Koronawirus w powiecie gorlickim. Mamy pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia.

  • 24.03.2020, 14:26
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Koronawirus w powiecie gorlickim. Mamy pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia. Foto: ilustracyjne / pixabay.com
Otrzymaliśmy potwierdzoną informację o pierwszym przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 w powiecie gorlickim. Informację tą przekazała nam Powiatowa Inspektor Sanitarna, Jadwiga Wójtowicz.

 

 

Pozytywny wynik testu pojawił się u mężczyzny z pow. gorlickiego. Mężczyzna jest w sile wieku, ma choroby współistniejące. Przebywał w kwarantannie domowej.

Rodzina została objęta szczególnymi środkami ochrony epidemiologicznej - poinformowała Jadwiga Wójtowicz, Powiatowa Inspektor Sanitarna w Gorlicach.

Z informacji Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 10 osób.

Potwierdzenia dotyczą mieszkańców powiatu myślenickiego: kobiety i mężczyzny w sile wieku oraz niepełnoletniego. Badania potwierdziły zakażenie także u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego (kobiety i mężczyzny w sile wieku) oraz dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z powiatu brzeskiego. Wszyscy czują się dobrze. Będą przebywać w izolacji domowej.

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego. Te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest stabilny.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 43 osób.

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LiniaKarmana
LiniaKarmana 28.03.2020, 16:30
Jakbyście częściej zaglądali na internet, np. w tamtym roku, to byście wiedzieli co się teraz dzieje, a tak to panika i farmazoneria na astromiczną skalę. Zaraz sobie poczytacie ile firm zagranicznych poprzejmowały Chiny na swojej ziemi, a ile JP MORGAN na Polskiej, to się może obudzicie, ze snu przykrywającego okupację na ziemiach Polskich. Teraz czekamy na wielkie widowisko w tle z CERN i linią karmana, oby na nas coś nie spadło. Koronawirus to zwykła grypa, najbardziej dolegająca tym co są pod ciągłym napierniczaniu nadajników GSM, falami mikrofalowymi - zresztą na jesień już są drukowane ampułki testerów COVID-20, więc jesień będzie kluczowym zjawiskiem dla Polaków w Polsce.
Cmiel
Cmiel 25.03.2020, 16:03
Covid masz pewne info?? Czy domysły? Takie info jest ważne dla mnie
Covid
Covid 25.03.2020, 18:07
Pewne
Ktoś
Ktoś 25.03.2020, 13:41
Ludzie opamiętajcie się. Ja wiem, że każdy teraz się boi o siebie, ale przecież nikt z nas nie wie, czy sam nie jest zagrożeniem dla innych, a nawet nie jest tego świadomy. Uszanujcie czyjeś nieszczęście, bo przecież ten ktoś nie zaraził się chyba celowo.
CCCP
CCCP 25.03.2020, 14:40
Zgadzam się i dlatego powinno być dokładne info o lokalizacji zagrożenia. I wyjątkowo restrykcyjne przepisy chroniące osoby zarażone przed hejtem, przejawami wrogości i szykanami.
MrRed
MrRed 25.03.2020, 09:45
ludzie. jak sie nie napisze eposu, to nikt nie zauważa, że są pewne odcienie szarości w całej sytuacji - mówić kto, nie mówić?! wiadomości nie oglądacie? nie czytacie co się dzieje? kiedy pojawiały się pierwsze przypadki, to nawet w publicznych mediach pisano od razu - jak się osoba przemieszczała, jakim autobusem / pociągiem, jakie stacje mijała. to ważne, bo pozwalało potencjalnym zakażonym się dowiedzieć, że może nie są przeziębieni. tego samego mamy prawo oczekiwać tutaj: gdzie osoba była? jak często, gdzie się przemieszczała. od momentu zakażenia to nie są jej prywatne sprawy. o to się rozchodzi, a nie o lincz na człowieku Bogu-ducha winnym...
on
on 25.03.2020, 09:35
niektórzy to są gorsi niż ten cały wirus
Kriss
Kriss 25.03.2020, 06:02
Rany, już dramat, propaganda, przerażenie, zamknąć wszystkich, na pewno zaraził pewnie całe miasto. To się nazywa zachowanie spokoju społecznego. Są miejsca w kraju gdzie w powiatach jest po kilka, kilkanaście przypadków albo i więcej i ludzie jakoś funkcjonują. Tu od razu panika. Ale oczywiście połowa widziała jednego, drugiego który powinien być w kwarantannie ale nie był. Więc jeden z drugim zamiast pisać to na portalu zgłoś to tam gdzie trzeba i o tym napisz. Wtedy będziesz na prawdę społecznym bohaterem.
Leo
Leo 25.03.2020, 01:37
A może w szpitalu, go ktoś zaraził gdzie walczył o życie. Trochę szacunku dla innego człowieka. Tego nam teraz wszystkim potrzeba!
fuckk !!!!!
fuckk !!!!! 25.03.2020, 00:45
Nie rozumiem w czym do cholery rzecz !! Ja jak zachoruję będę wręcz żądać o umieszczenie takiej informacji, i ludzie którzy mieli ze mną kontakt niech się pilnują. Ludzie do jasnej cholery, to nie wygrana w totka że cicho szaa... bo sąsiad przyjdzie i zakosi.
Najlepiej w ogóle nic nie mówić, pelętać się jak obiboki zakichane, los koszykarza Was czeka, Gorlice wiochą zasypane !!!
Kaśka
Kaśka 25.03.2020, 00:01
Ja pierdziele dawać go... pracuję w sklepie w Gorlicach i teraz codziennie mam iść do pracy jak w podstawówce przed sprawdzianem, bo nie wiadomo skąd gdzie jak, nie nazwisko to kurczę osiedle... coś cokolwiek, za mało empati w Was ludzie !!
Od teraz będę bodygardem swoim i swojej rodziny, będę opryskliwa dla każdego kto się nie będzie stosował do moich zasad, walić system z uśmiechem do klienta, NIE w tej sytuacji.
Pamiętaj o tym przychodząc do mnie na zakupy, a że zapewne nie wiesz gdzie to się trzymaj zasad WSZĘDZIE !!!

I SAY STOP CORONA !!!!!!
Troll
Troll 25.03.2020, 07:22
Kasiu napisz jeszcze gdzie pracujesz , na pewno do ciebie nie przyjde na zakupy.Oszczedze twojego zdrowia.
Kaśka
Kaśka 25.03.2020, 20:22
Sądze że przyjdziesz, jak większość komentatorów.
Ona
Ona 24.03.2020, 23:36
Katolik z Kościuszki, który zawsze się spowiadał w sklepie spożywczym w bloku.
Siedźcie w domu
Siedźcie w domu 24.03.2020, 22:38
Ja już od tygodnia do sklepu w Gorlicach nie ruszam się bez rękawiczek jednorazowych medycznych. Ludzie patrzą na mnie jak na ***a komentuje do ucha między sobą.najgorsze jest to że są to osoby 40 45 plus. Młodzi ogarnięci potrafią się trochę ogarnąć najgorsze są te damy z wiosek i biznesmeni wiejscy.
Słuszna uwaga
Słuszna uwaga 25.03.2020, 04:18
Bo te damy wiejskie mają tylko oleju w głowie że szkoda komentować mężowie po zjeżdżali z za granicy to trzeba szaleć kasę wydawać i ludzi zarażasz a potem jeden i drugi *** będzie marnował łóżko w szpitalu
Nowa Afera.
Nowa Afera. 24.03.2020, 21:42
Teraz to będą kolejni chorzy w Mieście Gorlice, bo korzystał ze zatłoczonych miejsc.
Doctor
Doctor 24.03.2020, 21:40
No i stało się...Gorlice.
Teraz tylko siedzieć w domu, nie wychodzić bo jeszcze może być tak ze to dziadostwo z powietrzem idzie.
Anita
Anita 25.03.2020, 11:40
A niestety idzie... w wydychanym powietrzu wirus utrzymuje sie do 30min.... wiec nawet zakupy w sklepie u „Przemilej” Pani Kasi mimo zachowanych wszystkich zasad... moga nie byc az tak bezpieczne
xxx
xxx 24.03.2020, 21:39
Miasto Gorlice.
Ann
Ann 24.03.2020, 21:32
Z nudów chodzą po sklepach i jak nowa gazetka na tapecie
Drożdże i papier toaletowy już wykupiony
Więc siedzieć w domu i piec chleb.....
Zdziwiony
Zdziwiony 24.03.2020, 21:20
Czytsjac komentarze to wychodz ze wiekszosc ma stycznosc z ludzmi co powinny byc w kwarantanie i pytam dlaczego tego nie zglaszacie to nie chodzi o pyle ***e tylko o zdrowie wasze i najbliszych wcale bym sie specjalnie nie martwil jak by moj sasiad mial zaplacic kare ale bym spal spokojnie
Karolina
Karolina 25.03.2020, 11:45
Czlowiek czlowiekowi najwiekszym wrogiem.... zacznijmy od samych siebie a pozniej patrzmy na sasiada... zyjesz w obawie ze sie zarazisz? Wiec Ty i Twoja rodzina nie wychodzcie z domu....
Laxhim
Laxhim 24.03.2020, 21:13
Skoro w siłę wieku to może info gdzie mógł się zarazić bo raczej nie wrócił z Włoch czy z pracay w niemczexh
Psychiatria
Psychiatria 24.03.2020, 20:26
Bezdomność to wyuczony zawód.
rr
rr 24.03.2020, 19:22
Płakać się chce gdy czytam cześć komentarzy .
Zachorujesz to ukamienują człowieka .
jato
jato 24.03.2020, 22:07
ludziom zapewne nie chodzi o to, by kamienować, ale żeby bardziej uważać w rejonach, gdzie jest zakażony
zc
zc 24.03.2020, 21:29
a jak to twoj sasiad
nie chcial bys wiedzidz?
Regina
Regina 24.03.2020, 20:41
Prawda ukamieniują co za ludzie. Brak słów a każdemu może się przydarzyć.
Yabu
Yabu 24.03.2020, 19:10
A powiedz mi gdzie kupic maseczki ? Chetnie zaloże. A i plyn do dezynfekcji rąk.
Nie ma problemu
Nie ma problemu 24.03.2020, 22:43
Plyn do dezynfekcji w laboo

Pozostałe