Na gorlickich ulicach znów korki. Komunikacyjny koszmar powraca.

  • 22.05.2020, 14:41
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Przejazd ulicami Gorlic, 22 maja 2020
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wraz z powrotem nowej normalności, możliwości przemieszczania się i zakupów, powrócił natłok pojazdów na ulice Gorlic. Utrzymanie trawników w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni skłania do zastanowienia się, czy ich stan nie powoduje zmniejszonej widoczności?

 

Mnóstwo jest takich miejsc, gdzie pozwolono rosnąć trawie zbyt długo, a jej wysokość utrudnia znacznie widoczność włączającym się do ruchu pojazdom. Dziś na ulice w centrum miasta wyruszyli pracownicy wraz z kosami spalinowymi. Od rana trwa wielkie koszenie trawników i przyległych terenów zielonych.

Zastanawia jednak fakt, że tak późno wyruszono w teren, by skosić bardzo wysoką już trawę, która przeszkadzała nie tylko kierującym, ale też i pieszym.

Zamieszczamy zdjęcie ze skrzyżowania ul. Sienkiewicza i Szpitalnej, obok sklepu Dukat, gdzie widoczność, jeszcze do wczoraj, była bardzo ograniczona.


Poniżej zamieszczamy również krótki filmik przedstawiający dzisiejszą (22 maja) sytuację na głównych arteriach miasta. Na nagraniu są widoczni piesi, których przechodzenie powoduje ciągłe zatrzymywanie się pojazdów. Nie bez winy są też kierujący, którzy na skrzyżowaniach, nie mając możliwości ich opuszczenia, blokują możliwość skrętu innym pojazdom (np. skrzyżowanie ul. Mickiewicza i Nadbrzeżnej).

W obliczu zapowiedzi remontu drogi krajowej nr 28 tli się mała iskierka nadziei na poprawę przepustowości wyżej wymienionych miejsc.


Zobaczmy, jak było na początku pandemii w Gorlicach, tak jeździło się po mieście końcówką marca 2020: „Godziny szczytu” w Gorlicach. Prawie puste miasto. Wyjątkiem sklepy.


 

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (3)


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wibowit
Wibowit 24.05.2020, 18:17
Jestem na to przygotowany. Motor sprawny zatankowany. więcej jednośladów to będzie mniej korków.
Kierowca
Kierowca 24.05.2020, 17:44
Gorlice już nie będą mieć połączenia z Nowym Sączem. Krynica. Zakopanym i każde połączenie będzie przez Kraków lub Tarnów.
Jj
Jj 23.05.2020, 22:27
Was chyba poje.....
To są korki???? Chyba nie widzieliście prawdziwych kroków.
Zapraszam do Krakowa!.
~~~~ja
~~~~ja 23.05.2020, 10:40
Tak, piesi powodują korki to proponuję aby wszyscy piesi przesiedli się do samochodów wtedy zobaczymy kto naprawdę powoduje korki.
Korki powodują rozleniwieni ludzie, którzy nawet kilometr nie mogą przejść pieszo tylko muszą pakować się do samochodu, gdyby nie to ruch byłby 2 razy mniejszy a i z miejscem na parkingach nigdy nie byłoby problemu.
Adam B
Adam B 23.05.2020, 02:36
„piesi, których przechodzenie powoduje ciągłe zatrzymywanie się pojazdów“

A to mają rozłożyć skrzydła i fruwać? Co za idiotyczne stwierdzenie! Gorlice są na tyle małym miastem, które można przejść w 15-20 minut, że ludzie powinni parkować poza centrum i załatwiać sprawy na piechotę (albo jeździć rowerem). Piesi nie mogą być traktowani jak „przeszkadzacze”!

Władze powinny zachęcać ludzi do poruszania się w ten sposób, a nie budować kolejne drogi, które tworzą więcej skrzyżowań i ani trochę nie rozwiązują problemu korków i parkingów. Przerabiały to USA i Europa Zachodnia, gdzie budowa nowych dróg w latach 70. tylko zachęciła więcej osób do korzystania z samochodu i jeszcze bardziej zakorkowała miasta.

Samochodów cały czas przybywa, wiec Jeśli nic się nie zmieni, to gorliczanie utkną w korkach na zawsze.
Gorliczanka
Gorliczanka 22.05.2020, 22:42
moze autor zastanowi sie co napisał? Moze nie kosili bo susza? Moze z pięć razy trzeba w główkę sie puknąć? Zanim sensacyjny tekst wrzucicie?
Zbyszek
Zbyszek 23.05.2020, 18:05
Do @Gorliczanka:

Ty serio tak myślisz? Że susza?!
Hahahahahhahah. Padłem... No ale tak, „babski tok myślenia”
kierowca
kierowca 22.05.2020, 20:46
Może przy okazji wykoszą te dziwne barierki na skrzyżowaniu ulic Węgierskiej-A.Krajowej i Pod Lodownią! Wjeżdżając na ul.Węgierską z ul.Pod Lodownią trzeba mieć głowę na kierownicy lub pod dachem,tak te grube rury ograniczają widoczność.Szczególnie dotyczy to ruchu aut w kierunku Sękowej!
Ona
Ona 22.05.2020, 20:32
Super że życie wraca, że widać ptaki, dzieci. A nie że żyjemy w upadku, gdzie nie ma dzieci i ptaki zawracają.
Paco
Paco 22.05.2020, 19:24
Te cztery lata na prace projektowe modernizacji i przebudowy K 28 w Gorlicach szybko miną a wtedy nastanie armagedon komunikacyjny podczas realizacji, przy utrudnieniach na ul. Kościuszki korki będą do Szymbarku i do Zagórzan

Pozostałe