Tragedia w Binarowej. Dwóch młodych mężczyzn spadło z dachu. Jeden nie żyje. AKTUALIZACJA

  • 16.05.2020, 06:22
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Tragedia w Binarowej. Dwóch młodych mężczyzn spadło z dachu. Jeden nie… Foto: Facebook Biecz 998
Dzisiaj (16 maja) około godz. 4.30 służby ratunkowe z Gorlickiego zostały zawiadomione o dwóch mężczyznach, którzy spadli z dachu ośrodka zdrowia w Binarowej.

 

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane zastępy strażaków z JRG Gorlice i druhowie z OSP Binarowa i OSP Biecz, policja i zespoły ratownictwa medycznego.

Niestety jeden z mężczyzn, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł na miejscu. Drugi został zabrany do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza gorlickiej policji oraz prokurator.

 

Dwóch młodych mężczyzn spadło z dachu na beton. Jeden pomimo reanimacji zmarł, drugi został zabrany do szpitala mówi młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Gorlicach.

 

AKTUALIZACJA (godz. 8.55, 16 maja 2020)

 

O godz. 4.20 dostaliśmy zgłoszenie o wypadku w Binarowej. W jednym z budynków odbywało się spotkanie towarzyskie nastolatków, po którym dwaj nastolatkowie (16-latek i 17-latek, obaj z Gorlic) mieli udać się spać do jednego z pomieszczeń na poddaszu.

Na razie nie wiemy w jakich okolicznościach znaleźli się na dachu budynku, z którego obaj spadli. 17-latek w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu, a 16-latek z poważnymi obrażeniami nóg i kręgosłupa został zabrany do gorlickiego szpitala. Był trzeźwy.

Na miejscu nadal pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora, który zadecydował o zabezpieczeniu zwłok do dalszych badań. Trwają również oględziny miejsca zdarzenia — mówi aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Miejsce zdarzenia:

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (2)Pozostałe