Gorlice. Samochód potrącił pieszą czy piesza weszła w samochód?

  • 10.03.2020, 12:50
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gorlice. Samochód potrącił pieszą czy piesza weszła w samochód?
Wczoraj (9 marca) na ulicy Rynek w Gorlicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i 67-letniej gorliczanki. Zgłoszenie dotyczyło potrącenia pieszej.

Kobieta przechodząc przez jezdnię, i wychodząc zza zaparkowanych przy drodze samochodów, nie zauważyła nadjeżdżającego jeepa i dosłownie odbiła się od jego drzwi. Na szczęście samochód poruszał się żółwim tempem i ostatecznie nikomu nic się nie stało, ale ze względu na wiek pieszej na miejsce przyjechała policja i zespół ratownictwa medycznego.

67-letnia gorliczanka została pouczona – mówi aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

W takich miejscach jak centrum miasta musimy mieć oczy dookoła głowy i uważać nawzajem na siebie, zarówno kierowcy na pieszych, jak i piesi na samochody, bo dosłownie chwilę nieuwagi można przepłacić życiem lub wyrzutami sumienia, które będą nam towarzyszyły każdego dnia.

Barbara Ćmiech

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aa
aa 16.03.2020, 16:54
Niewłaściwy tytuł tego artykułu. Powinno być "piesza potrąciła samochód".
Lek.
Lek. 12.03.2020, 00:19
Tam pod filarami jak dmuchną alkoholem, to każdy może złapać Koronewirus.
??
?? 12.03.2020, 00:18
Może zemdlała przez Koronewirus?
Nieznany
Nieznany 11.03.2020, 18:33
To że pieszy ma pierwszeństwo nie znaczy że mu wszystko wolno! Też trochę rozwagi! Zbawi go poczekać minute? Nie! Bo wszystko tylko kierowcy a może by tak wypadało rozglądnąć się a nie wlazić komuś pod koła!
Sklepowa
Sklepowa 10.03.2020, 23:32
Tam jest centrum miasta a nie autostrada i jest niebezpiecznie, więc powinien być zakaz ruchu samochodów.
Lekarz
Lekarz 10.03.2020, 23:04
Proszę nie siać paniki, bo przecież wszyscy kiedyś umrzemy.
Ala
Ala 11.03.2020, 21:24
To nie ten artykuł....?‍♀️
Szczery
Szczery 10.03.2020, 22:58
Wszędzie samochody, wnet to by na środek cmentarza wjechali.
Ona
Ona 10.03.2020, 20:36
Ale w Gorlicach ludzie chodza jak swiete krowy leci i nie patrzy czy jedzie czy nie w slepo przez pasy. Jestem zarowno kierowca jak i pieszym i staram sie w zaden sposob nie utrudniac ruchu.
~~~~ja
~~~~ja 11.03.2020, 07:40
Niedługo będziesz tylko chodziła i ty, bo widać przepisów nie znasz więc jak najszybciej powinnaś stracić prawko dla bezpieczeństwa własnego i innych. Radzę poczytać o ruchu pieszych w strefie zamieszkania. Tak, pieszy w strefie zamieszkania jest właśnie "świętą krową" oczywiście nie oznacza to prawa do wchodzenia bezpośrednio pod jadący pojazd ale ma pierwszeństwo a jadać 20 km/h (bo tyle można) nie trzeba nie wiadomo jakiego dystansu aby się zatrzymać. Policja częściej powinna kontrolować zachowania kierowców, bo wśród nich na pewno nie ma mniej takich "świętych krów", którym się wydaje, że mają pierwszeństwo tylko dlatego, że pieszy znacznie bardziej odczuje skutki potrącenia nawet przy małej prędkości.
Po komentarzach pojawiających się pod informacjami o wypadkach widać, że zawsze winni piesi (nie piszę o tym przypadku) nawet kiedy jeszcze nie wiadomo jak było i kto naprawdę zawinił to są osoby, które z góry wiedzą, że na pewno pieszy.
ja-re
ja-re 11.03.2020, 11:25
Tyle wysiłku na komentarz w sytuacji gdy: "odbiła się od drzwi" i "samochód poruszał się żółwim tempem".
Kierowca
Kierowca 10.03.2020, 18:09
Tam powinien być zakaz ruchu.
Ala
Ala 11.03.2020, 21:29
.....i jakby wierni w niedzielę dotarli do kościoła przecież w niedziele i święta nie ma jak przejść chodnikiem na ul.3-go Maja
tak
tak 10.03.2020, 20:02
Tak - pieszych
Iks de
Iks de 10.03.2020, 15:12
Sa koerowcy co jeżdżą bardzo szybko nie zważając na nic, jedzie i już.
pieszek
pieszek 10.03.2020, 20:01
są piesi co ***ją 120 km/h na przejście mają klapki na gałkach ocznych brak słów
Kierowca
Kierowca 10.03.2020, 13:34
Pieszych pouczają a kierowcow karzą. A piesi jak święte krowy chodzą i policja nic z tym nie robi bo więcej kasy od kierowcow zdzierają
Mk
Mk 10.03.2020, 14:12
W strefie zamieszkania to mają prawo tak chodzić
Ja
Ja 10.03.2020, 19:56
Opanuj się - Strefa zamieszkania to nie droga na cmentarz .
ja
ja 10.03.2020, 14:29
Owszem ale zwróć uwagę że to TA BABA wlazła w samochód a nie samochód potrącił BABĘ - podobne zachowanie jest na porządku dziennym także na przejściach - pieszy wchodzi w bok samochodu - powinno być takie samo karanie jak kierowców - 500 zł mandatu!!! No ale na to musiała by mieś policja chociaż ciut ciut rozumu
Polak
Polak 10.03.2020, 14:50
To w takim razie dla kierowców co sie zatrzymują na przejściu 50000zł mandatu
Rol
Rol 11.03.2020, 09:39
Na przejściu jest zakaz idioto.
ja
ja 10.03.2020, 15:25
Również!!! Zabierać prawko i z powrotem na egzamin!! Dowiedzą sie wtedy że pieszy na chodniku NIE MA PIERWSZEŃSTWA a samochód zatrzymujący się w takim przypadku nie tylko łamie przepisy ale i stwarza zagrożenie. Dlaczego te matołki nie zatrzymują się przed zielonym światłem??? Taki sam przypadek!
Polak
Polak 10.03.2020, 17:02
Sądy już wielokrotnie uznały, że kierowca zatrzymując się przed przejściem dla pieszych w celu PRZEPUSZCZENIA pieszego nie popełnia wykroczenia!
Ja miałem na myśli baranów stojących w korku i zatrzymujących się na przejściu! Nie za lub przed nim!
Polak
Polak 10.03.2020, 14:05
Miasta są dla ludzi, nie dla samochodów. Legionów, 3-go maja i mickiewicza już dawno winny być wyłączone z ruchu za wyjątkiem taksi, dostaw i komunikacji publicznej.
Barabara
Barabara 10.03.2020, 19:53
Ale auta same sie nie prowadza tylko ludzie nimi kieruja wie tak czy siak miasta sa dla ludz haa
MrRed
MrRed 10.03.2020, 16:22
nie zgadzam się.
Gorlicznin89
Gorlicznin89 10.03.2020, 14:19
chyba sobie nie zdajesz sprawy co by było gdyby nie można było jeździć...
Normalny
Normalny 10.03.2020, 14:11
Legionów? Mickiewicza? Stuknij się w głowę. Śmigłowcami mamy latać?

Pozostałe