Branżowa Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Technicznych z ważnym wyróżnieniem

  • 10.03.2020, 09:15
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Branżowa Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Technicznych z ważnym wyróżnieniem Foto: ZST w Gorlicach
Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2 w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach wzięła udział w czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2019”, a zgłoszona przez placówkę praktyka pod tytułem „Szkoła i rynek pracy – wspólny wymiar edukacji” została uhonorowana statusem „Dobra praktyka” w dziedzinie zapewniania jakości kształcenia zawodowego.

„Dobra praktyka” w szkolnictwie zawodowym, w myśl regulaminu konkursu jest rozumiana jako sprawdzona, godna naśladowania inicjatywa, często przełamująca dotychczasowe schematy postrzegania pewnych kwestii, wykazująca duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę. Organizatorem konkursu jest Fundacja Fundusz Współpracy, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 marca  2020 roku w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, dyrektor Renata Stępień odebrała dyplom. Warto zaznaczyć, że w konkursie zostały wyróżnione tylko dwie szkoły z województwa małopolskiego. Udział w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” to doskonała okazja do tego, aby pochwalić się ciekawymi inicjatywami, osiągnięciami uczniów oraz szeroką współpracą z lokalnymi pracodawcami.

Przyznany nam dyplom pokazuje, że w naszej placówce dużo się dzieje i stanowi ona atrakcyjną i ciekawą ścieżkę edukacyjną. Jesteśmy szkołą stwarzającą szerokie możliwości, a uczniowie kształcący się w naszej szkole mają możliwość łączenia wiedzy teoretycznej z praktyką na najwyższym poziomie, tak, aby w przyszłości być dobrze przygotowanym do wejścia na rynek pracy – mówi dyrektor szkoły Renata Stępień.

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O
O 11.03.2020, 09:36
I o tym powinno się głośno krzyczeć,
Kształcenie zawodowe przechodzi renesans, potrzeba mam dobrych fachowców a nie ludzi z magistrami z socjologi czy innych bardziej bezużytecznych kierunkach
Tak trzymać

Pozostałe