Zobaczcie nową atrakcję turystyczną w szymbarskim Skansenie!

  • 28.05.2020, 10:29
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Zobaczcie nową atrakcję turystyczną w szymbarskim Skansenie! Foto: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
Zachęcamy Was do odwiedzenia „Edukacyjnego parku historii budownictwa ludowego i maszyn na pograniczu polsko-słowackim”, który znajduje się w dolnej w części szymbarskiego skansenu, tuż obok ścieżki pieszo-rowerowej Gorlice – Szymbark.

 

Poprzez zabawę poznamy tam dawne urządzenia oraz funkcjonowanie maszyn i narzędzi występujących niegdyś na pograniczu polsko-słowackim. W parku zbudowano wiatrak do mielenia zboża na mąkę, koło wodne, kierat do napędzania maszyn rolniczych, miech kowalski z paleniskiem, maselnicę, koło deptakowe i wiele innych ciekawych obiektów.

Park edukacyjny to miejsce, gdzie nie tylko można zobaczyć zrekonstruowane obiekty, ale również wiele z nich można poznać poprzez dotyk, słuch, zapach. Park został zaprojektowany w celu edukacji, rekreacji oraz integracji sensorycznej.

Poszczególne elementy nawiązując do tradycyjnych obiektów ludowych, mają za zadanie uczyć poprzez „naukową zabawę”. Park stworzono z myślą o potrzebach rozwojowych dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Zabawa w takim obiekcie pomaga poznawać i postrzegać świat poprzez zmysły.

Park dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz wózków dziecięcych: wygodne parkowe ścieżki ułatwią spacery, a tablice informacyjne poszczególnych są dostępne także dla niewidomych (wiadomości w alfabecie Braille’a).

Źródło info i foto: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach/UM w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (7)


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pedro
Pedro 08.06.2020, 15:08
Ale gdzie się podział ten artykuł o skansenie w Szymbarku i tych atrakcjach dla turystów którzy będą mogli zobaczyć w całej okazałości Skansen i Kasztel oraz Przystanek Szymbark z terenową siłownią i amfiteatrem i te malownicze kościółki w Szymbarku. Jak można głosować na te atrakcje i na tą turystyczną listę przebojów w PR 1 Polskiego Radia!!!!.
Adrian
Adrian 02.06.2020, 09:44
Gdzie się podział ten artykuł o skansenie w Szymbarku i tych atrakcjach dla turystów którzy będą mogli zobaczyć w całej okazałości Skansen i Kasztel oraz Przystanek Szymbark z terenową siłownią i amfiteatrem i te malownicze kościółki w Szymbarku. Jak można głosować na te atrakcje i na tą turystyczną listę przebojów w PR 1 Polskiego Radia!!!!.
JARO
JARO 01.06.2020, 10:32
Szymbark to miejsce dla turystów którzy będą mogli także na rowerach odwiedzić i zobaczyć w całej okazałości gdzie jest Skansen i Kasztel oraz Przystanek Szymbark z terenową siłownią i amfiteatrem i te malownicze kościółki w Szymbarku ale trzeba głosować na te atrakcje i na tą turystyczną listę przebojów w PR 1 Polskiego Radia!!!!.
Tosia
Tosia 31.05.2020, 21:59
Gdzie to jest Skansen i Kasztel oraz Przystanek Szymbark z terenową siłownią i amfiteatrem i te malownicze kościółki w Szymbarku i jak trzeba głosować na te atrakcje i na tą turystyczną listę przebojów w PR 1 Polskiego Radia to wypromuje Szymbark i to miejsce dla turystów którzy będą mogli także na rowerach odwiedzić i zobaczyć w całej okazałości !!!!
Lolek
Lolek 31.05.2020, 21:48
Gdzie to jest Skansen i Kasztel oraz Przystanek Szymbark z terenową siłownią i amfiteatrem i te malownicze kościółki w Szymbarku i jak trzeba głosować na te atrakcje i na tą turystyczną listę przebojów w PR 1 Polskiego Radia to wypromuje Szymbark i to miejsce dla turystów którzy będą mogli także na rowerach odwiedzić i zobaczyć w całej okazałości!!!!!
Bolek
Bolek 31.05.2020, 19:34
Gdzie to jest w Szymbarku i jak trzeba głosować na te atrakcje i na tą turystyczną listę przebojów w PR 1 Polskiego Radia to wypromuje Szymbark i to miejsce dla turystów którzy będą mogli także na rowerach odwiedzić i zobaczyć w całej okazałości: Skansen i Kasztel oraz Przystanek Szymbark z terenową siłownią i amfiteatrem i te malownicze kościółki.!!!!!
Tadek
Tadek 29.05.2020, 15:38
To można przez FB głosować na Skansen w Szymbarku ale gdzie na stronie internetowej Polskiego Radia programu pierwszego w zakładce Turystyczna Lista Przebojów jest tam 100 takich atrakcji.
Janek
Janek 29.05.2020, 13:39
Jak można na to głosować w programie 1 Polskiego Radia czy jest tam możliwość oddać głos przez FB i dodać ze dwa zdjęcia. ???
Kazek PO-KO
Kazek PO-KO 29.05.2020, 09:18
Super trzeba głosować na tą turystyczną listę przebojów w PR 1 Polskiego Radia to wypromuje Szymbark i to miejsce dla turystów którzy będą mogli także na rowerach odwiedzić i zobaczyć w całej okazałości: Skansen i Kasztel oraz Przystanek Szymbark z terenową siłownią i amfiteatrem i te malownicze kościółki.!!!
Antek Pokurcz
Antek Pokurcz 28.05.2020, 12:04
Głosujcie na to cudo w Turystycznej Liście Przebojów Programu Jedynka Polskiego Radia tam jest konkurs i trzeba już od stycznia oddać głos także można dodać zdjęcia z Szymbarku a wszystko także przez FB.
Antek Pokurcz
Antek Pokurcz 28.05.2020, 11:53
Głosujcie na to cudo w Programie Jedynka Polskie Radio Turystyczna Lista Przebojów oddajcie głos także przez FB i dodajcie zdjęcia z Szymbarku.

Pozostałe