Sękowa. Dachowanie pojazdu osobowego. Po poszkodowanego przyleciał LPR (AKTUALIZACJA)

  • 26.04.2020, 07:48
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Wypadek w Sękowej, lądowanie śmigłowca LPR. 26 kwietnia 2020, godz. 6.20
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzisiaj (26 kwietnia) około godziny 6.20 w m. Sękowa doszło do poważnego zdarzenia drogowego.

 

Do wypadku doszło w przysiółku Górki. Na łuku drogi kierujący pojazdu osobowego stracił panowanie nad kierownicą, pojazd wypadł z jezdni i dachował, staczając się po pochyłej łące. Ostatecznie zatrzymał się na kołach około 80 metrów od jezdni.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane służby ratunkowe, straż pożarna z Sękowej i Gorlice, karetka ZRM oraz policja.

Pojazdem podróżowały dwie osoby. Pasażerka z niegroźnymi ranami ręki została opatrzona w karetce. Stan kierującego był o wiele gorszy, zdecydowano więc o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mężczyznę z urazem kręgosłupa zabrano do krakowskiego szpitala.

Miejsce zdarzenia zabezpieczono, pracuje tam grupa dochodzeniowa gorlickiej policji.


AKTUALIZACJA, 27 kwietnia, godz. 9.55

Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 6.20 - informuje oficer prasowy gorlickiej policji, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek.

Kierująca samochodem BMW, mieszkanka Gorlic, nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechała z jezdni, przewracając pojazd.

Obrażeń ciała doznał pasażer pojazdu, mieszkaniec gminy Gorlice, który śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala w Tarnowie.

Okazało się, że kierująca znajdowała się pod działaniem alkoholu, 1,62 promila w wydychanym powietrzu. Kobieta została zatrzymana w policyjnych pomieszczeniach, a po wytrzeźwieniu będzie przesłuchana. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

 

 

 

Miejsce zdarzenia:

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (15)Pozostałe