Informujemy wiarygodnie i odpowiedzialnie. Razem z PAP przystępujemy do akcji #FakeHunter.

  • 21.03.2020, 09:38
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Informujemy wiarygodnie i odpowiedzialnie. Razem z PAP przystępujemy do akcji #FakeHunter. ilustracja: pap
Polska Agencja Prasowa rozpoczęła społeczny projekt weryfikacji treści dotyczących koronawirusa. Portal halogorlice.info będący partnerem agencji informacyjnej przyłącza się do tej inicjatywy.

Akcję pod hasłem #FakeHunter koordynuje Polska Agencja Prasowa we współpracy z GovTech Polska. Celem akcji jest walka z dezinformacją o koronawirusie SARS-CoV-2.

Niestety, obok oficjalnych informacji podawanych przez źródła rządowe oraz instytucje do tego powołane, pojawiają się również inne, fałszywe wiadomości, których celem jest dezinformacja i sianie paniki wśród mieszkańców.

W czasie, gdy każdy news trafia na podatny grunt, tylko wiarygodna informacja odgrywa kluczową rolę w przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Administratorzy stron informacyjnych i wszyscy użytkownicy mediów społecznościowe powinni w sposób odpowiedzialny dzielić się wyłącznie prawdziwymi przekazami.

Do udziału w projekcie poszukiwani się liderzy opinii. Chodzi o osoby zaangażowane społecznie, które zostaną wyposażone wiedzę o potwierdzonych źródłach informacji na temat koronawirusa i dołączą do walki z fake newsami. Dzięki akcji każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do weryfikacji, a następnie otrzymać wiarygodną odpowiedź od przeszkolonych  liderów opinii. 

Aby zgłosić swoją kandydaturę do udziału w projekcie, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na http://bit.ly/fakehunter

źródło: pap.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ekologgg
Ekologgg 21.03.2020, 15:37
Szanowna redakcjo poruszacie temat ekologii i bałaganu przed sklepem a może warto zastanowić się nad akcja zostań w domu, gdzie po marketach cały dzień spacerują rodziny z dziećmi we wózkach i młodzież a nie wytykać pracownikom że kosz pełny, jeśliby klienci mieli własne zabezpieczenie byłoby po problemie. Piszecie o obsłudze, oni dezynfekują kasy, taśmy, koszyki zakupowe żeby ludzie mogli bezpiecznie robić zakupy, dodatkowo obsługuja i wykładają towar.

Pozostałe