SARS-CoV-2. Kolejny pacjent z pozytywnym testem w powiecie gorlickim

  • 09.04.2020, 10:51
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

SARS-CoV-2. Kolejny pacjent z pozytywnym testem w powiecie gorlickim
Dzisiaj (9 kwietnia) o godz. 10.30 otrzymaliśmy informację WSSE w Krakowie o piątym zakażonym z powiatu gorlickiego, u którego wykryto obecność wirusa SARS-CoV-2.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób.

W tej grupie jest 9 kobiet i 13 mężczyzn, w wieku od 23 do 84 lat, z Krakowa (1 osoba), powiatu bocheńskiego (15 osób), wielickiego (2 osoby), myślenickiego (2 osoby) oraz powiatów: nowosądeckiego i gorlickiego (po 1 osobie).

2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 420 osób.

-WSSE w Krakowie

Skontaktujemy się z Powiatową Inspektor Sanitarną, Jadwigą Wójtowicz, w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji.

Zakażeni byli objęci kwarantanną graniczną, to młody  dwudziestoparoletni mężczyzna i kobieta w podobnym wieku.  Mężczyzna jest mieszkańcem naszego powiatu, kobieta - sąsiedniego (jasielskiego), ale oboje byli pod opieką gorlickiego sanepidu. Po powrocie nie mieli kontaktu z innymi osobami, wynajęli prywatnie domek, żeby odizolować się od rodziny.
Objawy pojawiły się u nich kilka dni po powrocie zagranicy.
Na razie przebywają w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Najprawdopodobniej jeszcze dziś trafią do szpitala zakaźnego w Krakowie. - mówi Jadwiga Wójtowicz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zostań w schronie
Zostań w schronie 12.04.2020, 19:03
Super.... :( W Gorlicach Sars-Cov-2, W Afryce odżywa Ebola, do tego mają plagę szarańczy, zbudził się wulkan Krakatau którego siła wybuchu w XIX wieku wynosiła 13 razy więcej niż bomba atomowa w Hiroszimie, w Czarnobylu płonie strefa skażona i chmura może dotrzeć nad Podkarpacie... coś jeszcze na dokładkę? ehh :(
Darek
Darek 12.04.2020, 16:44
Profesjonalnie to powinno wyglądać tak że przy granicy namioty wojskowe i utworzone szpitale polowe dla powracających zza granicy. Personel pracowałby bez możliwości powrotu do domu. Ludzie siedzieliby w izolatkach bez możliwości kontaktu między sobą. Ja nie jeździłem za granicę więc wirusa na 100 % nie przywlokłem więc dlaczego mam teraz płacić ( w tym sensie że mam ograniczoną wolność) za błędy innych ???
zostań w domu
zostań w domu 09.04.2020, 22:18
Siedzieć na czterech literach nie wałęsać sie po ogrodniczych,budowlanych auto złomach i innych firmach inaczej będzie katastrofa
Jola
Jola 09.04.2020, 16:40
Bardzo odpowiedzialne zachowanie mlodych ludzi,brawo ,moge dodac od siebie,dziekuje.Zycze szybkiego powrotu do zdrowia.
R
R 09.04.2020, 13:51
Wystarczy, ze mieli kontakt z osobą od ktorej wynajmowali domek itd. A czymś tez wracali do domu do Polski, wiec mieli kontakt z innymi osobami, wirusa juz mogli miec za granicą, tylko teraz został wykryty przez badania.
MrRed
MrRed 09.04.2020, 11:34
Uff. Dobra wiadomość. Dziekujemy xa odpowiedzialne zachowanie. Brawa dls państwa i duzo zdrowia!

Pozostałe