Jakie materace są najlepsze do internatów?

  • 05.05.2020, 09:26
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Jakie materace są najlepsze do internatów?
Pokoje w internatach szkolnych i uczelnianych są zwykle urządzane najniższym kosztem, aby uczelnia miała możliwość zaoszczędzenia środków.

Materac na łóżku jest jednak tym elementem wystroju, w który warto zainwestować, ponieważ zapewnia mieszkańcom komfort oraz bezpieczny sen. Właściwa pozycja spania jest niezwykle ważna, bo jest gwarancją stabilizacji kręgosłupa. Odpowiedni materac 90x200 wcale nie musi być drogi, aby jednocześnie cechował się wytrzymałością i solidnym wykonaniem.

Które modele są najbardziej trwałe?

Dzisiaj producenci materaców tacy jak Godre zapewniają, że wszystkie surowce, z których korzystają są solidne i gwarantują długą żywotność. Z pewnością najlepszym wyborem są niezwykle nowoczesne materace sprężynowe kieszeniowe. Wielu uznaje je także za najbardziej wygodne, ponieważ idealnie dopasowują się do pozycji zajętej przez ciało osoby śpiącej.

Bardzo długą żywotnością wykazują się również materace:

  • kokosowe,

  • z trawą morską,

  • lateksowe,

  • piankowe.

Aby skutecznie chronić materac 90x200 najlepiej dokupić do niego dopasowany pokrowiec, dzięki któremu materac nie zostanie poplamiony czy przepocony. Pokrowce można zdejmować z materaców i prać w pralce.

Materace piankowe – najchętniej wybierane przez internaty

Pierwszym wyborem w takich placówkach są jednak zazwyczaj materace wykonane z pianek, ponieważ cechuje je doskonała cena w porównaniu do jakości. Wśród różnych modeli dostępnych na przykład na godre.pl na uwagę zasługuje materac termoplastyczny – pianka, z której został wykonany jest wrażliwa na ciepło wydzielane przez ciało. Dzięki niemu mięknie, zapewniając idealne otulenie użytkownika.

Bardzo popularną pianką jest też visco memory, która zapamiętuje kształt ciała i również sama dostosowuje się do jego indywidualnych potrzeb. Dzisiejsze materace piankowe i lateksowe są bardzo przewiewne, dzięki czemu zapewniają właściwą higienę w takim miejscu. Poza tym, są często bardzo odporne na odkształcenia i zachowują na długo swoją elastyczność. Większość użytkowników jest z nich bardzo zadowolona, co potwierdzają otrzymywane pozytywne opinie. Rośnie również ich popularność, a to mówi sam za siebie.

Najważniejsze czynniki determinujące wytrzymałość

 

Na trwałość danego materaca 140x200 w dużym stopniu wpływa oczywiście sam producent. Marki znane i cenione, które od lat produkują materace na zamówienie i seryjnie wykonują zaawansowane oraz podstawowe produkty dla klientów indywidualnych oraz firmowych, dbają o jakość stosowanych materiałów i proces technologiczny. Firmy pokroju Godre.pl mogą pozwolić sobie na wydłużenie podstawowego okresu gwarancyjnego na niektóre rozwiązania jak np. formatki kieszeni w materacach Multipocket, ale mogą również umożliwić klientowi bezpłatny zwrot zamówionego towaru w ciągu 30 dni od odbioru.

Sklep internetowy producenta materacy Godre: https://godre.pl/

Tomasz Stasiowski


Pozostałe