Gorliczanie oddają krew!

  • 23.03.2020, 12:43
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gorliczanie oddają krew! Foto: UM w Gorlicach
Gorliczanie odpowiedzieli na apel gorlickiej stacji krwiodawstwa! Dziś rano wielu chętnych pojawiło się w szpitalnych drzwiach, by oddać krew – wśród z nich znalazł się również Łukasz Bałajewicz, zastępca burmistrza Gorlic. Do akcji przyłączają się przedsiębiorcy – od jutra, każdy, kto odda krew, będzie mógł zjeść darmowy obiad z Dark Pubu!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa przypomina:

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL:

  • dowód osobisty, legitymację studencką,
  • paszport, prawo jazdy,
  • dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Kandydat na dawcę krwi musi posiadać nr PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.

Po oddaniu krwi, każdy otrzyma kupon na darmowy obiad z Dark Pubu. Będzie go można wykorzystać przy zamówieniu na wynos, z dowozem lub gdy lokal zostanie ponownie otwarty dla gości.

Przypominamy, że stacja rejestruje chętnych w skróconych godzinach, od 7 do 11.

 

Źródło info: UM w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

eks
eks 24.03.2020, 13:54
od dziś ograniczenia spotkań zbiorowych do 2osób,uroczystości kościelnych do 5 osób,w autobusach co drugi fotel pusty...super to je wolny kraj
JA
JA 30.03.2020, 12:40
Eks, w USA, Włoszech, Hiszpanii mają wolność i ... już brak miejsc w szpitalach i kostnicach.
MrRed
MrRed 24.03.2020, 12:40
Brawo ludzie. Duzo zdrowia dla wszystkich
Piotr
Piotr 23.03.2020, 17:23
Witam a kot juz oddał

Pozostałe