13
Jak złapać Koronawirusa?
Vacek
Vacek 28.02.2020, 13:38
Skok w bok.
zok
zok 27.02.2020, 16:51
Szpitalny Oddział Ratunkowy w nowosądeckim szpitalu im. J. Śniadeckiego został zamknięty. Stało się to dziś (14 lutego) około godz. 11.
Około godz. 11 do sądeckiego szpitala został przywieziony pacjent, u którego stwierdzono objawy polegające na dusznościach i gorączce. Został on przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie został przebadany przez lekarzy. Okoliczności tego przypadku skłoniły personel do podjęcia środków zabezpieczających w przypadku postępowania z pojawieniem się koronawirusa.

REKLAMA

Jak ustalono mężczyzna jest pracownikiem Portu Lotniczego w Balicach.

Dziś sądecki SOR został zamknięty a wszystkie pomieszczenia, w których przebywał pacjent muszą zostać zdezynfekowane. Personel szpitalu został zobligowany do założenia strojów ochronnych w postaci żółtych strojów i masek. Pacjent został umieszczony w izolatce.

Osoby, które będą wymagały pilnej pomocy medycznej trafiają dziś do szpitala w Krynicy-Zdroju oraz Gorlicach.

AKTUALIZACJA, 17.02.2020, godz. 20.00

Wyniki badań, które przeprowadzone zostały w Warszawie dały wynik negatywny, mężczyzna, który od piątku przebywa w izolatce nowosądeckiego szpitala, nie jest zarażony koronawirusem. Testy wykluczyły obecność tego wirusa w organizmie pacjenta
zok
zok 27.02.2020, 15:00
SOR został zamknięty w Nowym Sączu
on
on 27.02.2020, 15:36
kiedy ??
Meryt
Meryt 27.02.2020, 14:17
Śledzę prasę, wydarzenia. Stwierdzam, że niektóre dziennikarzyny nie mogą doczekać się kiedy ten wirus pojawi się w Polsce.
Chorywirus
Chorywirus 27.02.2020, 13:55
To trzeba bilet do Włoch kupić jechać do Mediolanu na zakupy i Gorlice były by sławne ???
MrRed
MrRed 27.02.2020, 13:31
ludzie, nie panikujcie, to po pierwsze.

po drugie - nie trwońcie majątku na maseczki - chyba, że jesteście przeziębieni. one nie ochronią Was przed wirusem, ale mogą ochronić Waszych bliskich przed Waszym kaszlem, itd.

po trzecie - zapasy jedzenia zawsze możecie zrobić. podobnie zapasy wody, ale nie ze względu na wirusa tylko żeby ograniczyć w najbliższym czasie czas spędzany w dużych skupiskach ludzkich. wszystko z głową :)

Pozdrowienia!
Observator
Observator 27.02.2020, 16:36
Dokładnie , brawo za ten głos rozsądku...Sam chciałem już to napisać...
eks
eks 27.02.2020, 13:21
w Polsce jest koronawirus w łodzi potwierdzony dwoma testami tylko rząd mówi że nic sie jeszcze nie dzieje...........
25-letnia kobieta miesiąc spędziła w Tajlandii. Już tam źle się czuła. Miała objawy paragrypowe z silnymi dusznościami. Przyjmowała antybiotyki. Do Polski przyleciała w sobotę. Z lotniska do Łodzi przyjechała pociągiem. Sama zgłosiła się do szpital im. Biegańskiego. Wykonany test potwierdził, że jest zarażona koronawirusem. Kobieta przebywa w szpitalu.
Gg
Gg 28.02.2020, 13:16
I jeszcze tulala sie po dworcach ... mogla jeszcze przejechac polske wzdluz i wszerz...
Ramol
Ramol 27.02.2020, 13:41
A skąd to wiesz?
eks
eks 27.02.2020, 13:59
wpisz w google ""koronawirus łódz"i wiesz wszystko
Obywatel RP
Obywatel RP 27.02.2020, 13:16
Weźcie dajcie spokój... Kpina to co minister zdrowia plecie... Lublinie kobitę zabezpieczono i wysłano na Wrocław a dziś Łodzi już mają przypadek potwierdzony... Ludzie umierają a Ministerstwo Zdrowia kłamie prosto w OCZY że to Grypa.... Hańba dla służby zdrowia ze nie posiada odpowiednich instrumentów do działania... Polacy lada moment będą umierać z braku leków a jak zwykle powiedzą ze to grypa zabiła... Otwórzcie oczy i piszcie do ministerstwa zdrowia aby natychmiast udostępnili na południu Polski laboratorium i dla medyków odzież ochronną bo będzie armagedon u nas gdy powiecie pojawi się jeden taki zarażony...

Rząd ewidentnie chce aby emerytów wybił wirus to ZUS odetchnie i dla siebie kasiorę na premie będzie miał... Polska nie jest gotowa na tego WIRUSA tylko wykolejony człek tak może myśleć....

Dla przybyłych zagranicy lepiej niech siedzą 15 dni w domu i się nie ruszają z domostw to zmniejszy ewentualne problemy gdy się okaże ze jest zarażony... Więcej odpowiedzialności Rodacy bo rzad mamy nie odpowiedzialny...
eks
eks 27.02.2020, 13:46
..lekarze potwierdzili że pani chora a rząd mówi że nie chora czyli jest ogólnie żle ale jest dobra zmiana
Mignon
Mignon 27.02.2020, 13:39
Możesz podać źródła informacji?
eks
eks 27.02.2020, 14:00
koronawirus łódż i wszystko jest

Pozostałe