Nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  • 02.03.2020, 08:57
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Foto: UM w Gorlicach/Natalia Pacana-Roman
W piątek (28 lutego), odbyło się uroczyste otwarcie nowego, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych lokalu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gorlicach. Od tego roku, placówka mieści się w budynku Powiatowego Centrum Edukacji, przy ulicy Niepodległości 5A.

Otwierając wydarzenie, gości uroczyście przywitała dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gorlicach Beata Mikruta-Kawa.

Po krótkiej prezentacji dotyczącej historii i działalności placówki oraz symbolicznym przecięciu szarfy i poświęceniu nowej siedziby zgromadzeni goście mogli obejrzeć nowy budynek oraz zostawić pamiątkowy wpis w kronice.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna powstała 1 września 1966 roku. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Powiatowa Poradnia Wychowawczo-Zawodowa w Gorlicach i mieściła się w budynku Miejskiego Zespołu Szkół Nr 4. Przez lata swojego funkcjonowania  poszerzała swoją działalność, wspierając dzieci i młodzież. Z każdym rokiem, instytucja zatrudniała coraz więcej pracowników, w związku z czym wielokrotnie zmieniała swoje lokalizacje. W końcu doczekała się nowej, dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych placówki.

Do głównych zadań poradni należy pomoc psychologiczno-pedagogiczna dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom z całego powiatu gorlickiego, wydawanie opinii i orzeczeń, prowadzenie zajęć wczesnego wspomagania, a także wspieranie w trudnych sytuacjach, udział w mediacjach i interwencjach kryzysowych. Ponadto, poradnia prowadzi program „Za życiem”, którym objęte jest 62 dzieci niepełnosprawnych.

Obecnie Poradnia zatrudnia 32 pracowników – psychologów, pedagogów, logopedów, lekarzy, rehabilitanta oraz pracowników administracji i obsługi.

Źródło info: UM w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marek
Marek 07.03.2020, 00:35
A gdzie pan specjalista od kropidła?!
Zadowolony
Zadowolony 05.03.2020, 09:56
Myślę że i dzieci i rodzice zasługują na nową siedzibę. Bardzo dobrze że powstala.
www
www 03.03.2020, 20:21
Uważam że niepotrzebna nam takich miejsc Niemcy dbali o czystość narodu i są potęgą
Wyborca
Wyborca 03.03.2020, 17:00
Każda zmiana jest dobra, pod warunkiem że jest pomyślana o obywatelach.
Bona
Bona 03.03.2020, 12:08
Bardzo cieszymy się nowego miejsca dla Poradni. Dzieci z całego powiatu przychodzą tu z trudnymi sprawami. Są warte tego, żeby przyjmować je w dobrych warunkach.
Jaś
Jaś 03.03.2020, 11:12
Dlaczego nie publikujecie mojego komentarza ???

Co robił tam pan Kukla ?????
Statystyk
Statystyk 02.03.2020, 20:08
Dziś to gmina Gorlice ma więcej osób niż Miasto Gorlice.
Bona
Bona 03.03.2020, 12:40
Poradnia jest placówką powiatową dla dzieci z całego Powiatu Gorlickiego. Dzieci z Gminy Gorlice jak najbardziej korzystają z jej usług.
Niezależny
Niezależny 02.03.2020, 16:35
Naprawdę większość instytucji w Gorlicach jest zbytecznych. Ale akurat ta instytucja jest ludziom wyjątkowo potrzebna i dobrze że będą bliżej centrum miasta. Brawo PIS za pomysły.
Zalezny
Zalezny 02.03.2020, 22:22
Ale to nie pomysl PISu, takie plany byly jeszcze wczesniej.
adam1
adam1 02.03.2020, 13:33
Jak się należy do PiSu to są pieniądze na nowe budynki i nie tylko. Mowa tu o pani Dyrektor. Kolejna, bardzo kosztowna, nikomu niepotrzebna instytucja, zatrudniająca 32 osoby- tragedia. Pamiętam jak korzystałem z tej instytucji, jeszcze w szkole nr 4 korzystałem z tej instytucji, zupełnie niepotrzebnie mnie tam skierowali i na siłę szukali mi szkoły i przyszłego zawodu.
No cóż
No cóż 03.03.2020, 19:56
Wow. To jaki masz inny sposób na pomoc dzieciom niepełnosprawnym, z zaberzeniami, z problemami psychicznymi? Słuchamy. A może uważasz że to już nie jest część społeczeństwa i najlepiej olać i zostawić na pastwę losu? Ja bym się wstydziła.
CzubekNosa
CzubekNosa 03.03.2020, 17:09
Nikomu niepotrzebna?!! CO?! Przecież korzystają z niej dzieci z całego powiatu, ze wszystkich gmin! To takie typowe- mi niepotrzebne to po co to komu. W sumie po co szpitale jak mi nic nie jest, nie?
Ewa
Ewa 03.03.2020, 15:59
Skoro co roku 1400 rodziców samodzielnie zgłasza się tam ze swoimi dziećmi, to Poradnia jest potrzebna. W czasach, o których piszesz nauczyciele kierowali uczniów do Poradni Wychowawczo-Zawodowej. Te czasy to bardzo głęboka przeszłość.
adam1
adam1 03.03.2020, 22:47
Rodzice najczęściej zgłaszają się aby zdobyć zaświadczenie o dyslekcji i innych podobnych współczesnych wynalazkach. Dzięki temu mają w szkole znacznie łatwiej. Przecież nie o to chodzi, każdy uczeń ma inne predyspozycje i trudno aby był oceniany indywidualnie
Xd
Xd 02.03.2020, 15:26
Jednak to coś pomaga wiec nie pisz głupot
Justyna
Justyna 02.03.2020, 15:11
@adam1
Niepotrzebna? Gdyby Twoje dziecko podjęło próbę samobójczą, a Ty nie umiałbyś mu w żaden sposób pomóc, ani do niego dotrzeć, to może zmieniłbyś zdanie. Gdybyś miał niepełnosprawne dziecko potrzebujące pomocy rehabilitantów, psychologów czy logopedów również. No chyba że jesteś bardzo bogaty i stać Cię na prywatne, regularne zajęcia kosztujące stówę za wizytę.
No ale żeby to zrozumieć potrzeba choć trochę empatii i mniej buractwa.
adam1
adam1 02.03.2020, 17:10
Proszę mnie nie obrażać od buractwa. Ale wolę już być burakiem niż naciągaczem państwowej kasy
aaa
aaa 02.03.2020, 13:02
Co robi "Elwis" na przecięciu wstęgi ???
lola
lola 03.03.2020, 06:45
bo jego minie, sam się zastanawia po co mnie tu zaprosili
gorliczanin