Osiedle Magdalena. Muzyka z balkonu łagodzi nie tylko obyczaje.

  • 07.04.2020, 14:19
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Osiedle Magdalena. Muzyka z balkonu łagodzi nie tylko obyczaje.
W internecie pojawiło się ostatnio wiele nagrań, na których widać, jak mieszkańcy włoskich czy hiszpańskich miast wspólnie śpiewają wieczorami z balkonów swych prywatnych domów, których z racji epidemii koronawirusa nie wolno im teraz opuszczać.

Wspólne śpiewanie pozwala im choć na chwilę oderwać się od izolacyjnej rzeczywistości, w czasach kiedy osobiste spotkanie z drugim człowiekiem, będące tak ważną istotą życia, stało się ostatnio zagrożeniem. Razem, choć osobno, mieszkańcy stojąc na balkonach, mogą poczuć się choć przez chwilę wspólnotą.

Próbkę takiego wspólnego muzykowania dali wczoraj mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Słonecznej. Mając na uwadze okres Wielkiego Tygodnia, wiele osób potraktowało to gimnastykę na świeżym powietrzu. Sam inicjator zadedykował wszystkim Gorliczanom utwór Louis'a Armstronga „What a wonderful world”.

Trzeba się osłodzić troszkę w tych ciężkich czasach... Dla Gorliczan, żeby świat wrócił do normy - powiedział pan Sławek.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ROCK
ROCK 26.04.2020, 02:02
A którego to Ryszarda i całą resztę miał poeta na myśli ??? :-)
Emigracja
Emigracja 13.04.2020, 18:14
UK pozdrawia :) pozytywny Sławomir
To ja
To ja 10.04.2020, 15:04
Slavko po świętach mieszkańcy czekają na dalszy ciąg,brawo.
Daniel Tarsa
Daniel Tarsa 09.04.2020, 13:07
Aż żałuje, że nie mogłem widzieć tego na żywo! :)
Biecz
Biecz 08.04.2020, 13:59
Super. życzę zdrowia
tadeusz krok
tadeusz krok 08.04.2020, 07:15
Brawo panie Sławku,brawo sąsiedzi,piękna wzruszająca energia,dziękuję.
Johny
Johny 07.04.2020, 21:41
No i gdzie są Sławka opozycjoniści -zawsze go krytykujący- jakoś zamilkli. Sławek - super zawsze czymś potrafi zaskoczyć.
Seniorina
Seniorina 07.04.2020, 20:05
Super Sławek szkoda że nie mieszkam na tym osiedlu pozdrawiam ?
tom
tom 07.04.2020, 18:54
slavek you are the best dużo zdrowia
Janusz
Janusz 07.04.2020, 18:20
Pozdrawiam z Niemiec tak dalej
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.04.2020, 18:18
Tak niewiele, a tak dużo. Bo każdy gest cieszy.
Manek
Manek 07.04.2020, 17:46
szacun
chłopak z osiedla
chłopak z osiedla 07.04.2020, 17:18
Sławek częściej takie akcje a będzie milej , może do następnego kawałka zaproś innego chłopaka z osiedla ostatnio gitarę wylicytował.
intern23
intern23 07.04.2020, 16:44
Brawo panie Sławku :)
John
John 07.04.2020, 16:30
Brawo ??
hilsen
hilsen 07.04.2020, 16:18
dzwonią mi z Norwegii że Sławomir gra na balkonie :)
maria i ryszard
maria i ryszard 07.04.2020, 16:08
brawo slawek napewno wywolales napewno niejeden usmiech na twarzy i spokoj w niejednej duszy dziekujemy i prosimy o wiecej
maria iryszard
maria iryszard 07.04.2020, 15:52
czesc slawek dziekujemy ci za wystep napewno wywolales usmiech na niejednej twarzy i spokoj w niejednej duszy prosimy o wiecej maria i ryszard
AH
AH 07.04.2020, 15:52
Super pomysł, szacunek!
aa
aa 07.04.2020, 15:48
super

Pozostałe