Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, 38-312 Ropa - u nas kupisz: ceramika, armatura, płytki, wanny, kabiny, meble łazienkowe - OFERUJEMY: wizualizację 3D, fachowe doradztwo - SPRAWDŹ OFERTĘ - tel. 733 920 260

Serwerownia dla firmy - lepsza własna, czy współdzielona?

Podziel się
Oceń

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko konieczność dbania o klientów, ale także o narzędzia, jakich używamy do spełniania potrzeb tych pierwszych.

W przypadku serwera firmowego musimy być pewni, że jest on zawsze sprawny, bezpieczny i będzie w stanie stanąć na wysokości zadania. Czy zatem lepiej jest zbudować i utrzymywać serwerownię samodzielnie, czy może warto rozważyć opcję współdzielenia?

1. Własna serwerownia to duże koszty

2. Współdzielenie to bezpieczeństwo i wyższa opłacalność

3. Wybierając partnera, sprawdź jakie warunki oferuje

 

Własna serwerownia to duże koszty

Chociaż w przypadku niewielkich firm problem ten nie musi być równie wielki, to w sytuacji, gdy prowadzimy średnie lub duże przedsiębiorstwo, kwestia przechowywania danych i pracy niezbędnych do życia firmy systemów może zacząć pochłaniać ogromne środki i ilości energii. Wybudowanie własnej serwerowni, a także późniejsze utrzymanie jej w dobrej sprawności, jest zarówno dużym wyzwaniem, jak i wielkim obciążeniem finansowym - szczególnie, jeżeli planujemy jeszcze bardziej się rozwijać w najbliższych latach. Koszt utrzymania takiego centrum może znacząco wpłynąć na nasze zyski i spowolnić rozrost przedsiębiorstwa, co również nie wspomoże nas w realizacji naszych planów biznesowych.

 

Współdzielenie to bezpieczeństwo i wyższa opłacalność

Z tego powodu, jeżeli stoimy przed wyborem: zakup czy współpraca, zdecydowanie warto rozważyć współdzielenie serwerowni z innymi podmiotami. Nie tylko wyjdzie nas to dużo taniej, ale także nie będziemy musieli martwić się o stan infrastruktury, rzetelność obsługujących ją pracowników czy naprawy nieprzewidzianych awarii czy aktualizowania oprogramowania. Docelowo na przestrzeni dziesięciu czy więcej lat taka decyzja może przynieść nam ogromne oszczędności, zarówno na polu finansowym jak i pod względem czasu, dzięki czemu będziemy mieć więcej środków do inwestowania w umacnianie się firmy na rynku. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem: https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/data-center-cloud/netia-kolokacja.

 

Wybierając partnera, sprawdź jakie warunki oferuje

Aby wybrać mądrze, powinniśmy najpierw zapoznać się z dostępną na rynku ofertą. Warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak ilość dostępnego miejsca na serwerze, jego szybkość czy profesjonalność obsługi, która zajmuje się utrzymaniem go w dobrej kondycji. Możemy posiłkować się opiniami naszych partnerów biznesowych - jeżeli zapytamy, być może dostaniemy dobre polecenie, które zaowocuje przeniesieniem struktury firmy w nowsze, bezpieczniejsze środowisko.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Lekarz 07.05.2020 09:23
Za dobrze szło regionalnym biznesmenom i myśleli że połkną wszystkich, a zwłaszcza ludzi którzy nie są zdolni do pracy i teraz mają wybory takie, że praca jest zagrożona śmiercią i teraz jest prawdziwa sprawiedliwość. Wiadomo że się nie cieszę, ale Bóg jednak istnieje i w Boga uwierzyłem, mimo że byłem anonimowym Ateistą.

Ks. 07.05.2020 08:32
Płakałeś nad chorymi że nie mogą pracować, to teraz zakładaj firmę od nowa.

Nowak 07.05.2020 07:24
Bardzo was Proszę by unikać ludzi i szczególnie dbać o higienę, bo u mnie w rodzinie już jest podejrzenie wirusa, a kto mówi że nie ma wirusa, to za te słowa i tak nie poniesie odpowiedzialności.

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
Zdjęcie przedstawia dwa rozbite samochody, obok radiowóz policji Zderzenie dwóch volkswagenów na Zawodziu. Akcja policji, 4 osoby zatrzymane [FOTO] Dzisiaj (3 listopada) kilka minut przed godz. 9 na gorlickim Zawodziu doszło do groźnie wyglądającego zderzenia drogowego.Data dodania artykułu: 03.11.2025 08:50Liczba komentarzy artykułu: 8Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6Zdjęcie przedstawia Zakłada Uzdatniania Wody. Góra nie chce przyjść do Mahometa, Mahomet musi udać się do góry. Sprawa Klimkówki w Warszawie Pisma, petycje, zebrania lokalnej społeczności i władz, presja medialna... Choć RZGW w Rzeszowie zapewnia, że wszystko jest w porządku, to chyba sam w to nie wierząc zaproponował jednak inną niż czasochłonna zmiana algorytmu gospodarowania wodą metodę na rozwiązanie problemu Klimkówki. Nie zmieniło się jednak nic: w okresie suszy pozbywamy się wody ze Zbiornika w tempie 2m3/s. Do akcji wkracza więc MPGK w Gorlicach, adresując pismo do zarządu głównego PGW Wody Polskie.Data dodania artykułu: 14.11.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 6Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5zdjęcie przedstawia kobietę, która trzyma w palcach jabłko w kształcie serca Podcasty młodych o zdrowiu - uczennice Kromera o tym, jak żyć zdrowiej [PODCAST] Uczennice I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach nagrały podcast, który pokazuje, że o jedzeniu można mówić ciekawie i bez nudy. „Śniadaniówka pod lupą. Jedz na zdrowie” to pomysł trzech licealistek – Wiktorii Szymańskiej, Julii Kulki i Gabrieli Guzik, które postanowiły sprawdzić, co naprawdę warto jeść rano, żeby mieć energię, dobry humor i głowę pełną pomysłów.Data dodania artykułu: 12.11.2025 08:32Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5
Reklama15, 16 listopada 2025 - Ekspedycja Słodkości, Ekspedycja Orientalna, DARMOWE DMUCHAŃCE - Arena Gorlice
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: wowaTreść komentarza: Wybić do jednego i na ukraine im oddać na czapki, bo stamtąd przybyły po 800+ i prace na podwórku, ale nie na uwięzi cyt. ,,a to, co to, przyczesane troszkę, bo na noc zakładają obrożke", tak chce się im pracować. Pojeść za darmo, pobawić się i tyle. PozData dodania komentarza: 15.11.2025, 19:27Źródło komentarza: Dlaczego wilki mogą podchodzić pod domy? Niepokojące sygnały z Męciny WielkiejAutor komentarza: liliTreść komentarza: Skąd wiadomo,że pieska zagryzł wilk?. może jakiś inny pies.Data dodania komentarza: 15.11.2025, 17:55Źródło komentarza: Dlaczego wilki mogą podchodzić pod domy? Niepokojące sygnały z Męciny WielkiejAutor komentarza: ZenTreść komentarza: Czorsztyn pełny, Rożnów pełny, Solina pełna a Klimkówka pusta już któryś rok z rzędu.Data dodania komentarza: 15.11.2025, 14:25Źródło komentarza: Góra nie chce przyjść do Mahometa, Mahomet musi udać się do góry. Sprawa Klimkówki w WarszawieAutor komentarza: HektorTreść komentarza: Jakoś nie słychać, żeby Bałbała Bałtuś walczyła o sprawę Klimkówki... Ahaaaa, no bo to nie jest ważna spława dla mieszkańców Gorlic, ważne są nienałodzone dzieci, tęczowe piątki, Smoleńsk, czyli spławy mające kolosalny wpływ na standard życia w naszym mieście. A jakaś tam woda w kłanie zdatna do picia, phi! Po co to komu? Niech se lud nakupi butelek 5 litłowych z wodą złódlaną i jakoś to będzie. Tu jest Polska przecież!Data dodania komentarza: 15.11.2025, 10:25Źródło komentarza: Góra nie chce przyjść do Mahometa, Mahomet musi udać się do góry. Sprawa Klimkówki w Warszawie
ReklamaMarmed i słyszę - ZAPISY NA BEZPŁĄTNE APARATY SŁUCHOWE - ul. Sienkiewicza 36, Gorlice, tel. 18 353 82 66, 501 700 244