Kolejny dzień walki z koronawirusem (AKTUALIZACJA - godz. 20.55)

  • 25.03.2020, 07:10
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Kolejny dzień walki z koronawirusem (AKTUALIZACJA - godz. 20.55) fot. ilustracyjne pixabay.com
Poniżej znajdą Państwo najważniejsze informacje związane z komunikatami i zaleceniami w związku z panującym w Polsce stanem epidemii. 25 marca 2020 >>>

 

godz. 20.55

 

godz. 20.35

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób: kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego, starszego mężczyzny z powiatu wielickiego (te dwie osoby przebywają w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ich stan jest stabilny), kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego i młodej kobiety z powiatu tarnowskiego (te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest dobry).

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 56 osób.

- Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

godz. 18.25

 

godz. 18.23

 

godz. 18.06

- Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

godz. 17.55

 

godz. 17.00

Na te informacje czekali przedsiębiorcy:

godz. 15.47

 

godz. 15.12

 

godz. 14.55

Aktualnie w Małopolsce mamy 51 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 12 lat, najstarsza 74 lata. 19 zakażonych pochodzi z Krakowa, 5 osób – z powiatu nowosądeckiego, po 4 – z powiatów dąbrowskiego i myślenickiego, po 3 – z powiatów krakowskiego, wielickiego i wadowickiego, po 2 – z Tarnowa i powiatu bocheńskiego, po 1 – z powiatów limanowskiego, nowotarskiego, gorlickiego, brzeskiego, tarnowskiego i innego województwa.

Część osób, u których potwierdzono zakażenie, czuła się na tyle dobrze lub nie miała objawów, że aktualnie pozostaje w izolacji domowej. Dlatego też obecnie liczba hospitalizowanych jest mniejsza niż liczba osób z potwierdzeniem zakażenia. Wśród hospitalizowanych są też osoby oczekujące na wynik badania.

Przypomnijmy. Co do zasady, nie każda osoba, która ma potwierdzone zakażenie koronawirusem, wymaga hospitalizacji. Jeżeli ktoś czuje się dobrze, to na podstawie wskazań lekarza może pozostać w domu (lekarz ocenia, czy jest potrzeba hospitalizacji). Nie jest to wtedy kwarantanna, a izolacja.

Jedna osoba z potwierdzonym zakażeniem przebywa w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali pozostają pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Większość z nich jest w dobrym lub stabilnym stanie. Stan dwóch osób określa się jako ciężki stabilny.

Jeśli chodzi o źródło zakażenia, to sytuacja w tym zakresie ulega zmianie. W początkowej fazie w głównej mierze był to kontakt z osobą, która przebywała za granicą lub sam pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii, Anglii, Finlandii). Obecnie najczęściej źródłem zakażenia jest kontakt z potwierdzonym przypadkiem.

Do tej pory w Małopolsce wykonano prawie 1300 badań laboratoryjnych. Badania w laboratorium w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II rozpoczęliśmy 12 marca. Od 12 do 24 marca wykonano tam 854 badania. Prowadzi je też Szpital Uniwersytecki w Krakowie. W okresie od 18 do 24 marca wykonano tam 407 badań.

 

Wobec pytań dotyczących zgonu mieszkańca powiatu bocheńskiego, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, informujemy, że osoba ta przebywała w izolacji domowej, co oznacza, że w jej przypadku lekarz, oceniając stan zdrowia, nie stwierdził potrzeby hospitalizacji. Oczywiście w sprawie ustalenia przyczyny zgonu trwają czynności stosownych organów.

- Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

godz. 14.10

 

godz. 13.54

Ważna informacja dla przedsiębiorców

 

godz. 13.43

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnej osoby. Tym razem chodzi o młodego mężczyznę z Krakowa, który przebywa w izolacji domowej i czuje się dobrze.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 51 osób.

- Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

godz. 13.31

W całym kraju potwierdzono już 957 przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

 

godz. 13.14

 

godz. 11.23

A tak z wirusem poradzili sobie Chińczycy, obejrzyj film. Autor: To są Chiny

 

godz. 9.20

 

godz. 8.59

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnej osoby w Małopolsce. Tym razem chodzi o młodego mężczyznę z powiatu tarnowskiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, jego stan jest dobry.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 50 osób.

 

godz. 8.58

 

godz. 8.40

Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy RP - link

 

godz. 8.29

 

godz. 8.20

 

 

godz. 7.14

Wczoraj o godz. 23.20 gorlicki sanepid odebrał informację o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 u drugiego pacjenta, który był leczony w gorlickim szpitalu. Wiadomość ta została przekazana przez Powiatową Inspektor Sanitarną, Jadwigę Wojtowicz.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ZdrowyJesczeSiedziwDomu
ZdrowyJesczeSiedziwDomu 25.03.2020, 23:01
Powtarzają nie panikować, nie martwić sie. Jak się mamy nie martwić patrząc na to, co dzieje sie we Włoszech czy Hiszpanii?!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.03.2020, 20:46
Gdzie się można dowiedzieć ile osób jest na kwarantannie w Hanczowej
Olo
Olo 25.03.2020, 20:53
Masz protokół w Sanepidzie który podaje ok. 30%.
Axon
Axon 25.03.2020, 19:04
Kolejne 4 dni... To będzie masakra, jeśli chodzi o przyrost.

#zostańwdomu

P. S. Dzięki za lokowanie wszystkiego w jednym artykule :)

Pozostałe