Empol przekazał środki ochronne dla druhów i pracowników domów pomocy społecznej

  • 26.03.2020, 08:19
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Empol przekazał środki ochronne dla druhów i pracowników domów pomocy społecznej Foto: Marcin Gugulski/UM w Gorlicach
Płyny do dezynfekcji, maseczki i okulary ochronne trafiły do domów pomocy społecznej i jednostek OSP z terenu Ziemi Gorlickiej. Przekazał je burmistrz Rafał Kukla.

Niezbędne w walce z epidemią środki ochronne, o wartości ponad 12 tys. zł, przekazała Miastu Gorlice firma Empol. Burmistrz, po konsultacjach z Zespołem ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, zdecydował, że w obecnej sytuacji są one najbardziej potrzebne pracownikom domów pomocy społecznej (DPS przy ul. Michalusa i Sienkiewicza w Gorlicach oraz w Klimkówce) oraz druhom OSP z powiatu gorlickiego, którzy niosą pomoc seniorom i osobom przebywającym w kwarantannie.

W imieniu strażaków ochotników, materiały odebrał Wiceprezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gorlicach Eugeniusz Stukus. Gorlicki Związek rozdysponuje środki w miarę potrzeb. Solidna ochrona w OSP jest o tyle pilna, że wykrycie koronawirusa u jednego strażaka paraliżuje całą jednostkę, skazując ją na kwarantannę.

Źródło info: UM w Gorlicach

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gorliczanka
Gorliczanka 26.03.2020, 18:42
Empolowi dziekujmy nie tylko za to, trzeba przyznać, że panowie z tej firmy, którzy zajmują się zabieraniem naszych (i podrzuconych przez wypasione "bryki") odpadów, robią to naprawdę rzetelnie, dzięki czemu w tych trudnych dniach przynajmniej ze strony śmietników nie ma zagrożenia dla mieszkańców osiedli; czasem są kilka razy dziennie, różnymi samochodami przeznaczonymi do segregowanych odpadów, sami odpowiednio zabezpieczeni ubraniami ochronnymi; ja jestem im wdzięczna, że tak to w tej chwili wygląda
Janek
Janek 26.03.2020, 10:12
Bardzo dobrze tak powinno być że lokalna firma pomaga potrzebującym i tym co pomagają. A gdzie Famur i Solidarnosc ? Tylko nagrody od Prezydenta ??.

Pozostałe