Czy rozpoznajesz ich na zdjęciach? Rozszyfrujmy historię fotografii z tamtych lat.

  • 04.04.2020, 13:56
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Czy rozpoznajesz ich na zdjęciach? Rozszyfrujmy historię fotografii z tamtych lat. fot. prywate zbiory czytelniczki Moniki
Jedna z naszych Czytelniczek podesłała nam zdjęcia z rodzinnego albumu, odnalezione w ramach domowych porządków. Okazuje się, że nie są one ani opisane, ani datowane.

Są na nich piłkarze sfotografowani na gorlickim stadionie a inne zdjęcia są wykonane zapewne w okolicach miasta. Czy wspólnymi siłami będziemy w stanie opowiedzieć historię tych fotografii?

Zapraszamy do wspólnej, detektywistycznej pracy.

A może Wy macie w swoich albumach jakieś zdjęcia, nad którymi moglibyśmy się pochylić. Na czas izolacji to wspaniałe zajęcie!

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (5)


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wychowanek Maksia
wychowanek Maksia 05.04.2020, 17:27
Na tych zdjeciach to drużyna gorlicka z lat 50-60.n niektórych zdjęciach rozpoznałem:Sikorę,Porebskiego
Kumorkiewicza,Prokopa, Kutysia ,Banię,Latasiewicza,i
Gruszków-trenera i zawodnika. To były zdjęcia na obozie
letnim w Krościenku.
Orzeł Górskiego
Orzeł Górskiego 05.04.2020, 09:23
Na zdjeciach są: Boniek, Tomaszewski, Deyna a ten najmniejszy to nikt inny jak Lewndowski :)
On
On 04.04.2020, 19:45
Rozpoznaje to czterech Pancernych i Pies.
Ciekawy
Ciekawy 04.04.2020, 18:31
porównałem stroje ze zdjecia nr 2 ze zdjęciami z historią drużyny Glinika - wychodzi na to, że zdjęcie jakoś z lat 40. XXw.

a na pierwszym zdjeciu - może ktoś rozpoznaje tego ksiądza (?) pośrodku? tak mi się wydaje
Pudło Eleonora z d.Gruszka
Pudło Eleonora z d.Gruszka 04.04.2020, 17:17
Drugie i czwarte zdjęcie jest ze zgrupowania w Krościenku,zdjecia są mi znajome ponieważ mój tato był trenerem a brat strzelał bramki z lewej nogi.Na 3 i 4 zdjęciu są na początku tato Henryk Gruszka a na końcu brat Dolek.Z psem Heniu Sikora,w chusteczce Maksiu Kumorkiewicz,po lewej stronie Gieniu Latasiewicz,jest też Rysiu Sowiński,Andrzej Szymański.Przepraszam za zdrobnienia ale moje życie jako małej dziewczynki bardzo się z nimi wiązało.Każdego roku na pasterkę przychodzili do nas do domu i na balkonie kolędowali,mój brat przygrywał na harmonii,mama szykowała poczęstunek,cudowny czas.Łezka się w oku kręci.Albumy ze zdjęciami ma mój brat.Ja jestem córką H.Gruszki - Eleonora Pudło z domu Gruszka.te zdjęcia pochodzą z okresu między 1950 a 1055 r
Wspomnien czar
Wspomnien czar 04.04.2020, 17:56
Wow. Pani Eleonoro! Dziękujemy za podzielenie sie informacjami! !
MrRed
MrRed 04.04.2020, 14:48
Zdjęcie nr 5 jest na stronie Historii Glinika Gorlice. Podpis "Glinik Gorlice" - brak daty. ale przypisane do okresu powojennego - pewnie lata 50. wydaje mi sie, ze wiele twarzy sie powtarza na zdjeciach 2,3,4
to pierwsze jest ciekawe, ale tropu nie ma.

Pozostałe