SARS-CoV-2. Test wykonany u mieszkańca krośnieńskiego dał wynik pozytywny AKTUALIZACJA

  • 20.03.2020, 19:41
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

SARS-CoV-2. Test wykonany u mieszkańca krośnieńskiego dał wynik pozytywny AKTUALIZACJA fot. ilustracyjne / pixabay.com
19 przypadek zarażenia koronowirusem w województwie podkarpackim został dziś potwierdzony przez rzecznika prasowego wojewody podkarpackiego, Małgorzatę Waksmundzką-Szarek.

Jak się okazało wirus SARS-CoV-2 został wykryty u mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Jak podają okoliczne media jest to młody mężczyzna, który został od razu hospitalizowany. W godzinach wieczornych Wójt Gminy Wojaszówka wydał oświadczenie.

AKTUALIZACJA, 21.03.2020, g. 7.45

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Gminy Wojaszówka!

W dniu dzisiejszym (20 marca) pojawiła się informacja dotycząca pacjenta „0” z terenu gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego, u którego stwierdzono dodatni wynik na obecność koronawirusa SARS-COV-2.

Zgodnie z informacją uzyskaną od Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Krośnie i rzecznika Wojewody Podkarpackiego nasz mieszkaniec wracając z zagranicy dobrowolnie poddał się kwarantannie domowej. Kiedy poczuł się źle, został przewieziony do szpitala w Łańcucie na leczenie.

Pragnę uspokoić, że nasz mieszkaniec, podczas kwarantanny domowej nie miał kontaktu ani z rodziną, ani z nikim innym ze społeczności Gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego.  

Sławomir Stefański Wójt Gminy Wojaszówka

 

źródło: terazkrosno.pl / krosno24.pl / wojaszowka.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aro
Aro 21.03.2020, 07:56
Byłem wczoraj zrobić zakupy mojej mamie w Kauflandzie tydzień nie byłem nigdzie nie licząc koło domu myślałem pojadę miasto będzie opustoszałe w sklepie gartska osob, a tu na mieście ruch może nie jak zawsze, ale nie mały w sklepie pełno ludzi 3/4 z tego to ludzie starsi parę rodzin z dziećmi dzieci macają co się da spaceruje oczywiscie proszą cały czas przez głośniki o zachowanie ostrożności: ubranie jednorazowych rękawic, nie używanie telefonów zachowanie odstępów 1,5m itd, ludzie mają w *** połowa bez rękawic z telefonami w ręce chodzą dotykają oglądają... Brak słów kasierka mi mówi,, no ostatnio ruch była bardzo mały, ale dziś już jest prawie normalnie,,

Mała statystyka dla tych co twierdzą, że nic się nie dzieje :

Dokładnie 3 tygodnie temu liczba zarażonych we Włoszech wynosiła 200 osób przy 5 zgonach
dziś jest 56 182 chorych i 4032 zgony
komentator
komentator 20.03.2020, 22:43
a w gorlicach nie wykryto jeszcze koronawirusa, ale w sumie nie dziwne bo slyszalem ze w naszym szpitalu ani jednego testu nie posiadaja...
Tomtomm
Tomtomm 20.03.2020, 22:41
Przyjechał z zagranicy i na kwarantannie był czy załapał wirusa lokalnie ???
Inspektor
Inspektor 20.03.2020, 21:31
Gorliczanie nie chorują, bo się pozamykali w domu i większość stosuje nieobowiązkowo kwarantannę trzy miesiące, bo to są ludzie odpowiedzialni i chcą żyć!
qqqq
qqqq 20.03.2020, 22:48
Pracuję w banku i jakoś nie zauważamy żeby tak było - ruch i kolejki takie same jak przed koronawirusem a w kolejkach przewagą są osoby starsze narażają nie tylko siebie ale i pracowników szkoda że nie potrafią tego zrozumieć
Bizy
Bizy 21.03.2020, 06:48
To proszę pozakładać dzuadziusiom konta internetowe, ĆWOKI. BARANY NA STOŁKACH. OGARNIJCIE SIĘ.
Ale śmietanka zasiada w naszych bankach, nono. W D..h się poprzewracało
Ed
Ed 20.03.2020, 21:05
Coraz bliżej! Kiedy Gorlice?
Sanepidd
Sanepidd 20.03.2020, 20:43
Karetki Pogotowia na sygnale wodzą osoby podejrzane z koronawirusem.

Pozostałe