Małopolska. 33 potwierdzone przypadki, w kwarantannie już ponad 8 tysięcy osób AKTUALIZACJA

  • 23.03.2020, 18:56
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Małopolska. 33 potwierdzone przypadki, w kwarantannie już ponad 8 tysięcy osób  AKTUALIZACJA fot. ilustracyjne / pixabay.com
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie informuje o zgłoszonych przypadkach zarażonych pacjentów, a także o bieżącej liczbie osób pozostających w izolacji i objętych nadzorem epidemiologicznym.

Na godzinę 18.30, 23 marca 2020 w całym województwie mamy zdiagnozowane 31 przypadków obecności wirusa SARS-CoV-2, ponadto 8 192 osób jest objętych kwarantanną, a 2 270 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. W ciągu ostatnich 24 godzin w Małopolsce przybyło 7 nowych przypadków obecności koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia podaje informację o 8 kolejnych przypadkach zarażeń, począwszy od ostatniego komunikatu podawanego w trakcie dnia.

 


AKTUALIZACJA, 23.03.2020, godz. 20.25

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych dwóch osób.

Pierwsze potwierdzenie dotyczy młodej mieszkanki Krakowa, która przebywa pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan jest stabilny.

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 również u mieszkanki powiatu limanowskiego. Jest ona w sile wieku, jej stan jest stabilny. Badania wykonano w czasie, gdy pacjentka – ze względu na inne schorzenie – przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Przyczyną zakażenia był kontakt z przypadkiem potwierdzonym. Kobieta została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W Szpitalu w Limanowej zostały wdrożone odpowiednie procedury służb sanitarno-epidemiologicznych. Personel i pozostałe osoby z tzw. kontaktu zostały objęte kwarantanną.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 33 osób.

 


Ważna informacja dla Seniorów

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wojewoda małopolski Piotr Ćwik uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach. Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.

Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00.

 

źródło: Małopolski Urząd Marszałkowski

Tomasz Stasiowski

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zibi
Zibi 24.03.2020, 08:18
Jak będziemy dalej tak postępować to nigdy nie ograniczymy ilości zachorowań przyjeżdża Polak który pracuje w zagranicznej firmie nie ma kwarantanny wylata się po wszystkich sklepach zrobi zakupy i z wyładowanym torbami wraca za granicę ,bo na oczach ma klapki z euro.Pytam czy to jest normalne!!!!!!
Sanepid
Sanepid 23.03.2020, 20:13
Jak nie ma Kwarantanny, to jest Śmierć. Proste i Logiczne, bo zaraza jest w powietrzu.

Pozostałe