To będzie świetny koncert. Zapraszamy już dziś. ONLINE

  • 20.05.2020, 15:23
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

To będzie świetny koncert. Zapraszamy już dziś. ONLINE fot. Strefa Etno Online
Zespół będący jednym z największych odkryć polskiej sceny muzycznej ostatnich lat, pochodzący z naszego powiatu, zaprasza na wyjątkowy koncert.

 

Kapela Maliszów, bo o nim mowa, pochodzi z Męciny Małej w Beskidzie Niskim. Założona została przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci.

Wielokrotnie nagradzane trio Kapela Maliszów wróciło dzięki izolacji do częstych prób. To za sprawą Kacpra Malisza, który przyjechał do rodzinnego domu z Warszawy, gdzie studiuje na Wydziale Jazzu i Muzyki Świata Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.

Koncerty są odwołane; Strefa w kwietniu, w maju Klub Dragon, mieliśmy jechać na festiwal do Niemiec, do Czech, Węgier i Serbii, jesienią miała być Szwajcaria i Francja. Trochę szkoda - mówił Kacper Malisz. - Czas pokaże, czy w tym roku coś jeszcze uda się nam zagrać.

Kacper obecnie w związku z zamknięciem szkół uczy się zdalnie, będąc w rodzinnym domu, podobnie jak wokalistka i barabanistka, najmłodsza w rodzinie Zuzanna Malisz.

Cały czas śpiewam, zaczęłam też grać na gitarze i ukulele. Robię swoje rzeczy i wszystkim życzę dużo zdrowia - pozdrawiała słuchaczy Zuzanna Malisz.
 

Nie ustają prace warsztatu lutniczego Jana Malisza, w którym powstają liry korbowe, nyckelharpy i wiele innych znakomitej klasy instrumentów.

Intensywnie zająłem się działalnością pracowni instrumentów. Niestety kilka osób zrezygnowało z zamówień, niektórzy potracili dochody, zwłaszcza muzycy, a to oni właśnie są moimi klientami - tłumaczył Jan Malisz.

Wydarzenie odbędzie się online w przekazie internetowym w ramach Strefy Etno, początek o godz. 18.30, 23 maja (sobota). Obejrzyj tutaj - KLIK

Zapraszamy. KLIK

 

przygotowano na podstawie: Radiowe Centrum Kultury Ludowej, StrefaEtno Online

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Misia
Misia 20.05.2020, 15:57
Serdeczności!!!! 😍

Pozostałe