#gaszynchallenge. Strażacy łamią zasady i pompują pieniądze.

  • 02.06.2020, 08:55
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

#gaszynchallenge. Strażacy łamią zasady i pompują pieniądze. fot. facebook OSP KSRG Ropa
Akcja jest bardzo prosta. Osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia.

 

Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby. Według zaleceń można łamać zasady, ale tylko w górę.

GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna (woj. łódzkie, gm. Wieluń), której pomysłodawcą jest druh Marcin Topór. Celem tej akcji jest zbiórka pieniędzy dla Wojtusia Howisa z Galewic, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Potrzebne jest 9 mln złotych, w tym momencie na liczniku zbiórki jest już 7,14 mln.

Można o tym przeczytać w osobnym artykule: siepomaga.pl/wojtus

Strażacy, w tym ci z Gaszyna zbierają nakrętki, czy złom, to jednak, jak mówi pomysłodawca gaszyńskiego wyzwania, kiedyś się skończy. Stąd też pomysł, by stworzyć akcję, która sama będzie się rozrastać i obejmować swoim zasięgiem coraz to nowe osoby.

Wydaje się, że założenia tego pospolitego ruszenia się sprawdziły, bo w tamtym tygodniu inicjatywa dotarła na południe Polski, a jednostki OSP wzajemnie się nominują i kontynuują ten łańcuszek dalej.

Na facebooku można znaleźć filmiki min. z OSP KSRG Ropa, OSP KSRG Biecz, OSP Kryg.

Jeśli o kimś zapomnieliśmy, lub nie znaleźliśmy, to przepraszamy. Zapraszamy do zaangażowania się w challenge i przesłania filmików nam, opublikujemy je pod tym artykułem i na naszym funpage'u.

 

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jo
Jo 02.06.2020, 23:06
Temu dziecku to potrzebne są pieniadze a nie akcje przezucanie czwiczeń i liczenie z tego tytulu na kasè miedzy strazakami jednej a drugiej jednostki.
Kazdy strazak ma kondycję lub powinien ją posiadać, więc zrobienie dla kogo kolwiek 10 pompek to żaden problem, więc szkoda z yak poważnych problemow zdrowotnych robic sobie ciekawą zabawę i przeżucac odpowoedzialnosc na innych.

Jak chcą pomuc realnie dziecku to moze po prostu niech zrobią zbiorkę pieniedzy, makulatury, zlomu, butelek itd i przekażą z tej zbiorki rodzicą lub fundacji pieniadze a nie robic zabawy z powaznej sytuacji.

Nexxt
Nexxt 03.06.2020, 10:36
Realnie to przynosi pieniążki nieraz nie małe. Złom był zbierany, plastikowe korki, pieczono ciasta i potem je sprzedano, szyto maseczki. I takie akcje przyniosły duży efekt. Ale to był zasięg lokalny-max 4-5 powiatow. A tu przy okazji zabawy przychodzą też wpłaty z całej Polski. Zbiorka ruszyła. Więc dla mnie spoko. A nie chcesz robić pompek to wpłać kaskę. 10 zł możesz dołożyć bez "wygłupów"
....
.... 02.06.2020, 14:50
dokladnie mozna wplacic pieniazki bez zbednych wyglupow dokladnie....
Ja
Ja 02.06.2020, 10:10
A nie można pomagać bez wygłupów,to nie poważne zachowanie w poważnej sprawie.
Jim
Jim 04.06.2020, 22:17
Można pomagać owszem. Ale gdy nie było akcji zebrano kilkaset tysięcy złotych po rozpoczęciu akcji monentalnie poszło w górę i jest już blisko 8mln złotych. Do docelowych 9 już niedługo. Więc to nie wygłupy a realna pomoc
Ty
Ty 02.06.2020, 12:35
To i ty pomóż, wpłać te 5/10 złotych na akcję. Nikt od ciebie pompek nie wymaga, a kilka pompeczek na filmiku zachęcającym do dalszego kontynuowania akcji jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Zamiast krytykować dobry pomysł, który działa zwróć uwagę na to, czy sam/a pomagasz. A jak nie pomagasz to pilnuj własnego nosa
zgred
zgred 30.06.2020, 08:15
reklama dźwignią handlu, gdyby nie szum w mediach to i WOŚP by nie było. Tekst "to i ty wpłać" możesz sobie w buty wsadzić, będziesz wielki.
MrRed
MrRed 02.06.2020, 09:45
to jest fantanstyczne, ale i straszne. strażacy na co dzień i tak pomagają, wkładają w to całe serce, szczególnie Ci z OSP. i kiedy trzeba organizować jakieś kosmiczne zbiórki pieniędzy to najłatwiej ich wskazać jako target. bo wiadomo, że nie odmówią. piękne i straszne zarazem. jak ktoś daje coś od siebie, to ludzie są przekonani, że da wiecej. i daje.
OSP Gaszyn
OSP Gaszyn 02.06.2020, 23:12
MrRed nie do końca się zgadzamy, rozpoczęliśmy naszą zabawę nominując prywatne osoby, to nie jest akcja skierowana tylko do OSP, pompuje policja, straż więzienna, urzędy miasta, KGW, kluby piłkarskie pompują wszyscy, a dlaczego? bo chcą! A strażacy są strażakami bo mają pomoc w genach! Są zawsze kiedy ich potrzeba i nie szukają poklasku!

Pozostałe