Masz pytanie dotyczące nowych przepisów? Napisz do nas, odpowiemy!

  • 02.04.2020, 14:03
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Masz pytanie dotyczące nowych przepisów? Napisz do nas, odpowiemy!
Pod naszym wczorajszym artykułem o nowych obostrzeniach związanych z epidemią koronawirusa i karach, jakie grożą za ich nieprzestrzeganie, pojawiły się pytania o zastosowanie owych regulacji w praktyce. Postanowiliśmy zmierzyć się z Waszymi wątpliwościami.

Jeśli macie jakieś pytania związane z nowymi przepisami, możecie je śmiało zadawać pod tym artykułem.

Wspólnie z rzecznikiem gorlickich policjantów postaramy się odpowiedzieć na te, na które odpowiedzi jeszcze nie padły. A potem opublikujemy je w osobnym artykule.

>>> Za co możesz zostać ukarany w związku z nowymi obostrzeniami? Policjanci zaostrzają kontrole.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rybak
rybak 05.04.2020, 18:19
sami sobie musimy niestety odpowiedzieć bo eksperta brak
Ja
Ja 05.04.2020, 15:20
I gdzie te odpowiedzi??
Adam
Adam 03.04.2020, 08:26
Witam mogę jechać do swojego lasu przygotować drewno na opał
drwal amator
drwal amator 03.04.2020, 09:30
Podpinam się pod pytanie.
Kryzys gospodarczy
Kryzys gospodarczy 03.04.2020, 07:58
Może nie na temat ale może poruszycie sprawę kryzysu gospodarczego firm...

No bo teraz tak:
1) co działa super: sklepy spożywcze,apteki, oglądanie tv,internetu i siedzenie w domu
2) ale z czego żyją: zakłady fryzjerskie,kosmetyczne,odzieżowe,obuwnicze,biura podróży,restauracje,ale i sklepy wszystkie prócz aptek i spożywczych

Najlepiej ma się teraz budżetówka, wiadomo wypłatę muszą dostać za siedzenie w domu, 13 niedawno były więc ok,a cała reszta co ma zrobić? nawet jak zus raty czynsz opłaty inne anulują lub przesuną na dalszy to z czym iść na zakupy do sklepu jeśli ktoś nie ma nic odłożone w skarpetce??? co z takimi ludźmi?Ile można żyć bez pracy i pieniędzy? Gdzie takie firmy i ludzie mogą szukac pomocy? W Gorlicach są póki co tylko darmowe parkingi, ale i tak mało kto na miasto nie jeździ więc bez sensu... Jeśli to dłużej potrwa mnóstwo firm się zamknie, nie będzie wpływów do budżetu to i budżetówka na tym straci...
Historyk
Historyk 02.04.2020, 23:07
Była kiedyś epidemia i ktoś ogłosił że się skończyła, więc ludzie wyszli na dwór i zaczęli się spotykać, a wtedy zaraza wróciła i jeszcze więcej osób wybiła i z doświadczenia wiem, że należy teraz być bardzo ostrożnym i siedzieć w domu co najmniej 6 miesięcy.
T
T 03.04.2020, 10:53
A powiedz Historyku, czy była jakaś epidemia, która skończyła się w ciągu kilku miesięcy?
ZaGorlicki
ZaGorlicki 02.04.2020, 22:41
Muszę kupić karmę dla zwierząt i wpłacić pieniądze na konto (wpłatomat) żeby zapłacić rachunki online. Czy mogę w takim celu wyjść z domu?
Ariel
Ariel 02.04.2020, 20:21
Przepisy może nie są doskonałe, owszem.
Obostrzenia są trochę uciążliwe, owszem.

Ale każdy powinien mieć własny rozum a w tym rozumie stan oleju, który pozwoli zrozumieć, że obecne przepisy są po to by ludzi chronić, a nie ciemiężyć.
Jeśli ktoś dopytuje, jakby te przepisy obejść, to szkoda pisaniny i ględzenia.

Poza tym przepisy wszystkiego i tak za nas nie załatwią. Każdy musi dbać o siebie, a jak będzie dbał o siebie, to zadba przy okazji o innych.
Kierowca
Kierowca 02.04.2020, 18:53
Kiedy panowie z Policji, przestaną stale się czepiać, zawsze tych samych Obywateli?
Bergamo
Bergamo 02.04.2020, 18:36
Czy w każdym sklepie jest obowiązek zakładania rękawiczek? Bo w sklepie w Nowicy niestety niema ani dezynfekcji ani rękawiczek każdy wchodzi jak chce. Jedna kasa a osób 6,7 co zrobić pytanie? Mam video nagrane.
Łysy
Łysy 03.04.2020, 07:28
To uprzejmie donieś do GISu a po zakupy będziesz jeździł do Gorlic.
Xn1
Xn1 02.04.2020, 18:25
Mój chłopak mieszka 60km ode mnie i chciałabym się z nim spotkac. Oczywiście on przyjezdza do mnie/ja do niego i nie wychodzimy nigdzie z domu. Pracujemy razem i i tak się widzimy codziennie w pracy, No ale to praca. Czy ja albo on możemy dostać mandat ze opuściliśmy dom?
AA
AA 02.04.2020, 17:09
W związku z zaostrzeniem przepisów zamknięty został park miejski. Nikt nie bierze pod uwagę tego, że droga przez park jest często skrótem dla ludzi idących na sokół. Czy można teraz korzystać z tego skrótu, czy trzeba liczyć się z mandatem i nadkładać drogi?
Kamil
Kamil 02.04.2020, 17:02
Czy można chodzić na ryby, np. Nad rzekę, samemu??
ŁUKASZ
ŁUKASZ 02.04.2020, 16:36
Mam zamiar w wolnym czasie zrobić remont mieszkania,czy wyjazdy do sklepów budowlanych są legalne ?Teoretycznie nie jest to "ważna potrzeba życiowa".Jak to zostanie zinterpretowane?Czy moge jechac również na zakupy do sklepu ogrodniczego?
20;14
20;14 02.04.2020, 20:17
Zostań w domu , posprzątaj porządnie jak na wigilię a od razu poczujesz się jakbyś zrobił remont .
Siedź w domu i nie zarażaj innych !
Adwokat
Adwokat 02.04.2020, 16:15
Jak ominąć przepisy?
pp
pp 03.04.2020, 16:47
Nie wiemy ale ty na pewno ominąłeś mózg .
Pytający
Pytający 02.04.2020, 16:07
Czy można jechać do innej wioski do swoich rodziców?
On
On 02.04.2020, 16:04
Kto odpowie za upadłość gospodarki?
Czytelniczka
Czytelniczka 02.04.2020, 15:03
Czy można jeździć na rowerze, oczywiście w samotności i w miejscach gdzie nie ma ludzi?
T
T 03.04.2020, 10:55
W miejscach, gdzie nie ma ludzi są już od dawna ludzie, bo oni też szukali miejsc gdzie nie ma ludzi.
Sanepit
Sanepit 03.04.2020, 10:49
Jeszcze tydzień temu minister zdrowia wypowiadał się twierdząco - można. Sam byłem wielokrotnie mijany podczas jazdy na rowerze przez policję i nie miałem żadnych problemów
Wedkarz
Wedkarz 02.04.2020, 14:57
Jeśli rodzić idzie na spacer z dzieckiem to nie ma problemu a czy jeślibridxic z dzieckiem pójdzie na ryby połowić to czy taka aktywność jest zabroniona?
Dirr
Dirr 02.04.2020, 14:27
Jak z poruszaniem się,mieszkam na stałe w Rzeszowie ale w każdy piątek po pracy jechałem z rodziną do domu w okolicach Gorlic. Dom nikt nie zamieszkuje,oprócz mnie i żony.W poniedziałek wyjeżdżaliśmy do pracy w Rzeszowie by znów na weekend przyjechać i pomieszkać .jak teraz to ma wyglądać?czy nie mogę przyjechać,nie mogę wymienić odzieży etc.,po prostu pobyć u siebie w ogródku???
Ona
Ona 02.04.2020, 14:16
Mam pytanie co z wyprowadzeniem psa czy to tez bedzie karalne ? Bo to jednak nie droga do pracy itp.. ale tez bardzo potrzebne uwazam

Pozostałe