Łużna. Ciało martwego psa od kilku dni rozkłada się przy budzie. Nikt nie interweniował. AKTUALIZACJA

  • 16.03.2020, 19:31
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Łużna. Ciało martwego psa od kilku dni rozkłada się przy budzie. Nikt nie interweniował. AKTUALIZACJA Foto: ilustracyjne / pixabay.com
Późnym popołudniem otrzymaliśmy informację o przykrym odkryciu i interwencji przedstawicielki fundacji PSYstań dla Zwierząt.

Przy jednym z łużniańskich domów od kilku dni leży martwy pies.

To straszny widok i bardzo dziwię się, że nikt w tej sprawie wcześniej nic nie zrobił - mówi Beata Niemiec z Fundacji PSYstań dla Zwierząt, która została zaalarmowana o całej sprawie. I dodaje: Rozkładające się od kilku dni zwłoki zwierzęcia i brak zainteresowania nie mieści mi się w głowie.

Wolontariuszka pytała okolicznych mieszkańców, czy czegoś nie zauważyli, w odpowiedzi usłyszała, że owszem próbowali powiadomić służby, ale nikt nie podjął się żadnej interwencji.

Otrzymałam też inną informację, że najprawdopodobniej w środku budynku znajduje się drugi piesek. W tej sytuacji można tylko przypuszczać, co się z nim dzieje. Na miejsce tego przykrego zdarzenia została wezwana policja. W tej chwili trwają czynności związane z wyjaśnieniem okoliczności tego incydentu – relacjonuje kobieta.

Kluczowe jest również podjęcie działań, by sprowadzić opiekuna działki aby móc legalnie wejść na teren tej posesji, by sprawdzić, czy nie ma tam innych zwierząt w zamknięciu bez opieki.

godz. 21:41

Na miejscu interwencji pojawiły się kolejne organizacje prozwierzęce - TOZ Tarnów, i TOZ z Nowego  Sączą. Ustalono, że w budynku znajduje się drugi pies.

 

AKTUALIZACJA (17 marca 2020)

Interwencja zakończyła się około godz. 2 w nocy. Zabezpieczono materiał dowodowy w postaci zwłok psa. Drugi pies, który przebywał w budynku to suczka w typie pekińczyka, na pierwszy rzut oka zdrowa, choć znacznie wychudzona. (Przebywała w zamknięta w domu, co kilka dni była karmiona)

Dzięki interwencji organizacji prozwierzęcych, dotychczasowy opiekun psów dokonał zrzeczenia się drugiego psa na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Nowym Sączu. Towarzystwo przejęło całą sprawę, zgłaszając możliwość popełnienia przestępstwa na gorlickiej komendzie.

Na miejscu interwencji obecny był również patrol policji. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny zwłok, budy i warunków psa. Został sporządzony protokół.

Ten pies umierał długo. Jak śmieć. Nikomu niepotrzebny. Niezauważony. Drugi pies trzymany po kilka dni w domu. Dramatyczne działanie policji. My jako fundacja z celów statutowych mamy wykreślony zapis o interwencjach, bo nie jesteśmy w stanie i ludzkim, i prawnym tego robić. Dlatego powiadomiłam TOZ Nowy Sącz bo oni mogą i potrafią. Chciałabym jedno - żeby mieszkańcy Gorlickiego wiedzieli, że my - PSYSTAŃ nie odpuścimy. Nigdy!

 

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (2)


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Agnieszka
Agnieszka 19.03.2020, 10:27
Od dziecka mam psy, które są kochane i są czlonkami rodziny. Tak też było w domach moich rodzciców i dziadków. Nie wiem, jak można funkcjonować ze swiadomiscią, że obok cierpi chory, głodny, umierający zwierzak. (Owszem psy, koty umierają a konie padają).
Ps.W poście na fb była informacja, że włascicielem psa był ksiądz katolicki. Czy to prawda?
MK
MK 23.03.2020, 14:05
Prawda. Nie z parafii w Łużnej, a przyjezdny, z rzadka wracający do swojego rodzinnego domu... i swoich psów😞.
man
man 18.03.2020, 19:25
właścicielem) psów okazał się ksiądz
teher   -an
teher -an 18.03.2020, 07:49
no no! jaka intonacja, nie odpuścimy nigdy! uliczna potoczna mowa hmmm brzmi to jak groźba,,, hehehee
Kierowca
Kierowca 17.03.2020, 18:43
Cyt; Dramatyczne działanie policji? Jak prawie zwykle!
zoo
zoo 17.03.2020, 17:53
Pies umiera a Człowiek zdycha? Jakaś zmiana.
ja to ja
ja to ja 17.03.2020, 19:40
tak zwierzęta umierają a ludzie którzy są bez serca zdychają czy coś w tym dziwnego ? jesteś s***.... to zdychasz, pies czy inny zwierze nie krzywdzi tak jak człowiek....
Polak
Polak 17.03.2020, 17:40
"Ten pies umierał długo. Jak śmieć. Nikomu niepotrzebny. Niezauważony" Zupełnie jak emeryci.
Agnieszka
Agnieszka 19.03.2020, 10:34
Ani czlowiekowi, ani zwierzeciu nie należy się taka smierć. To zresztą dobry kierunek refleksji: czy ktos traktujacy zależane od siebie cierpiące zwierzę, starego, slabego i bezradnego czlowieka, nie potraktuje pidobnie?

sepan jó laj!!!
sepan jó laj!!! 17.03.2020, 16:41
zapraszam fundację do mnie na posesję o co zakład! że nie wejdziecie...??
...
... 20.03.2020, 14:16
jest ktoś kto wejdzie na twoją "posesję" młocie i to już wkrótce...będzie to koronowany...wirus. ...Skąd takie pustaki się biorą co?
Tesla gibon
Tesla gibon 17.03.2020, 16:33
W nowicy pani F skazana prawomocnym wyrokiem nadal znęca się nad psem ale co tam ważne że 5 letni zakaz powoli mija...
Sebastian
Sebastian 17.03.2020, 15:18
Jakim człowiekiem trzeba być, żeby zgotować taki los zwierzęciu...Ktoś taki ma nas pouczać z ambony jak żyć...Brak słów.
I
I 17.03.2020, 11:37
Przede wszystkim trzeba być dobrym człowiekiem!!! wykonywany zawód go nim nie czyni. Karma wraca.
Adi
Adi 17.03.2020, 11:20
Ludzie, ale w Was nienawiści... Czy nie umiecie oceniać jednostkowych przypadków, tylko zawsze wszystkich wrzucacie do jednego wora? Osobiście znam księży, którzy kochają zwierzęta i organizują akcje w schroniskach. Nie wspominając, ilu księży pomaga chorym, biednym, samotnym. Wasze komentarze skupiły się tylko na hejcie na księży, a przecież nie wszyscy tacy są.
Gdyby to stało się np. u ratownika medycznego to też nasr***byście na wszystkich ratowników?
Agnieszka
Agnieszka 19.03.2020, 10:38
Slusznie. Tylko roznuca między ksiedzem a ratiwnikiem medycznym jest taka, ze to ksiadz poucza nas o dobru i złu, ksiądz wyznacza standardy moralne.
eks
eks 17.03.2020, 08:20
jednym słowem SKUR.....TWO,a sąsiedzi jak zwykle nic nie widzą tylko za firanek kukają i to nie tylko w tym przypadku
Pty
Pty 17.03.2020, 08:20
Powiem wam tak ateista wam pomorze zwyrodnialec wam pomorze nawet pewnie sam diabeł wam pomorze ale ksiądz za darmo wam nie zrobi nic, ludzie przestańce myśleć że ksiądz to bóg
Giza
Giza 17.03.2020, 14:15
"pomorze" to region na mapie Polski. A co co plucia na księży - to puknij się w głowę. Są "księża" i księża - z powołania, bezinteresowni, niosący pomoc. Więc obrażanie wszystkich jest nie na miejscu.
psia faja
psia faja 17.03.2020, 07:43
Do parafian należy, utrzymać przy życiu księdza oraz jego psa.
Lola
Lola 17.03.2020, 07:20
To ksiądz był, dom piękny, w domu koszmar jednego psa, za domem zdychał drugi, owczarek niemiecki. Tyle miłości ma w sobie ksiądz katolicki.
"parafianka"
"parafianka" 17.03.2020, 02:23
Są u nas takie"zawody" w których ludziom więcej wolno a konsekwencji brak...
dsss
dsss 16.03.2020, 23:37
jezdzac po wsiach widze tak ogromna liczbe nieodpowiedzialnych wlascicieli zwierzat ze to jest nie do opisania. idzie baba z bachorem i piesek luzem. Idą drogą. Szkoda psa bo kiedyś go coś trąci. Mentalnosc
ja
ja 16.03.2020, 20:46
Podajcie dane właściciela.Do odznaczenia,rzecz jasna.Pewnie nie miał czasu zająć się pieskiem bo walczy z koronawirusem...
Ktos
Ktos 17.03.2020, 07:27
Właściciel zwierzakow to uwaga : 'ksiądz' z innej parafi...🙃
Perełka
Perełka 16.03.2020, 20:44
A gdzie jest właściciel?
...
... 17.03.2020, 01:00
właścicielem jest przykładny Ksiądz...
Axon
Axon 16.03.2020, 20:43
Powinniśmy naglasniać wszystkie takie sytuacje. Bo... Niestety jest ich sporo...
Może jak raz jeden z drugim otrzyma stosowną karę. To ktoś inny się w porę opamięta...


Brawo dla wolontariuszy!

Pozostałe