Przesyłka od serca dla gorlickich pacjentek onkologicznych

  • 06.03.2020, 10:36
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Przesyłka od serca dla gorlickich pacjentek onkologicznych Foto: Sanitas
Serduszka z motywującym listem mają być dla chorych pacjentek symbolem miłości i swoistym amuletem, dającym siłę w chwilach zwątpienia, towarzyszącym przez całą trudną drogę do wyzdrowienia.

Akcja „Przesyłka od serca” skierowana do pacjentów przebywających w oddziałach onkologicznych i w ubiegłych latach dostarczała wielu przyjemnych emocji zarówno chorym, jak i nam – obdarowującym. W tym roku ponownie pragniemy wywołać uśmiech na twarzach pacjentów i dzięki temu, chociaż na chwilę obniżyć poziom ich stresu związanego z codziennymi wyzwaniami, z jakimi muszą się mierzyć w procesie leczenia. Pozytywne emocje mają korzystny wpływ na sferę motywacyjną człowieka, co w sytuacji leczenia pomaga w podejmowaniu wysiłków na rzecz powrotu do zdrowia – mówi Monika Wietecha, psycholog ze ze Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi Sanitas.

To już trzecia edycja akcji, która tym razem zawita również do Gorlic.

Przez ponad dwa miesiące wolontariusze wykonywali serduszka – każde jest wyjątkowe, indywidualne, a wszyscy, którzy zaangażowali się w akcję czuli jej ideę – serce od serca – w każdym serduszku jest zawarta myśl, pamięć, troska o zdrowie pacjentek. 

Organizatorzy podkreślają, że po raz kolejny widzą, jak ogromne pokłady empatii i zaangażowania w bezinteresowną pomoc mają młodzi ludzie. To uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku tworzyli  serduszka, które trafią do pacjentek onkologicznych w wielu szpitalach.

Dzień Kobiet jest dniem, w którym każda kobieta chciałaby się poczuć szczególnie wyjątkowo i pięknie. Pacjentki, które ten dzień muszą spędzić na szpitalnych łóżkach, umówmy się, nie są w najlepszych nastrojach. To właśnie wtedy pojawiają się gorsze myśli potęgujące  przygnębienie. Tą akcją chcemy sprawić, aby choć na chwilę mogły się uśmiechnąć. Mamy nadzieję, że nasz list doda im siły, a kiedy spojrzą na serducho, będą pamiętały aby nigdy się nie poddawać – mówi Justyna Bryt ze Stowarzyszenia n Sanitas.

W tym roku serduszka dotrą do pacjentek z oddziałów onkologicznych w Przemyślu, Krośnie, Brzozowie, Jaśle, Gorlicach, Rzeszowie, Katowicach, Tarnobrzegu, Nowym Sączu, Poznaniu.

Barbara Ćmiech

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Oddam swoje cierpienie gratis.
Oddam swoje cierpienie gratis. 08.03.2020, 19:07
Są tacy co zazdroszczą cierpienia, chorób i Niepełnosprawności i walczą z osobami niedołężnymi życiowo, obrażając samego Boga, prosząc go o własne cierpienie, a każdy jest cwany i mądry do czasu, aż nie dojdzie do tragedii życiowej i codziennego cierpienia na koszt ZUS.
ZDROWY ROZSĄDEK
ZDROWY ROZSĄDEK 07.03.2020, 17:51
Rozumiem, że "osoba, która udaje prezydenta w naszym kraju" odcina się od takiej akcji :P
Iga
Iga 07.03.2020, 10:53
Wielkie podziękowania dla wolontariuszy i twórców akcji. Obecnie jedna z bliskich mi osób przebywa na tym oddziale. Nawet nie wiecie jak wiele radości przyniosły te serduszka ?
Sanitas
Sanitas 09.03.2020, 13:27
Dziękujemy za miłe słowa.
Właśnie dla tego uśmiechu jest ta akcja.
Same przyszłyśmy przez lęk tej choroby i dajemy teraz wiare w wyzdrowienie ♥
Ali
Ali 06.03.2020, 17:59
Piękne akcja. Dziękuję
Maziula
Maziula 06.03.2020, 13:53
Piękny gest tym kobietą w szczególności się należy.Za ich wolę walki i determinację.
Sanitas
Sanitas 09.03.2020, 13:28
Wszystkim dzielnym Paniom życzymy szybkiedo powrotu do zdrowia ♥

Pozostałe