Tragedia na Magurze Małastowskiej. Nie żyje 16-letni narciarz.

  • 08.03.2020, 18:44
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Tragedia na Magurze Małastowskiej. Nie żyje 16-letni narciarz. fot. ilustracyjne / własne
Dzisiaj (8 marca) przed godziną 10 na stoku Magury Małastowskiej doszło do tragicznego zdarzenia.

Do wypadku doszło około 9.40 na stoku Magura Ski - mówi oficer prasowy gorlickiej policji, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek.

Policjanci zostali powiadomieni o całym zdarzeniu około godziny później przez lekarza gorlickiego szpitala. Zgłoszenie dotyczyło zgonu 16-letniego obywatela Słowacji, który został przywieziony karetką w bardzo ciężkim stanie po upadku na nartach na Magurze Małastowskiej.

Jeśli chodzi o samo zdarzenie, to prawdopodobnie na oblodzonej części stoku nastolatek wpadł w poślizg, wypadł z trasy i spadł z 5-metrowej skarpy. Był mocno poobijany, ale przytomny. Jego stan podczas transportu karetką jednak bardzo się pogorszył. Mimo wysiłków lekarzy Słowak zmarł.

Lekarz wskazał jako przyczynę zgonu obrażenia wielonarządowe. Zabezpieczono zwłoki 16-latka do sekcji, na stoku pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.

Ojciec poszkodowanego relacjonował mundurowym, że nikt nastolatka nie popchnął, nie zajechał mu drogi. Do zdarzenia doszło rano i stok był stosunkowo pusty.

Najprawdopodobniej zdarzenie zostanie potraktowane jako nieszczęśliwy wypadek.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kierowca
Kierowca 09.03.2020, 14:09
Mówią że nie ma karetki, a jak ma być skoro na sygnale jedzie co ok. 20 minut?!
Polskie stoki
Polskie stoki 09.03.2020, 13:45
Polski stok albo kończy się skarpą, albo jadłodajnią. Gdzie siatki zabezpieczające, skoro to park? Według mnie powinno być zgłoszenie do prokuratury, czy nie ma tam narażenia życia i zdrowia narciarzy, i czy stok jest prawidłowo zabezpieczony.
narciarz
narciarz 09.03.2020, 11:39
zamknac w diably stoki w tym roku bo sa niebezpieczna jak za jeden sezon nie zarobi stok to co ??? gowno
Aga
Aga 09.03.2020, 12:48
Autostrady też niech zamkną bo ludzie osiągają zbyt duża prędkość i są wypadki, wedle Twojej logiki
Em
Em 08.03.2020, 22:36
Szkoda chłopaka. Przykre że to stało się u nas :(:(
Aga
Aga 08.03.2020, 21:21
Żadnej skarpy tam nie było,najdziwniejsze jest to że to najbardziej płaski odcinek stoku był.
Nilse
Nilse 09.03.2020, 09:44
Oho. Świadek zdarzenia który wezwał pomoc i nagrał wszystko.
Nirva slovak
Nirva slovak 08.03.2020, 21:12
A gdzie ku... A helikopter!!? Do byle pierdół nieraz latał. Wstyd!! 112
Przyszłość
Przyszłość 08.03.2020, 21:10
Ludzie w Powiecie Gorlickim szybko giną, bo się wzajemnie nie szanują, i nawet nie trzeba Koronawirus, czy Emigracji by wprowadzi porządek.
Leszek
Leszek 09.03.2020, 07:46
Bardzo lubię takie mądre i głębokie, pełne troski komentarze
Adwokat
Adwokat 08.03.2020, 21:00
Za nieletnią osobę odpowiadają Rodzice lub opiekunowie.
Adwokatka
Adwokatka 09.03.2020, 19:16
Za bezpieczeństwo na stoku odpowiada właściciel stoku
Przysłup
Przysłup 08.03.2020, 20:47
TO NIE JEST TRAGEDIA! TO JEST KUR.... A DRAMAT! Nie zasnę gdyż nie wyobrażam sobie w jakim szoku są rodzice... Eh boże....
Maziulaj
Maziulaj 08.03.2020, 19:42
Wyrazy współczucia Sama jestem matką i nie wyobrażam sobie co muszą czuć rodzice.
Fio
Fio 08.03.2020, 19:18
Wyrazy współczucia
Człowiek
Człowiek 08.03.2020, 19:06
Tragedia
Erk
Erk 08.03.2020, 19:02
Skad ten chlopak
Wiki
Wiki 08.03.2020, 20:55
Przeczytaj artykuł...
Mmmmm
Mmmmm 08.03.2020, 20:11
Co Cie to obchodzi skąd? Nie wydaje mi sie zeby to bylo najwazniejsze..
..Tragedia ogromna..
Ona
Ona 08.03.2020, 18:58
Nigdy nie piszą 16 letnia kobieta, tylko piszą 16 letnia dziewczyna. Dlaczego chłopaków zawsze postarzają?
On
On 08.03.2020, 18:56
Nie żyje 16-letni mężczyzna? to dziecko! i wyrazy współczucia.

Pozostałe