Dobra historia dachów Gerard

  • 09.03.2020, 11:24
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Dobra historia dachów Gerard
Budujesz lub modernizujesz dom i szukasz dobrego pokrycia dachowego? Jeżeli oczekujesz jakości, efektownego wzornictwa nawiązującego do materiałów naturalnych i odporności na anomalia pogodowe, to musisz sprawdzić ofertę nowozelandzkiego producenta, którego dachy są montowane w przeszło 130 państwach na świecie.

Doskonalone od przeszło 60 lat

Dachy Gerard to marka pokryć dachowych, która wchodzi w skład koncernu Fletcher Building działającego od 1909 roku. Pierwsze blachodachówki powlekane z posypką zostały wyprodukowane przez firmę w 1957 roku za sprawą idei nowozelandzkiego innowatora Lou Fishera. Produkt został szybko zaakceptowany na lokalnym i międzynarodowym rynku dzięki unikalnym właściwościom i efektownemu designowi. Dzisiaj lekkie dachy stalowe Gerard są montowane na budynkach i domach mieszkalnych w przeszło 130 krajach na świecie. W trakcie ponad 6 dekad produkcji blach powlekanych z posypką na bieżąco modernizowano technologię produkcji na podstawie zdobytych doświadczeń i korzystając z postępu technologicznego. Współczesne dachówki w ofercie firmy to prawdopodobnie najlepiej opracowany tego typu produkt na rynku.

Odporne blachodachówki, bezpieczne dachy

Jakość i efektowne wzornictwo to oprócz bezpieczeństwa podstawowe wyróżniki oferty nowozelandzkiej firmy. Doświadczenia zebrane w rejonach świata, w których gwałtowne zjawiska pogodowe są czymś powszechnym, zaowocowały opracowaniem solidnych systemowych pokryć dachowych. Jednym z elementów składających się na trwałość pokrycia jest autorski sposób montażu, który do minimum redukuje siłę unoszącą porywistych wiatrów. Jednocześnie zmodyfikowano mocowanie wkrętami tak, aby zredukować obciążenia wynikające z działania siły unoszącej podczas huraganów. Dzięki powlekaniu blach dodatkowymi warstwami dachówki zyskały większą wytrzymałość mechaniczną. Doświadczenia z wielkiego gradobicia w Sydney potwierdzają, że pokrycie jest w stanie wytrzymać uderzenia gradu o średnicy dochodzącej do 90 [mm].

Globalny zasięg lokalnych akcentów

Dachy Gerard są odporne na wysokie i niskie temperatury, oblodzenie i zaleganie śniegu oraz ogień. Co ważne, dodatkowa warstwa posypki znacznie tłumi hałas wynikający z opadów atmosferycznych, tak jak ma to miejsce w przypadku pokryć z materiałów naturalnych. Jeszcze jednym akcentem zbliżającym blachodachówki powlekane z granulatem kruszywa do materiałów naturalnych jest design. Dzięki barwionym granulatom i tłoczeniu blach na wzór rozwiązań typowych dla różnych regionów świata firma uzyskała serie produktów, która z powodzeniem zastępują tradycyjne pokrycia dachowe. Lekkie i wytrzymałe blachy we wzornictwie nawiązującym do ceramiki, betonu i gontu drewnianego cieszą się zainteresowaniem klientów na całym świecie i idealnie pasują do lokalnego krajobrazu i stylu architektonicznego.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe