Od wczoraj w województwie małopolskim przybyło dwóch zarażonych koronawirusem. W całym kraju już ponad 500 przypadków.

  • 21.03.2020, 20:24
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Od wczoraj w województwie małopolskim przybyło dwóch zarażonych koronawirusem. W całym kraju już ponad 500 przypadków. fot. ilustracyjne / pixabay.com
Urząd Wojewódzki w Krakowie podaje o tej porze codzienne dane epidemiczne związane z ilością pacjentów zarażonych, hospitalizowanych oraz poddanych izolacji i kwarantannie. Jest to jedyna instytucja podająca informacje dotyczące mieszkańców nie tylko województwa, ale też i powiatu.

Aktualnie w Małopolsce mamy 16 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Większość osób przebywa w szpitalu (jedna osoba w Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali w Uniwersyteckim w Krakowie), ale w tej grupie są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i osoby te przebywają w izolacji domowej.

Zakażeni są w wieku od 26 do 74 lat. W większości to osoby mieszkające w Krakowie, trzy pochodzą z powiatu wielickiego, dwie z Tarnowa, jedna z powiatu dąbrowskiego.

W tej grupie mamy przypadki, w których źródłem zakażenia był pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii) bądź kontakt (bezpośredni lub pośredni) z osobą zakażoną.

Pozostałe dane mówią o 38 osobach hospitalizowanych, 6 150 objętych kwarantanną oraz 1 579 z nadzorem epidemiologicznym.

Przypominamy, że aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, powinniśmy unikać skupisk ludzkich i po prostu zostać w domu.

W sąsiednim województwie podkarpackim potwierdzono 25 przypadków, w ostatniej dobie 6 nowych zarażonych osób (1 w pow. leżajskim, 4 w pow. mieleckim i 1 w pow. niżańskim)

 

 

 źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie Ministerstwo Zdrowia, Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aaaa a
Aaaa a 21.03.2020, 23:42
Trzeba dać pozor

Pozostałe