Będzie się działo w gorlickiej bibliotece!

  • 04.03.2020, 09:03
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Będzie się działo w gorlickiej bibliotece!
Końcówka lutego okazała się dla gorlickiej biblioteki hojnym czasem – wszystkie trzy projekty, które złożyła nasza książnica pod koniec minionego i na początku tego roku okazały się strzałem w dziesiątkę! Dzięki nim MBP w Gorlicach pozyskała ze środków zewnętrznych ponad 90 tysięcy złotych na dodatkowe działania.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację na realizację 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta w wysokości 66 tysięcy złotych, pisaliśmy o tym już w lutym TUTAJ oraz na przeprowadzenie projektu czytelniczego dla dzieci i młodzieży Wymiatasz w bibliotece, który z kolei został wsparty kwotą blisko 15 tysięcy złotych i nad którym patronat medialny objął portal HaloGorlice.

Gorlicka biblioteka w obu priorytetach ministerialnych miała konkurencję w postaci kilkuset innych instytucji, także ubiegających się o dotację.

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym, okazał się konkurs Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego na zorganizowanie Klubu Kreatywności, czyli twórczej przestrzeni w bibliotece, pozwalającej realizować nowe, nieszablonowe działania z czytelnikami. I w tym wypadku MBP w Gorlicach znalazła się pośród 15 bibliotek w całym kraju, ze stu aplikujących do konkursu, które otrzymają 10 tysięcy złotych na wzmocnienie swoich działań.
 

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pfpf
pfpf 04.03.2020, 10:12
Może jakieś statystyki kto tam jeszcze chodzi? Więcej nowoczesnych sposobów obsługi starych książek xD. Żadna modernizacja nie zastąpi PRAWDZIWEJ BIBLIOTEKARKI z krwi i kości która jak ino wspomnisz co Ci trzeba to wie wszystko gdzie co jest. A tak to Panie zarejestruj się, wypełnij formularz, specjalne karty, bony, akceptuj regulamin xD.
Ninor
Ninor 04.03.2020, 12:55
Podrzucam jeszcze raz, bo mój poprzedni komentarz został usunięty, być może ze względu na umieszczony w nim link. Gorlicka biblioteka co roku publikuje w przystępnej formie garść statystyk za rok poprzedni w formie infografiki, lub jak to było za poprzedni rok w formie filmu na kanale YouTube biblioteki, który był podwieszony na stronie MBP w Gorlicach, na Facebooku i Twitterze biblioteki, stronie miasta, a nawet na niniejszym portalu. Anyway, ze wspomnianego materiału, można dowiedzieć się, że w 2019 roku zostało wypożyczonych ponad 126 000 materiałów (książek, audiobooków, czasopism) przez 55 000 osób. Dodając do tego całą furę różnych imprez z dużym festiwalem literackim na czele, to ktoś tam jednak jeszcze chodzi :). A i kilka prawdziwych bibliotekarek się znajdzie :).
MrRed
MrRed 04.03.2020, 14:42
i jeszcze mają dostęp do książek on-line za darmo w ibuk libra - bardzo często korzystam!
MrRed
MrRed 04.03.2020, 11:56
chyba żartujesz? nowości wydawniczych jest multum. sekcja dla dzieci wspaniała, sekcja dla dorosłych oblegana (na niektore książki zapisany jestem 3-4 w kolejce). estetycznie, miło. moje dzieciaki uwielbiają tam przychodzić. prosze sie wybrać, wypożyczyć cos, a jak nie ma - poprosić o zakup książki - zapewniam Cię, że niedługo pojawi sie w zbiorach, tak jak inne nowości.

Pozostałe