Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, 38-312 Ropa - u nas kupisz: ceramika, armatura, płytki, wanny, kabiny, meble łazienkowe - OFERUJEMY: wizualizację 3D, fachowe doradztwo - SPRAWDŹ OFERTĘ - tel. 733 920 260

Gorlice. Karabela opuszcza „Glimar”. Kto teraz będzie świadczył ochronę niebezpiecznego terenu?

Podziel się
Oceń

Starosta Gorlicki informuje, że 6 kwietnia przerwana zostanie ochrona terenu byłej rafinerii Nafty „Glimar”.
Gorlice. Karabela opuszcza „Glimar”. Kto teraz będzie świadczył ochronę niebezpiecznego terenu?

Autor: fot. gorlicetv / Piotr Sekuła

Dotychczas ochraniająca teren firma Karabela rozwiązała umowę. Aby zapewnić należyte bezpieczeństwo, starostwo skierowało wniosek do Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika o  uruchomienie oddziałów i pododdziałów Sił Zbrojnych.

Decyzja ta podyktowana została możliwością wystąpienia realnego zagrożenia ekologicznego wykraczającego poza teren Powiatu (mowa o składowanych nielegalnie toksycznych odpadach).

Prośba została wystosowana na podstawie uzgodnienia z dnia 16 maja 2017 roku pomiędzy Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Nowym Sączu, a Starostą Gorlickim w sprawie współdziałania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu ze Starostwem Powiatowym w Gorlicach w zakresie realizacji zadań zarządzania kryzysowego.

Na ten cel zabezpieczone zostało zakwaterowanie dla 50 osób w budynku internatu Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach.

źródło: gorlice.pl


Napisz komentarz

Komentarze

Statystyk. 04.04.2020 00:52
Wszyscy się kurczą, bo do kryzysu mieli za dobrze i się wzajemnie nękali, samo bezrobocie w samy miasteczku będzie ok. 50%, a na wsiach 75% i już to jest nieuniknione.

Baca 03.04.2020 16:38
Złomiaże i żulernia chętnie się tym obiektem zajmia .

ZBIERACZ ZŁOMU 03.04.2020 12:53
Ja wam tego z kolegami popilnuje za darmo, gdzie się trzeba zgłosić, co podpisać? ?

Luka 03.04.2020 11:40
Teraz nie dostaną żadnego żołnierza lepiej tych z glejtu wynająć we dwójkę sobie poradzą bo wojsko jest do walki a nie do cieciowania i jest epidemia wszyscy są zaangażowani.

Ak47 04.04.2020 12:58
Karabela glejt kupila

dddsd 03.04.2020 11:32
Załatwić ciężarówki i wywieźć wszystko na tereny należące do gościa (i jego najbliższych), który pozwoził to do gorlic. Jak zaprotestuje to udawać głupiego.

Q 03.04.2020 11:07
Co ta za bzdury, przecież teren rafinerii jest prywatny i należy do właściciela i to on odpowiada za ochronę terenu. Teraz wystarczy czterech ochroniarzy, a przyjedzie wojsko w liczbie ponoć 50. Pytam od kiedy wojsko zajmuje się ochroną. Prawda jest inna i w krótkim czasie się dowiemy. Mobilizacja jest pewna. I po to zamyka się łudzi w domach. Ludzie opamiętajcie się co oni z nami robią. Nie wprowadza się stanu wyjątkowego, a łamią nasze prawa obywatelskie, bo ograniczają naszą wolność.

ReklamaAutogaz LPG MAR-GAZ, jedyny przedstawiciel sieci Czakram w Gorlicach - montaż - serwis - naprawa instalacji gazowych samochodowych LPG, Gorlice, ul. Dębowa 2 - tel. 502 177 785
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaSpetakl teatru O! La la! pt. „Recepta na Szczęście” - 4 grudnia 2025r., godz. 19 - Kino FARYS w Bieczu
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 31 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: KjerofcaTreść komentarza: Autko za 3 profile zabrano czy nie ???Data dodania komentarza: 24.11.2025, 12:35Źródło komentarza: Trudny weekend na drogach powiatu gorlickiego. Kolizje i znów kierujący z kilkoma promilamiAutor komentarza: WwTreść komentarza: Masz rację Ariel. Ludzie siedzą w mieszkaniach i narzekają, że służby... Ale po żółtych śladach na śniegu widać, że w pewnych sprawach potrafili wyjść wcześnie rano na pole (szkoda, że bez szufli w rękach).Data dodania komentarza: 24.11.2025, 11:58Źródło komentarza: Hala namiotowa zawaliła się pod naporem śniegu. Drzewa przy ul. Bieckiej połamane [FOTO/VIDEO]Autor komentarza: strona wuwuwuTreść komentarza: Szkoda, że korkach, które spowoduje zwężenie ulicy Legionów z dwóch pasów do jednego po budowie tego pseudo-rondka, nie pomyślano wcześniej. Zamiast tego mamy prywatne biznesiki kilku cwaniaków, a Gorliczanie ciągle stoją w korkach przez ten bubel drogowy. A przecież kiedyś było tam tyle miejsca. Kiedyś miał być też prawoskręt z 11 Listopada na Stawiska. Podobno miał być. Już nie będzie.Data dodania komentarza: 24.11.2025, 10:43Źródło komentarza: W Gorlicach powstanie nowy parking. Czy to rozwiąże problem w tym miejscu?Autor komentarza: jaTreść komentarza: Na trasie do Żmigrodu w Pielgrzymce tak zawiewa śniegiem że auta stoją na drodze zasypane , ludzie w autach czekają na służbyData dodania komentarza: 24.11.2025, 09:56Źródło komentarza: W poniedziałek wzrośnie prędkość wiatru | Prognoza pogody na dziś - halogorlice.info
Reklama