Pytacie nas, co zrobić z sąsiadem, który nie stosuje się do zasad kwarantanny?

  • 19.03.2020, 10:52
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Pytacie nas, co zrobić z sąsiadem, który nie stosuje się do zasad kwarantanny? Foto: ilustracyjne / pixabay.com
Dostajemy od Was wiadomości, że nie wszyscy mieszkańcy objęci kwarantanną urzędową stosują się do wytycznych i, o zgrozo, zaraz po kontroli wyruszają „w miasto”.

Mój sąsiad wrócił z Niemiec. Policja kontroluje go przed południem, a on później bez kozery jeździ sobie po sklepach i się śmieje „że już mnie sprawdzili to ciul” – napisał w wiadomości do nas mieszkaniec Szymbarku.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Natychmiast zgłosić ten fakt policji, która niezwłocznie sprawdzi, czy mieszkaniec objęty kwarantanną jest w domu. To jest wręcz nasz obywatelski obowiązek – przekonuje aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Za niestosowanie do kwarantanny urzędowej, przede wszystkim za opuszczenie miejsca, w którym ją odbywamy, grozi grzywna w wysokości do 5 tysięcy złotych, a nawet kara więzienia.

Policja apeluje o rozsądek i społeczną odpowiedzialność – jeśli jesteśmy objęci kwarantanną to mamy przebywać w miejscu wyznaczonym.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aro
Aro 20.03.2020, 23:07
Mała statystyka dla tych co twierdzą, że nic się nie dzieje :

Dokładnie 3 tygodnie temu liczba zarażonych we Włoszech wynosiła 200 osób przy 5 zgonach
dziś jest 56 182 chorych i 4032 zgony
#ZostajeWdomu
#ZostajeWdomu 20.03.2020, 08:58
Obywatelscy kapusie to rola jaka obdarował was "rząd" i całe mocherowe zgrupowanie czuję się potrzebne 😂😂😂
Ja
Ja 21.03.2020, 10:03
A jak nazwać takiego co wrócił z zagranicy i nie może usiedzieć na ..... w domu , tylko musi się wszystkim pokazać jaki to jest piękny i bogaty ?
Potencjalny morderca???
Axon
Axon 20.03.2020, 18:57
Do @#ZostajeWdomu

Twoje podejście do odpowiedzialności społecznej jest... Żenująco ignoranckie.

:((
klijent
klijent 19.03.2020, 23:44
Pod lodownia pod sklepem nie ma kwarantalny pija zabawa na 102 a polcji nie widziano od tygodnia
R
R 19.03.2020, 22:05
Jak się ktos nie stosuje do kwarantanny to powinien byc ukarany.

Moze po prostu trzeba poinformowac obywatelsko odpowiednie sluzby i udokumentowac to jakims dowodem, aby kara byla realna.
tralala
tralala 19.03.2020, 13:50
To ja bardzo proszę, aby zacząć mówić o problemie znanym od lat, czyli o przychodzeniu pracowników chorych, mimo wystawionego L4, kichających i gorączkujących, do pracy. Bo Janusz biznesu ma ważniejsze sprawy na głowie, jak zdrowie pracowników.
To jest problem! Zacznijmy szanować zdrowie!
I skończcie z medialną korono-biegunką! Rocznie w Polsce na zawał umiera około 90 tysięcy osób.
MM
MM 20.03.2020, 22:59
Tylko, że zawałem nie można się zarazić
ja
ja 19.03.2020, 15:35
100/100 !
Axon
Axon 19.03.2020, 13:38
Zgłaszać i się nie czaić.
MrRed
MrRed 19.03.2020, 12:45
dokładnie - kiedy w koncu zrozumiecie, ze to nie jest "nie moje sprawa" - Twoja, moja, nas wszystkich!
Ludzie we włoszech umierają masowo, przez wirusa. ale jeszcze bardziej przez własną głupotę i brak dyscypliny!
Polka
Polka 20.03.2020, 16:36
Jak w polsce bedzie taka sytuacja jak w Włoszech to wtedy ludzie sie opanietaja .Jak ma kwarantanne to niech siedzi w domu a kazdy kto tego nie przesztrzega to nie 5 tysiecy kary tylko od razu 10 tysiecy moze sie wtedy opamieta
tralala
tralala 19.03.2020, 13:52
"umierają masowo, przez wirusa"
Liczby i źródło danych poproszę. Oficjalne, rządowe najlepiej.
Aro
Aro 20.03.2020, 22:26
Sprawdź sobie na stronie WHO wciągu ostatniej doby zmarło ponad 600 osób
Aro