Radni Powiatu: żądamy bezzwłocznego wznowienia, bezprawnie przerwanej sesji.

  • 28.05.2020, 21:14
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Radni Powiatu: żądamy bezzwłocznego wznowienia, bezprawnie przerwanej sesji. fot. ilustracyjne - youtube Powiat Gorlicki
Dziś przed południem została zwołana kolejna sesja Rady Powiatu Gorlickiego. Już w tym momencie wydaje się, że będzie to przełomowe posiedzenie co do jej składu.

 

Tuż przed przerwą w obradach, Jerzy Nalepka (PSL) w imieniu dwunastu radnych złożył wniosek o wprowadzenie do porządku obrad wniosku o odwołanie z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Mirosława Waląga a chwilę później kolejny o wprowadzenie do harmonogramu posiedzenia głosowania, w którym miał zostać wybrany nowy przewodniczący Rady.

Starosta Gorlicki,  Maria Gubała wysunęła wniosek o odwołanie z zarządu powiatu szefa klubu PiS Tomasza Płatka. Uzasadnieniem odwołania przewodniczącego jest fakt powstania nowej koalicji, która zawiązała się dwa dni temu.

Można z tego wywnioskować, że w nowym rozdaniu nie ma PiS-u. Mirosław Waląg stwierdził, że wniosek Marii Gubały jest zgodny ze statutem Zarządu Powiatu.

Kolejny z dyskusji głos zabrał radny Krzysztof Fladro. Skierował on wniosek o niegłosowanie zmian w porządku obrad, argumentując to tym, że niema możliwości tajnego głosowania.

Michał Diduch złożył wniosek o przerwę do godziny 15, a następnie wznowienie sesji już w trybie obecności wszystkich radnych. Jako miejsce obrad wskazał salę w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gorlicach.

Mirosław Waląg zarządził przerwę w obradach radnych, poinformował też, że najbliższy możliwy, jego zdaniem, termin wznowienia obrad to przyszły tydzień.

Kilka godzin później dwóch wiceprzewodniczących rady powiatu, Roman Dziubina (PSL) i Jan Morańda (MRS ZG) wspólnie z Marią Gubała, starostą powiatu gorlickiego złożyli następujące oświadczenie:

Z rozgoryczeniem i dezaprobatą informujemy, że w dniu dzisiejszym 28 maja bieżącego roku, na XVIII Sesji Rady Powiatu Gorlickiego, Przewodniczący Rady Powiatu, p. Mirosław Waląg, w sposób bezprawny ogłosił przerwę w obradach, co więcej bez określenia czasu trwania przerwy.

Przewodniczący nie dopuścił do złożenia wyjaśnień prawnych, powołując się jednocześnie na ich brak, jako przyczynę  konieczności przerwania sesji. Ponadto, w sposób rażąco niezgodnym z prawem, zaniechał poddania pod głosowanie, zgłoszonych wniosków formalnych, dotyczących porządku obrad.

W świetle powyższych okoliczności, Radni wystąpią do Przewodniczącego Rady z żądaniem bezzwłocznego wznowienia, bezprawnie przerwanej Sesji.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radca
Radca 01.06.2020, 01:42
Nie ważne jest kto rządzi, ale ważne że całą dyktaturę od lat na całej dzielnicy Kościuszki, trzymają Mieszkańcy bloku 24 A, a na tym tracą wszyscy, co dowodem jest między innymi znak zakazu wjazdu i inne problemy, gdzie na każde zawołanie jest Policja i Spółdzielnia Mieszkaniowa i jedno jest pewne, gdy się to nie zmieni, to może we większe problemy te osiedle się wpakować, na własne życzenie
Radny
Radny 30.05.2020, 20:00
Powiat przenoszą do Nowego Sącza.
ja
ja 30.05.2020, 11:27
Naoglądali się obrad sejmu TVP i lokalne szambo wybija...
Do przemyślenia
Do przemyślenia 30.05.2020, 11:14
Pani Starosta nie ma honoru?!
Twierdzi ta Pani że wybrali ją Radni, no Tak, tylko z tego co pisano, PiS cofnął jej rekomendację i chcieli wskazać Nowego kandydata, który zajmie się porządkami w starostwie. Ta biedna Pani wolała zostać przy wynagrodzeniu starosty, niż honorowo ustąpić. Teraz stała się marionetką opozycji, która i tak się jej pozbedzie, obsadzajac stanowiska swoimi starymi sprawdzonymi ..... no wiecie kim. Pani Starosta nie jest radną i nie wygrała wyborów na Wójta, wszystko wskazuje na to że rządzą pieniądza do reszty ją rujnuje .
Radny
Radny 29.05.2020, 21:31
Mają plan B- Czyli chodzi tylko o to, że będą nasyłać kontrolę, na urzędników, przedsiębiorców i na osoby które zarabiają nielegalnie.
wyborca
wyborca 29.05.2020, 19:02
A może Pan Nalepka chce być starostą za Kaszyka?
Dociekliwy
Dociekliwy 29.05.2020, 13:03
a co się stało z zapisem video sesji? dlaczego nie jest dostępny w archiwum??????? cenzura????????
trutek
trutek 29.05.2020, 11:46
Czyżby prowincja zaczęła widzieć znad masek ?? Aby tylko to zostało po zniesieniu masek !!!
Grzesiek
Grzesiek 29.05.2020, 09:29
Przeciwnicy PiS wiecie co to honor, etyka, sumienie i dotyczymywanie danego komuś słowa?
Yyyyyy
Yyyyyy 01.06.2020, 09:09
Proszę, że co? Komu takie wartości przypisujesz? Matko z córką, to ten świat już na głowie stanął
SmutnaPrawda
SmutnaPrawda 30.05.2020, 11:44
Nie. Nie są z PiSu to im nie można niczego zarzucić, bo uprawiają politykę. Jakby tak PiS zrobił to ludzie by ich zaszczuli hejtem.
basta
basta 29.05.2020, 08:58
radni pisu wzorują się na prokuratorze stanu wojennego towarzyszu Piotrowiczu i jego sposobach prowadzenia obrad komisji sejmowych.
Najwyższa pora usunąć członków pis z samorządów. Duda będzie pierwszy wkrótce stanie przed TS
jonasz
jonasz 28.05.2020, 22:44
cyrk to mały pikuś.. Trzeba było po wyborach ułożyć się jak należy...
Bubu
Bubu 28.05.2020, 22:39
Starosta Gorlicki, Maria Gubała wysunęła wniosek o odwołanie z zarządu powiatu szefa klubu PiS Tomasza Płatka.
BRAWO - BRAWO -- dobra robota Pani Marii -- Gorlice to nie miasto dla świętych krów --albo pseudo polityk albo pracownik służby zdrowia..
Alfred
Alfred 28.05.2020, 21:30
Zamiast przepychać się o stołki do roboty!

Pozostałe