Minister zdrowia zapowiedział zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust na ulicach

  • 25.05.2020, 10:11
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Minister zdrowia zapowiedział zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust na ulicach Foto: ilustracyjne/pixabay.com
Dzisiaj (25 maja) w porannej rozmowie z Polsat News minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek albo we wtorek zostanie ogłoszona decyzja w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej.

 

Odnosząc się do terminu nowej regulacji, minister zaznaczył, że są trzy województwa, w których być może konieczne będzie utrzymanie obowiązku noszenia maseczek.

Obowiązek zakrywania nosa i ust został wprowadzony 16 kwietnia i ma na celu ochronę innych osób przed zakażeniem koronawirusem, gdybyśmy to my bezobjawowo przechodzili COVID-19.

Przypominamy, że nakaz zakrywania ust i nosa nie obowiązuje dzieci do 4 roku życia, osób, które borykają się z problemami z oddychaniem, osób, które ze względu na swój stan zdrowia nie są w stanie same założyć i zdjąć maseczki, osób jadących wspólnie autem, jeżeli razem mieszkają, osób pracujących, jeżeli nie mają one kontaktu z osobami z zewnątrz, kierowców zbiorowego transportu publicznego oraz przewoźników prywatnych, osób duchownych sprawujących obrzędy religijne i rolników w czasie pracy w gospodarstwie.

 

Źródło info: Polsat News/Onet.pl

Barbara Ćmiech

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktos
Ktos 27.05.2020, 10:22
Interes na maseczkach zrobiony to mozna juz obowiazek noszenia odwolac. Nie ma to jak byc i mistrem i biznesmenem.
Krystyna
Krystyna 27.05.2020, 08:36
No i jak zwykle, ludzie ludziom chcą dokopać, a kto ma rację,. Mądry.
Lol
Lol 27.05.2020, 08:06
Nie czaje. Nic się nie poprawia a oni znoszą. To jest jakieś chore
Joanna
Joanna 26.05.2020, 14:40
Ja i tak tego nie nosiłam. Uczciwi lekarze i naukowcy obnażają prawdę o tym całym spektaklu.
Eee
Eee 27.05.2020, 07:20
Zostawili sobie furtkę ,,osoby mające problem z oddychaniem" , w przypadku zachorowania po noszeniu kagańca pozwy o odszkodowania będą odrzucane, bo przecież była możliwość nie noszenia......już Morawiecki palnął, że to zalecenie a nie obowiązek.....niech powie to wszystkim nieświadomym, ukaranym bezprawnie mandatami....
Dori
Dori 26.05.2020, 13:01
Pan Szumowski sam nie nosi a nam każe?
Polak
Polak 26.05.2020, 14:34
Jesteś w błędzie, pan Szumowski nosi maseczkę. Nie siej propagandy!!!
Ktos
Ktos 27.05.2020, 10:24
Nosi chyba w domu. Zona mu kazala to wtedy nie pije.
Eee
Eee 27.05.2020, 07:21
Taaa, nosi, zakłada chyba tylko w nocy....
Marianna
Marianna 26.05.2020, 12:31
Przypominamy, że nakaz zakrywania ust i nosa nie obowiązuje również M, dla którego jest to tylko zalecenie.
Mako
Mako 26.05.2020, 11:59
To jest grypa jak co roku
Realista
Realista 26.05.2020, 12:41
Przez takich mądrali jak Ty mamy taką sytuację pandemiczną. Oby Ciebie ta niby grypa nie dosięgła.
Gosia
Gosia 27.05.2020, 11:17
Jaką sytuację pandemiologiczną?Wyłącz Realisto telewizor,włącz logiczne myślenie.
Ktos
Ktos 27.05.2020, 10:25
Ty realista nie fantazjuj
Ja
Ja 27.05.2020, 09:49
Pandemia😂😂😂😂masz pandemie bo w nią wierzysz. I nie pisze ze korony nie ma ale dużo większe żniwo zbiera grypa czy inne choroby
Edi
Edi 27.05.2020, 08:54
Jakby ci kazaki założyć worek na głowę to też byś widzę założył
Ewa
Ewa 26.05.2020, 14:26
Włącz człowieku film na YouTube i posłuchaj niemieckich lekarzy
WyłączTv
WyłączTv 26.05.2020, 09:08
Ja nie noszę od połowy kwietnia gdy wróciłem z pracy z kontraktu , bo bie ma żadnej epidemii.
Mako
Mako 26.05.2020, 12:02
Zwykła grypa jak co rokumako
Iza
Iza 26.05.2020, 07:21
Błądzą jak dziecko we mgle. Jak było mało chorych to zakazali chodzenia do lasu, parków kazali nosić maseczki. Teraz gdy dziennie jest ok 300-400zachorowan znoszą wszystkie zakazy itp. . Jednym słowem działają po omacku. Zero profesjonalizmu
Polka
Polka 26.05.2020, 11:30
Wirusa w Polsce juz prawie nie ma,jedynym wojewodztwem,gdzie jest zle jest śląsk,wszystkie dzialania teraz powinny byc tam skierowane i bedzie dobrze.
Bez Maski
Bez Maski 26.05.2020, 01:41
Sąsiedzie mój drogi, zamknij maską gębę i sieć cicho, skoro rządzi PIS. Bo ci tyle już zostało, że oddychać nie możesz śmiało.
Maj 2020
Maj 2020 25.05.2020, 20:47
Koronawirus przechodzi do Historii.
Szczera
Szczera 25.05.2020, 19:00
Nie będą się ludzie problemowi czepiać.
adam1
adam1 25.05.2020, 13:39
Rząd wziął naród "za twarz" bo wtedy łatwiej jest ludźmi sterować. A co z aferą z bezużytecznymi maseczkami zakupionymi przez pośrednika, znajomego instruktora narciarstwa i zamieszania w to brata ministra? Czy nie czas najwyższy "zdemaskować" nie tylko nas, ale w dosłownym tego słowa znaczeniu winnych nadużyć?
Polak
Polak 26.05.2020, 14:40
Gdzie człowieku żyjesz? Powinieneś wiedzieć że sprawę skierowali do Prokuratury! Najlepiej to tupać i siać propagandę!
ona
ona 26.05.2020, 10:10
Wynika z tego, ze wszystkie rządy wzięły za twarz swoich obywateli. Puknij się w głowę. Dlaczego tylko polski rząd krytykujesz?
Adi
Adi 26.05.2020, 00:19
Ojj ktoś tu jest bezmózgiem i daje się łatwo zmanipulować. Nie żeby coś, ale niezgodność tych maseczek zarekomendowało właśnie Ministerstwo Zdrowia. To chyba logiczne, że nie było żadnego dealu?
Drugi argument, tzn. brat min. Szumowskiego. On od lat współpracuje z MZ, dostarczając swoje usługi. Za poprzednich rządów (m.in. PO-PSL) otrzymywał duuuużo więcej zleceń niż za rządów PiS (dane do wglądu przez każdego). O tym już zapomniałeś wspomnieć? Można więc rzec, że minister Szumowski ograniczył dochody firmy swojego brata. Ojj, jakoś w swoim komentarzu tego nie wspomniałeś. Manipulacja i klasyczny fakenews czy brak wiedzy?
ja
ja 25.05.2020, 12:27
TO NIE JEST OBOWIĄZEK tylko zalecenie(maseczki,odstepy w lokalach itp.)
Realista
Realista 26.05.2020, 12:45
No to idź do lokalu, szpitala bez maseczki zobaczysz jak ciebie potraktują.
alibaba
alibaba 25.05.2020, 12:08
Coraz mniej ludzi nosi te kretyńskie kagańce to i "zapowiedział" co widział.Powinien zapowiedzieć własną dymisję.
Polak
Polak 26.05.2020, 14:49
Widać idiotów nie brakuje! Jak był początek epidemii to był krzyk że mają nas gdzieś, a jak Rząd próbuje uchronić nas przed przenoszeniem tego świństwa aby wrócić jak najszybciej do normalności to znowu jest źle! Zastanów się czego ty w ogóle oczekujesz!?
alibaba
alibaba 26.05.2020, 16:03
Do "Polak"Napisałem,czego oczekuję.Ale wyedukowani wszelkimi TVPiS - ami i TVN-ami czytać ze zrozumieniem nie potrafią ale wyzywać,owszem.
"Trzej Murzyni na pustyni złapali grubasa..."
Mig
Mig 26.05.2020, 00:23
Dzięki decyzjom ministra Szumowskiego, który wziął na siebie odpowiedzialność i przyjął cały hejt (taak, nikt nie chce ograniczeń, maseczek itp. co zrozumiałe, ale konieczne), to uniknęliśmy scenariusza innych krajów i masowych zakażeń, umierania na ulicach, braku respiratorów. O tym wypowiadają się inni ministrowie, m.in. Czech, Słowacji, Francji, Niemiec, chwaląc decyzje i działania min. Szumowskiego. I za to chcesz jego dymisji? Można było nie robić nic i teraz Ty albo członkowie Twojej rodziny umieraliby na ulicy, bez możliwości pomocy. Wtedy byś pierwszy krzyczał, czemu nie było ograniczeń, maseczek itp. Zgadza się?
Ktos
Ktos 27.05.2020, 10:28
Lubisz zartowac
Artur M.
Artur M. 26.05.2020, 10:43
Szumowina i jemu podobni powinni stanąć przed trybunałem do spraw ludobójstwa! Więcej ludzi umrze z powodu katastrofy gospodarczej i innych chorob niż z powodu tej niby epidemii. Po za tym nikt nie ma prawa z żadnych względów zabierać moich podstawowych praw obywatelskich!
Jan
Jan 26.05.2020, 09:17
Ale poerdilisz bzdury te trupy ro chyba w TVPiS
Oli